Imprezowy weekend w Lubuskiem (1-3 kwietnia)

Czytaj dalej
Fot. Ewelina Wójcik/Polskapresse
Zdzisław Haczek

Imprezowy weekend w Lubuskiem (1-3 kwietnia)

Zdzisław Haczek

Sprawdź, jakie wydarzenia kulturalne odbędą się w najbliższych dniach w Lubuskiem.

Żagań. Oberschlesien buchnie ogniem!
Zagra Oberschlesien. Ci, którzy już odpowiedzieli na zawołanie muzyków - „Jadymy durch”, wiedzą, że „śląski Rammstein”, znany m.in. z „Must Be The Music”, da ogniste (dosłownie!) show. To będzie metalowo-industrialne misterium, gdzie Ślązacy śpiewają swoje hity „Jo chca”, „Jadymy Durch”... I zapalają górnicze lampki w hołdzie tym, którzy nie wrócili z szychty na kopalni...
Klub Elektrownia, piątek, 20.00, bilety: 35 zł.

Zielona Góra. Piotr Rogucki - głos grupy Coma - solo
Piotr Rogucki - wokalista grupy Coma - zaprezentuje swój solowy projekt „J.P. Śliwa”. Główny bohater Jan Paweł Śliwa, noszący imiona nadane na cześć Jana Pawła II, żyje w przeświadczeniu o tym, że ma dokonać rzeczy wielkich. To niespełniony teatrolog, którego przygniotła proza życia: został hydraulikiem, modelem i emigrantem. Niestety, jest typowym nieudacznikiem...
Piwnica Kawon, ul. Zamkowa, piątek, 19.30, bilety: 60 zł.

Zielona Góra. W piątek zabrzmi „Eroica” van Beethovena
Świętująca 60. sezon artystyczny Filharmonia Zielonogórska zaprasza na koncert symfoniczny. Zabrzmi III Symfonia Eroica L. van Beethovena, Uwertura do opery Czarodziejski flet W.A. Mozarta, Koncert skrzypcowy A- dur M. Karłowicza. Solistą będzie Janusz Wawrowski - wybitny skrzypek nagrywający dla wytwórni Warner, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Orkiestrą Symfoniczną FZ będzie dyrygował Piotr Sułkowski - dyr. naczelny i artystyczny Warmińsko - Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie.
Filharmonia Zielonogórska, piątek, 19.00, bilety: 40 zł i 20 zł (karta „ ZGrani 50 +”).

Świebodzin. Sielska i Bezsensu - pozytywna energia!
Sielska to 10-osobowy zespół, który swoją porywającą mieszanką brzmień reggae, elektroniki, dub, ska wygrał konkurs Czwórka Reggae Contest, podbił sceny m.in. Ostróda Reggae Festival, Jarocin Festival. Zielonogórska grupa Bezsensu to moc alternatywnego, niezależnego rocka, który można usłyszeć płytach „Co tam myślisz?” i „Wszystko i nie tylko wszystko”.
Świebodziński Dom Kultury, piątek, 19.00, bilety: 15 zł.

Lubniewice. Katarzyna Groniec zaśpiewa Osiecką
Katarzyna Groniec to artystka wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Tym razem zmierzy się z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Artystka sama przyznaje, że nie od początku pałała wielką chęcią do piosenek Osieckiej. A później do nich dorosła.
GOK Pod Morwą, piątek, 19.00, bilety: 25 - 35 zł.

Zielona Góra. Spotkanie z Arturem Barcisiem
Artur Barciś - aktor znany z „Dekalogu” Kieślowskiego, seriali „Ranczo” czy „Miodowe lata” jest także współautorem zbioru opowiadań terapeutycznych dla dzieci - „Bajkoterapia” oraz „Rozmów bez retuszu”. Na spotkanie z artystą zapraszają WiMBP i Dyskusyjne Kluby Książki.
Biblioteka Norwida, sobota, 2 kwietnia, 18.00, bezpłatne wejściówki - Informacja Katalogowa (hol, 10.00-19.00).

Zielona Góra. Lilly Hates Roses - alternatywne granie
Lilly Hates Roses - zespół, grający off music/folk-alternative, założony w Warszawie przez Kamila „Clarka” Durskiego i Katarzynę „Lilly” Golomską. W 2013 r. grupa wydała debiutancki album „Something to Happen”, a w 2015 r. - „Mokotów”. Piosenki przechodzące z lekkiej i przyjemnej stylistyki do gorzkich, smutnych wyznań mają ten sam wspólny mianownik – prawdę.
Piwnica Kawon, niedziela, 3 kwietnia, 19.30, bilety: 25/30 zł.

Gorzów. Anie Seniuk na scenie będzie towarzyszył Grzegorz Małecki
Razem zagrają w spektaklu „Obietnica poranka”, na podstawie niezwykłej autobiografii Romaina Gary’ego. Będzie to opowieść o nadopiekuńczej miłości, ale niezwykle subtelna i jednocześnie pełna ironii.
Teatr Osterwy, poniedziałek, 4 kwietnia, 19.00, bilety: 60 zł.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.