Imigranci? Polityków dmuchanie na zimne

Czytaj dalej
Fot. Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz

Imigranci? Polityków dmuchanie na zimne

Renata Hryniewicz

Posłowie zapewniali, że będą walczyć o nasze bezpieczeństwo. W czym problem? Podobno w fali imigrantów...

Wczoraj na moście granicznym Słubic i Frankfurtu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez ruch Kukiz 15. Tematem przewodnim był kryzys migracyjny i niepokoje społeczności , które związane są z obecnością imigrantów w regionie. Na konferencji obecni byli posłowie z ramienia tej partii. Zabrakło natomiast tych, którym problem imigrantów jest najbliższy czyli...mieszkańców Słubic.

- Nie jesteśmy zadowoleni ani z mieszkańców ani z mediów, że nas tak potraktowali. Cieszymy się, że wy i lokalna telewizja jesteście, ale spodziewaliśmy się większej frekwencji - mówiła „GL” Oliwia Tomczyk - Iwko, asystentka posła Jarosława Porwicha. Posłowie wyrazili swoje niepokoje, dotyczące przyjmowania uchodźców.

Posłowie Kukiz 15 odwiedzili słubicki bazar. Gości oprowadził Paweł Sławiak, prezes stowarzyszenia”Odra”.
Renata Hryniewicz Posłowie Kukiz 15 odwiedzili słubicki bazar. Gości oprowadził Paweł Sławiak, prezes stowarzyszenia”Odra”.

- Otrzymujemy coraz więcej sygnałów od mieszkańców przygranicznych miejscowości, obawiających się o swoje bezpieczeństwo. Dotyczy to imigrantów islamskich, którzy grupami przechodzą granicę polsko - niemiecką. Problem dotyczy nie tylko Słubic, Kostrzyna nad Odrą ale też innych przygranicznych miejscowości, gdzie dochodzi do incydentów - mówił Jarosław Powich, poseł z Kukiz 15. Poinformował też obecnych, że na posiedzeniu sejmu, które odbędzie się w środę, zwróci się do ministra spraw wewnętrznych, o wydanie stosownych poleceń komendantom wojewódzkim policji, którzy mieliby podjąć działania prewencyjne monitorujące obecną sytuację.


To co się dzieje w Słubicach, Krajniku Dolnym czy Zgorzelcu pokazuje, że to jest zły kierunek

- Chcemy, żeby te działania były skuteczne a nie tylko pozorne - mówił poseł. Mocniejszych słów użył drugi z posłów. - Zgubna polityka kanclerz Merkel doprowadziła do tego, że dzisiaj Odra stanie się granicą między bezpiecznym światem Polaków a światem zachodniej Europy, gdzie dojdzie do dużych waśni etnicznych. Żeby zachować pokój w Polsce, my posłowie Kukiz 15 zapowiadamy, że w przyszłości wszyscy nielegalni imigranci, muzułmanie, islamiści będą odesłani do swoich krajów pochodzenia. My nie chcemy żadnego imigranta w Polsce! Nie zgadzamy się na dyktat Unii Europejskiej i na łamanie naszej suwerenności - mówił Sylwester Chruszcz, poseł Kukiz 15. - To co się dzieje w Słubicach, Krajniku Dolnym czy Zgorzelcu pokazuje, że to jest zły kierunek - dodał.

Co się dzieje? Szczegółów zabrakło. Ale i tak większość pytanych przez nas mieszkańców stanowczo sprzeciwia się przyjmowaniu uchodźców do kraju.Są też jednak tacy, którzy problem migracyjny widzą mniej drastycznie.- Jestem za rozsądnym przyjmowaniem uchodźców. Uważam że odpowiedni rozdział rodzin po kraju może przynieść pożytek. Bo liczba nawet idąca w kilkadziesiąt tysięcy rozpłynie się w naszym jednolitym społeczeństwie. Straszenie jest zupełnie bez sensu. - mówi Bartosz Łowczynow¬ski, mieszkaniec przygranicznej Górzycy.

Ruch Kukiz odwiedził także słubicki bazar, żeby porozmawiać z kupcami o imigracyjnym problemie. Tam też niestety nikt nie podjął tematu.

Renata Hryniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.