Imprezowy weekend w Lubuskiem (11-13 marca)

Czytaj dalej
Fot. Zdzisław Haczek
red.

Imprezowy weekend w Lubuskiem (11-13 marca)

red.

Sprawdź, jakie wydarzenia kulturalne odbędą się w Lubuskiem w ten weekend, 11-13 marca.

PIĄTEK, 11 MARCA

Gorzów. Przeboje francuskiej muzyki na skrzypce i orkiestrę, specjalnie dla pań i nie tylko
Koncert „Panowie z fantazją” to okazja do wysłuchania największych przebojów francuskiej muzyki (na skrzypce i orkiestrę) z przełomu XIX i XX wieku. Będzie m.in. Rapsodia Tzigane Maurice’a Ravela, taneczne dzieło Camille’a Saint-Saënsa - Introdukcja i rondo capriccioso. Na skrzypcach zagra znakomity mołdawski wirtuoz Ilian Garnet.
CEA Filharmonia Gorzowska, piątek, 19.00, bilety: 18-32 zł.

Gorzów. Maraton dla fanów science fiction
Zrealizowane z wielkim rozmachem trzy części wizjonerskiej superprodukcji science fiction. Jednego wieczora fani będą mogli zobaczyć filmy: „Niezgodna”, „Seria Niezgodna: Zbuntowana” oraz „Seria Niezgodna: Wierna”.
Kino Helios, piątek, 23.00, bilety: 32-35 zł.

Gorzów. Pojedynek teatrów z całego regionu
Regionalne Centrum Animacji Kultury zaprasza na Ponoworoczne Konfrontacje Teatralne - Pokot. Od piątku na scenie Teatru Osterwy o laury będzie walczyła m.in. Grupa Teatralna Maska z Rzepina i Prawieprofesjonalni z Gorzowa.
Teatr Osterwy, piątek, 14.00, sobota, 15.00, niedziela, 13.30.

Słubice. Piotr Nalepa i jego Breakout
P. Nalepa, syn Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej, z zespołem zagra koncert poświęcony twórczości rodziców.
Klub Prowincja, ul. 1 Maja, piątek, 19.00, bilety: 35-40 zł.

Strzelce Kraj. Film w reżyserii Tima Burtona
Strzelecki Klub Filmowy rozpoczyna cykl: Kino naj, naj. Na początek „Ed Wood” o najgorszym reżyserze w historii.
Spichlerz, ul. Wojska Polskiego, piątek, 19.00, wstęp darmowy.

Gorzów. Po seansie spotkanie z reżyserką filmu
DKF Megaron zaprasza na dokument „Mów mi Marianna” i spotkanie z reżyserką filmu Karoliną Bielawską.
DKF Megaron, MOS, ul. Pomorska, piątek, 19.30, bilety: 6 zł.

Kostrzyn nad Odrą. Jam Band wystąpi z przebojami Dżemu
Tribute to Ryszard Riedel to koncert, na którym raz jeszcze można „spotakć się” z kultowymi piosenkami Dżemu.
KCK, ul. Sikorskiego, piątek, 20.00, bilety: 15-20 zł.

Zielona Góra. Tradycje Wielkanocne w kulturze i sztuce Ukrainy - z koncertem grupy Drewno
Dziś m.in.: rozmowy o tradycjach Wielkiej Nocy, piosenki wiosenne wykona Katarzyna Bilyk, śpiew biały w wykonaniu grupy Drewno, degustacja potraw wielkanocnych przygotowanych przez rodziny ukraińskie. W sobotę: wykład na temat tradycji i metod malowania jajek, warsztaty poprowadzą Ukrainka Inna Litvinczuk i Anna Nakonieczna.
Galeria Pro Arte, Stary Rynek, piątek, 18.00, sobota, 11.00.

Zielona Góra. Percival na nutę patriotyczną
Pieśni z czasów II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, partyzantki zagra zespół Percival.
4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, piątek, 19.00, bilety: 40 zł.

Zielona Góra. Robert Chyła zagra w dwóch projektach
Trwa V Zielonogórska Wiosna Jazzowo-Bluesowa. Saksofonista Robert Chyła zagra w dwóch projektach - z Arek Skolik Quartet i Saxformers Quartet.
Piekarnia Cichej Kobiety, piątek, 20.00, bilety: 20 zł.

Zespół Oberschlesien w akcji.
Zdzisław Haczek Zespół Oberschlesien w akcji.

Zielona Góra. Oberschlesien da rockowego ognia!
To będzie już trzeci koncert Oberschlesien w Piwnicy Kawon. Ci, którzy już odpowiedzieli na zawołanie muzyków - „Jadymy durch”, wiedzą, że „śląski Rammstein”, znany m.in. z „Must Be The Music”, da ogniste (dosłownie!) show. To będzie metalowo-industrialne misterium, gdzie Ślązacy śpiewają swoje hity „Jo chca”, „Jadymy Durch”... I zapalają górnicze lampki w hołdzie tym, którzy nie wrócili z szychty w kopalni... Do tego potrafią się bawić: nagle grają na irlandzką czy jazzową nutę.
Piwnica Kawon, ul. Zamkowa, piątek, 19.30, bilety: 30 zł.

Zielona Góra. Oscarowy „Syn Szawła” - w Newie
„Syn Szawła” Laszlo Nemesa (Oscar, Złoty Glob, trzy nagrody w Cannes) pokazuje piekło obozu Auschwitz. Pracujący w krematorium więzień, wcielony do Sonderkommando, wśród zwłok zagazowanych ludzi rozpoznaje ciało swego syna. Za wszelką cenę pragnie go godnie pochować...
Kino Newa, pt., sob., nie., 20.00, bilety: 13/11 zł.

Zielona Góra. Wstrząsające kulisy życia sportowców
W filmie „Wstrząs” dr Bennett Omalu (Will Smith nominowany do Złotego Globu) udowadnia powiązanie urazów głowy sportowców z ich samobójstwami.
Cinema City, od piątku.

Żagań. Bezpłatne wyjście na "Polowanie na Drużbów"
W piątek o 18.00 w ramach Żagańskiego Salonu Filmowego odbędzie się projekcja komedii „Polowanie na Drużbów”. To zabawna męska odpowiedź na „Druhny”. Jimmy Callahan (Kevin Hart) był już ortodoksyjnym Żydem, mężczyzną z wyższych sfer i szanowanym biznesmenem. Zawsze podczas uroczystości ślubnych. Przede wszystkim jednak jest prawdziwym przyjacielem. Wszystkich, którzy mu za to zapłacą. Prowadzi nawet firmę, która świadczy takie usługi. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacje pod nr tel. 68 477 64 78 lub w biurze organizacji imprez Centrum Kultury, przy Szprotawskiej 4.
Pałac Książęcy, sala Inter, piątek, 18.00, wstęp wolny.

Żagań. Morsy popłyną kajakami przez trzy rzeki
W piątek o 10.00 wystartuje 22. edycja ogólnopolskiego zimowego spływu kajakowego Mors. Śmiałkowie pokonają kolejne etapy na trzech rzekach - Bobrze, Czernej i Kwisie. Baza mieści się w hotelu Willa Park.
- Co roku w spływach bierze udział ok. stu osób - mówi Ryszard Dyrkacz, prezes klubu. - Czasami aura jest mroźna, czasami mamy prawie wiosnę. Ale zawsze jest ciekawie i możemy nie tylko wyżyć się sportowo, ale również podziwiać piękne widoki. Start przy elektrowni wodnej. Po drodze załogi będą się ścigać na Grajówce. Zakończenie w niedzielę o 15.30 przy jazie w Żaganiu.
Zbiórka: Bóbr przy elektrowni, piątek - niedziela 11-13 marca.

SOBOTA, 12 MARCA

Sulęcin. Będzie thrash i heavymetalowy Hunter, goście specjalni oraz pokazy pirotechniczne
Grupa Hunter wybrała się w trasę z okazji 30-lecia na scenie. Przez znaczny okres działalność zespołu była skupiona w artystycznym podziemiu. Szerszy rozgłos grupa zyskała w 1995 r., dzięki albumowi „Requiem”. Hunter wykonuje muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Formacja była wielokrotnie nagradzana, dwukrotnie otrzymała nominację do Fryderyka.
Klub u Bulka, ul. Moniuszki, sobota, 20.00, bilety: 39-45 zł.

Gorzów. Świąteczne klimaty prawie jak w Wilnie
Jarmark Wileński: Smaki, smaczki prosto z Wilna to m.in. degustacja chleba, serów, wędlin i wyrobów cukierniczych oraz pokaz tworzenia palm wielkanocnych, a do tego koncert zespołu Znad Mereczanki z Jaszun.
MCK Zawarcie, ul. Wawrzyniaka, sobota, 10.00.

Pszczew. „Misiek w Nowym Jorku” bawi do łez
Niedźwiedź polarny musi wyruszyć do Nowego Jorku, by zniechęcić biznesmena do zasiedlania Arktyki, na której i tak już źle się dzieje. W niebezpiecznej misji towarzyszy misiowi trójka kompletnie nieobliczalnych lemingów.
Kino Przystań, sobota, 15.00, bilety: 12-14 zł.

Gorzów. Rowerem na ognisko. Zaprasza PTTK
PTTK Stilon zaprasza na wycieczkę rowerową: W poszukiwaniu wiosny. Chętni przejadą trasą: Gorzów - Borek - Osiedle Poznańskie - Gorzów, w sumie około 30 km. Przewidziane jest też ognisko z pieczeniem kiełbasek (które trzeba zabrać ze sobą).
Stary Rynek, sobota, 10.00.

Gorzów. Chemia da niezłego rockowego czadu
Chemia to rockowy zespół, założony w Warszawie sześć lat temu. Grupa nagrała album „Let Me”, który realizował Mike Fraser, wcześniej pracujący m.in. z Led Zeppelin, Metallicą i Aerosmith.
Klub C-60, ul. Zaułek, sobota, 19.00, bilety: 30-40 zł.

Skwierzyna. Zespół Nowinka świętuje urodziny
To będą już 28. urodziny zespołu Nowinka. Z tej okazji na scenie wystąpią: Nowinka ze Skwierzyny, Nowinka z Przytocznej, SKT Mega Dance z Zielonej Góry oraz mistrzowie świata w rockandrollu.
SOK, ul. Teatralna, sobota, 15.00, bilety: 10 zł.

Zielona Góra. Francuski dramat o zakonnicach, w które wcielają się znane polskie aktorki
„Niewinne” - Agata Kulesza, Agata Buzek, Joanna Kulig, Katarzyna Dąbrowska grają zakonnice w dramacie reżyserki Anne Fontaine (autorka m.in. biograficznego „Coco Chanel”). Tuż po drugiej wojnie światowej siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Niektóre zaszły w ciążę. Matka przełożona chce zachować rzecz w tajemnicy...
Cinema City, od piątku.

Zielona Góra. Zabrzmi wielka „Pasja” Bacha
Rok temu organizatorzy cyklu Magna Opera Sacra (efekt współpracy orkiestry barokowej Arte dei Suonatori z Chórem Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus Humanus) zanotowali ponad tysiąc słuchaczy podczas wykonania „Mesjasza” J. F. Haendla. Teraz czas na kolejne dzieło oratoryjne. W sobotę o 19.00 „Pasję wg św. Jana” Johanna Sebastiana Bacha wykonają: Marzena Michałowska (sopran), Bogumiła Tarasiewicz (mezzosopran), Karol Kozłowski (tenor), Maciej Strabu¬rzyński (baryton), Marek Rzepka (bas), Chór Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus Humanus, Orkiestra barokowa Arte dei Suonatori. Bartłomiej Stankowiak (dyrygent).
Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, sobota, 19.00, bilety: 30 zł/20 zł (ulgowe).

Zielona Góra. Piwowar opowie o... stresie drożdży
W Browarze Haust (laureat plebiscytu „GL” Nasze Dobre Lubuskie) XI Spotkanie Piwowarów. W programie: 17.00 - „Stresy drożdży, czyli trudne życie w brzeczce” - wykład dra Łukasza Szweda, piwowara browaru Złoty Pies, 18.00 - wymiana doświadczeń, 19.00 - ogłoszenie wyników II Zielonogórskiego Konkursu Piw Domowych.
Browar Haust, pl. Pocztowy, sobota, 17.00.

Żary. Kino Pionier zaprasza na filmy w 2D i 3D
Kino Pionier w Żarach zaprasza na film s-f/przygodowy „Seria niezgodna-Wierna”. Reżyseria: Robert Schwentke. Obsada: Shailene Woodley, Naomi Watts, Zoe Kravitz, Alex Proyas. Projekcje w weekend o 16.00, 20.30. „Pokój” - dramat. Reżyseria: Lenny Abrahamson. Obsada: Brie Larson, Jacob Tremblay, Sean Bridgers. Projekcje w weekend 18.15. „Miara Człowieka” - dramat. Reżyseria: Stephane Brize. Obsada: Vincent Lindon, Karine de Mirbeck, Matthieu Schaller. Projekcja we wtorek 15 marca o 19.00.
Kino Pionier, ul. Podchorążych, sobota, bilety: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł. Na seanse 3D - 21 i 18 zł.

Nowa Sól. Rewers, czyli mieszanka kabaretowo-wybuchowa
"Przysłowia i aforyzmy"... Taki tytuł nosi najnowszy program kabaretu Rewers, który zaprezentuje w sobotę w Nowosolskim Domu Kultury. Przypomnijmy, kabaret Rewers jest połączeniem 20-letniego doświadczenia Janusza Rewersa i Andrzeja Kłosa, z talentem, energią, spontanicznością Anny Olechnowicz i Macieja Wojciechowskiego. To jedyna taka grupa na polskiej scenie kabaretowej, gdzie spotkały się różne pokolenia artystów i jest to naprawdę mieszanka kabaretowo-wybuchowa. Kabaret powstał w 2014 r. i działa przy Zielonogórskim Ośrodku Kultury, a mentalnie związany jest z Zielonogórskim Zagłębiem kabaretowym i kultowym klubem „Gęba”.
Nowosolski Dom Kultury, sobota, 18.00, bilet 20 zł.

Nowa Sól. Siatkarze Astry walczą o trzecie zwycięstwo
W hali sportowej „Elektryk” zaplanowano rozegranie dwóch barażowych spotkań w ramach play offów drugiej ligi siatkówki mężczyzn: Astra Nowa Sól – AZS UZ Zielona Góra. W pierwszych dwóch meczach Astra wygrała 3:2 i 3:0 i praktycznie wystarczy jej już jedna wygrana. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę o 17.00. Gdyby jednak Astra przegrała, do rozegrania będzie czwarty mecz w niedzielę o 13.00. W razie remisu, piąty pojedynek zostanie rozegrany w Zielonej Górze. Także w sobotę o 17.00 w hali MOSiR przy ul. Botanicznej piłkarze ręczni Astry rozegrają mecz trzeciej ligi z Krokusem Bystrzyca Kłodzka.
Hala sportowa "Elektryka", sobota o 17.00 i niedziela o 17.00.

Głogów. Arie i walce w wykonaniu Operetki Kijowskiej
Z pewnością dla miłośników muzyki operetkowej będzie to niezapomniany wieczór. W sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpią artyści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej z programem „Operetki czar”. W koncercie wystąpią soliści teatru, orkiestra, pary baletowe i chór. W programie m.in. fragmenty uwertury „Barona cygańskiego”, arii Figara z „Cyrulika sewilskiego” i walca Musetty z „Cyganerii”. Bilety na parter kosztują 110 zł, na balkon 90 zł, można je kupić w Biurze Obsługi Klienta MOK lub za pośrednictwem stron kupbilecik.pl, biletyna.pl i ebilet.pl. Zamówienia pod
nr tel. 601 791 474, 600 239 037.
Miejski Ośrodek Kultury, sobota o 17.00, bilety 110 i 90 zł.

Wschowa. Muzeum zaprasza na weekend genealogiczny
Wrocławskie Towarzystwo Genealogiczne i Muzeum Ziemi Wschowskiej zapraszają 12 i 13 marca na weekend z genealogią. Odbędzie się on w rezydencji jezuickiej przy placu Farnym 3. Jego inicjatorem jest Andrzej Szczudło – społecznie zaangażowany obywatel Królewskiego Miasta, a przedsięwzięcie to ma na celu zachęcenie wschowian do genealogii rodzinnej. Pierwszego dnia (od 10.00) zaplanowano m.in. wykłady o historii miasta i bitwie pod Wschową, spacer oraz benefis genealogiczny. Drugiego dnia (od 9.30) udział w mszy św. w Przyczynie Górnej, zwiedzanie gotyckiego kościoła i klasztoru franciszkanów i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Kresowian.
Muzeum Ziemi Wschowskiej, sobota i niedziela o godz. 9.30 i 10.00.

NIEDZIELA, 13 MARCA

Międzyrzecz. Zobacz rewelacyjnego Jacka Braciaka w polskim dramacie „Sprawiedliwy”
Mała sierota zostaje przygarnięta przez polskie małżeństwo, które mimo ryzyka decyduje się dać dziecku nie tylko schronienie, ale i miłość. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z lokalnym dziwakiem Pajtkiem. W tej roli zobaczymy Jacka Braciaka.
Kino MOK, niedziela, 19.15, bilety: 17-19 zł.

Gorzów. Koncert dla dzieci: Jak patrzy ucho
Dzieci słuchając tego koncertu odkryją, jak doskonałym „pędzlem” bywa muzyka. Modest Musorgski napisał cykl miniatur fortepianowych „Obrazki z wystawy”, w których zilustrował dźwiękiem obrazy.
CEA Filharmonia Gorzowska, niedziela, 12.00, bilety: 5-20 zł.

Gorzów. „Ardeny” to ciekawy film obyczajowy
Trzymająca w napięciu historia dwóch braci, których - poza kryminalną przeszłością - różni wszystko.
Kino 60 Krzeseł, niedziela, 18.15.

Gorzów. Historia Chrystusa i zmartwychwstania
„Zamartwychwstały” to film Kevina Reynoldsa, twórcy „Robin Hooda - księcia złodziei”.
Kino Cinema 3D, niedziela, 10.00, 21.15, bilety: 19-23 zł.

Drezdenko. Recital piosenki francuskiej
„Miłość w Paryżu”, recital Doroty Lanton z zespołem.
Centrum Promocji Kultury, ul. Niepodległości, niedziela, 17.00, bilety: 70 zł.

Gorzów. Rajd nad jezioro
Klub Nasza Chata zaprasza na wycieczkę z Dolska do jeziora Wielkiego.
Zbiórka przy pomniku Mickiewicza, niedziela, 9.00.

Gorzów. Odwiedź Rokitno
Super Relaks zaprasza na wycieczkę na trasie: Stare Kurowo - Rokitno - Stare Kurowo.
Zbiórka na dworcu PKP, niedziela, 9.25.

Gorzów. Tramp maszeruje
Klub Turystyki Pieszej Tramp zaprasza na malowniczą wędrówkę z Różanek do Gorzowa.
Zbiórka na pętli tramwajowej Silwana, niedziela, 9.00.

Zielona Góra/Wilkanowo. W tę samą niedzielę mamy aż dwa koncerty III Festiwalu Muzyki Pasyjnej
W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkanowie o 17.00 wystąpią m.in.: Beata Dunin-Wąsowicz, Piotr Watras, Beati Cantores. W kościele pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze o 19.40 wystąpią m.in.: Bogumiła Tarasiewicz, Ninh Quang Hung, Karol Schmidt, Chór Mieszany Instytutu Muzyki UZ pod dyr. Łucji Nowak. Wstęp wolny.

Zielona Góra. Chemia z nową energią w 4 Różach
Zespół Chemia na trasie koncertowej promuje swój najnowszy album - „Let Me” - pełna energetycznych riffów płyta powstała we współpracy z legendarnym producentem Mike’em Fraserem (nagrywał Led Zeppelin, Metallicę, AC/DC, Aerosmith). Chemia zdobyła nominacje w sześciu kategoriach w plebiscycie „Najlepsi” w miesięczniku „Teraz Rock”. Jako support zagra Killing Silence.
Klub 4 Róże dla Lucienne, niedziela, 13 marca, 19.00, bilety: 30/40 zł.

Zielona Góra. Ruszaj na bliny i cepeliny! Doroczny wiosenny jarmark Kaziuki w skansenie
W programie m.in.: jarmark rękodzielniczy (palmy wileńskie, pisanki, serwety i obrusy haftowane, ceramika, rzeźba, snycerka, kompozycje z suszu i ze sznurka, świece z wosku), miody, przyprawy, wyroby świąteczne, gastronomia (cepeliny, bliny, pierogi, pajdy chleba, wyroby wędliniarskie). Wystąpią m.in. Perły Sumsiodki z Siedlca, Jerzy Garniewicz, Kryniczeńka, Szli Do Wsi z Budachowa, zespół Drewno, Kolorowe Astry.
Skansen, niedziela, 11.00 - 16.00, bilety: 6 zł.

Świebodzin. Znad Mereczanki i Jarmark Wileński
O 12.00 rozpocznie się Jarmark Wileński z czarnym chlebem, palmami. O 13.00 koncert da Zespół Pieśni i Tańca Znad Mereczanki z Jaszun na Litwie.
Świebodziński Dom Kultury, niedziela, 13.00 (koncert), bilety: 10 zł.

Żagań. Zaśpiewają i zatańczą, żeby "uwolnić" Irka
Irek Czyżewski od 15 lat porusza się na wózku inwalidzkim. Jego przyjaciele zbierają pieniądze na windę, która kosztuje 75 tys. zł i pozwoli mu na samodzielne opuszczenie mieszkania. Okcja charytatywna na rzecz Irka odbędzie się w niedzielę od 13.00 do 20.00. Na parkiecie wystąpi utytułowany zespół taneczny Crazy Dance, a także zawodnicy footballu amerykańskiego w pełnym rynsztunku. Przyjadą też zawodnicy sportów walki. W wyznaczonym miejscu będzie można za darmo rozliczyć PIT. O 16.00 rozpocznie się oficjalnie sezon workoutu. M.in. będzie można również wylicytować płyty żagańskiego rapera Sulina. Licytacje ruszą o 15.00.
Hala sportowa przy ul. Kochanowskiego, niedziela o 13.00, wstęp wolny.

Nowa Sól. Kultowa polska komedia "Rejs" w kinie Europa
Kino Europa w odnowionym Nowosolskim Domu Kultury zaprasza w niedzielę na dwa seanse filmowe: o 16.00 na "Rejs" i o 18.00 na "Planetę singli". "Rejs" to kultowa polska komedia z 1970 r. w reżyserii Marka Piwowskiego. W latach PRL-u był on powszechnie odbierany jako parodia systemu komunistycznego, co przyczyniło się do jego wyjątkowej popularności. Do filmu reżyser zaangażował wielu amatorów, tzw. naturszczyków (Stanisław Tym, Jan Himilsbach czy Zdzisław Maklakiewicz). Zdjęcia kręcone były podczas rejsu całej ekipy statkiem "Dzierżyński", który odbywał się z Gdańska w górę Wisły.
NDK, niedziela, pierwszy film 16.00, bilety 5 zł, drugi 18.00, bilety 13 i 16 zł.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.