Imprezowy rozkład jazdy. Czeka moc atrakcji

Czytaj dalej
Fot. archiwum organizatorów
Zdzisław Haczek

Imprezowy rozkład jazdy. Czeka moc atrakcji

Zdzisław Haczek

Startują Lato Muz Wszelakich, Ziemia i Pieśń, kończy się LLF, przybywa flis... - pod patronatem „GL”.

Gorzów został Folkową Przystanią
Od początku tygodnia miasto tańczyło w folkowych rytmach z całego świata. Jeszcze dziś mamy przed sobą największe wydarzenie Festiwalu Folk Przystań. W ramach Dni Gorzowa na dużej scenie, odbędzie się koncert galowy. Na scenie zaprezentują się zespoły taneczno - muzyczne z Europy i Azji. Będzie kolorowo, skocznie i bardzo egzotycznie. Podobnie będzie w sobotę na Placu Grunwaldzkim (12.00). Wtedy folkowe zespoły zatańczą ostatni raz.
Piątek, 1 lipca, nadwarciańskie błonia, ul. Fabryczna, 19.00.

Zielona Góra. Lato Muz Wszelakich - idziemy w tango!
W piątek startuje dwumiesięczny cykl atrakcji Lata Muz Wszelakich, przygotowanych przez Zielonogórski Ośrodek Kultury i partnerów.

Szprotawa. Nadija , Taraka i moc grup śpiewaczych
W piątek rozpoczyna się Ogólnopolski Festiwal Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”. W tegorocznej edycji wystąpią 42 zespoły, festiwal potrwa trzy dni. Dzisiejszy koncert rozpocznie się o 18.00. Gwiazda wieczoru - szprotawski zespół Nadija wystąpi o 21.00. Koncertowa sobota startuje o 14.30. Taraka - gwiazda wieczoru - zaśpiewa o 21.00. W niedzielę ulicami miasta przejdzie korowód, start 12.45. Koncert Galowy rozpocznie się o godz.15.00. Na imprezie nie zabraknie stoisk z jadłem regionalnym i wyrobami rękodzielniczymi.
Park przy Szprotawskim Domu Kultury, piątek, sobota, niedziela.

Zielona Góra. Festiwal Filmu i Teatru z tłumem gwiazd
Anna Dymna, Marian Dziędziel, Joanna Szczepkowska, Krystyna Sienkiewicz, Małgorzata Zajączkowska, Marzena Trybała, Kinga Dębska, Artur Barciś i inni będą gośćmi II Zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru - Kozzi - Dymny - Himilsbach. Impreza startuje w środę i potrwa do niedzieli, 10 lipca. Filmy prezentowane będą w kilku miejscach. Spotkania z gwiazdami w Cafe Film (ogródek Piwnicy Bachus przy ratuszu).
Biblioteka Norwida, Piwnica Bachus, Rektorat UZ, 6-10 lipca.

Łagów. Filmowcy dostaną Złote Grona
W sobotę, 2 lipca, w amfiteatrze finał 45. Lubuskiego Lata Filmowego. O 20.30 koncert symfoniczny z cyklu Bel Canto da orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Czesława Grabowskiego oraz czworo śpiewaków. Później wręczenie Złotych, Srebrnych i Brązowych Gron w filmowych konkursach. W jury m.in. Andrzej Seweryn, Janusz Zaorski, Jan Jakub Kolski. O 22.30 - film „W spirali” Konrada Aksinowicza z Piotrem Stramowskim, którego dziś o 22.30 zobaczymy w „Pitbull. Nowe porządki”.
Amfiteatr, DW Leśnik.

Sulechów. Flisacy zawiną do portu w Cigacicach
Flis Odrzański 2016 startuje o 15.00. W programie koncerty: Dominanta UTW, Karolina Góralska, Rego. O 18.00 - wpłynięcie galarów, prezentacja jednostek pływających. 19.15 - VII Turniej Sołectw Nadodrzańskich, 20.00 - zabawa taneczna. Do tego: zamki, zjeżdżalnie dla dzieci, pokazy decoupage, strażaków, Jednostki Strzeleckiej 4046 Sulechów, grupy ratownictwa wodno-nurkowego SGR Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze. 10.00 - 19.00 - rejsy galarami.
Port Turystyczny w Cigacicach, sobota, 2 lipca, 15.00, wstęp wolny.

Gorzów. Święto miasta czas zacząć!
- Dzisiaj startują Dni Gorzowa. Impreza rozpocznie się na błoniach o 19.00. O 22.00 zagra gwiazda wieczoru - zespół Golec uOrkiestra. W sobotę i niedzielę rozrywki będą dostępne na błoniach i na scenie na bulwarze. Wystąpią m.in.: Zbigniew Wodecki, Mrozu, Sarsa, Smolik i Voo Voo. Atrakcje, jak wystawy, pokazy samochodów, parada kosmiczna, czy konkurs na sobowtóra Janusza Gorzowskiego, odbędą się w okolicach Warty, na moście Staromiejskim i Nova Park. I jeszcze jedno! O 14.00 w namiocie „Gazety Lubuskiej” pojawi się prezydent Jacek Wójcicki.
Centrum, cały dzień, sobota-niedziela.

Gorzów. Wpadnij na Scenę Letnią
W ramach Festiwalu Teatrów Ogródkowych będzie można zobaczyć m.in.: „Wierszyki - wybryki” (dziś). Sobota będzie dniem „Diwy”, w której zagra Edyta Herbuś i Małgorzata Bogdańska. Na zakończenie tygodnia Teatr Osterwy zaprasza na muzyczne spotkanie z rosyjskimi romansami.
Teatr Osterwy, piątek: 12.00, sobota i niedziela: 20.30. Wstęp wolny.

Lubsko. Lubuskie Prezentacje Wokalne Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski już po raz 24
Koncert galowy imprezy, której dyrektorem jest Lech Krychowski, poprowadzą Joanna Brodzik (wspiera festiwal swoją fundacją „Opiekun Serca”), Małgorzata Lipmann i Marcin Krychowski. Orkiestra Festiwalowa zagra pod dyrekcją Dariusza Cetnera.
Lubski Dom Kultury, estrada plenerowa, sobota, 19.00.

Gorzów. Wystawa naszych pupili
W niedzielę, 3 lipca, kochane czworonogi będą mogły zaprezentować swoje wdzięki na specjalnym wybiegu. Który z nich wygra? Przedstawiciel jakiej rasy będzie uznany za najpiękniejszego?
Stadion przy ul. Olimpijskiej, niedziela, od 10.00, Wstęp wolny.

Nowe Miasteczko. Festyn na początek wakacji
W programie m.in. występy artystyczne, malowane buziek, gry fantowe, zabawy, przejażdżka motocyklem, kucykiem, kule wodne i dmuchańce. Imprezę organizuje Ośrodek Pomocy Społecznej.
Stadion miejski, sobota, 15.00.

Wschowa. Burning Sun Festiwal
W piątek i w sobotę koncerty w klimacie reggae. Zagrają m.in.: Vavamuffin, Indios Bravos, Ras Luta, Pablopavo & Ludziki, Mesajah.
Kacze doły, piątek, sobota, 17.30.

Przewóz. Rycerskie Spotkania pod Wieżą Głodową - Baltazar 2016
Już w sobotę w Przewozie od 12.00 w Wiosce Rycerskiej będzie można podziwiać walki rycerskie i przymierzyć ich stroje. Prezentowane będą również dawne narzędzia tortur. Msza św. o 14.00., później przemarsz na boisko szkolne. Występy na scenie (zespoły z Polski i Niemiec) rozpoczną się o 15.00. Dla amatorów tańca od 20.00 zespół Spoko.

Zielona Góra. Wystawa końcoworoczna prac studentów Instytutu Sztuk Wizualnych UZ -
Ul. Wiśniowa, piątek, 12.00 - wernisaż
Wystawa czynna: piatek, sobota: 10.00 - 20.00, niedziela: 10.00-17.00.

Krosno Odrzańskie. Piosenki Piaf, Greco, Aznavoura
wykona Yaga Kowalik z Teatru Piosenki Francuskiej w Krakowie. Na akordeonie gra Walentyn Dubrowskij.
Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”, sobota, 19.00, 5 zł.

Kargowa. Orkiestra i zespoły dadzą koncert
w ramach 29. Polsko-Niemieckiego Obozu Muzycznego - Wojnowo 2016.
Gminne Centrum Kultury, piątek, 17.00.

Sulechów. Kulturalne spotkania w ogrodzie
recital Studium Muzycznego Sonatina, film „Spacer w chmurach”.
Winnica Winnogóra w Górzykowie, piątek, 21.00, wstęp wolny.

Nowa Sól. Mistrzostwa Polski BMX
Na nowosolskim torze pojawi się 60 zawodników. Będzie też kategoria „open” dla chętnych dzieciaków. Stowarzyszenie P.A.R.K. udostępnia sprzęt, ale tylko do pewnej ilości.
Park Krasnala II, sobota, 14.00.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.