Imprezowy weekend w Lubuskiem (18-20 marca)

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski / Polska Press
red.

Imprezowy weekend w Lubuskiem (18-20 marca)

red.

Sprawdź, jakie wydarzenia kulturalne odbędą się w ten weekend, 18-20 marca w Lubuskiem.

PIĄTEK, 18 MARCA

Gorzów. Czy to był najlepszy ze światów? Wybierz się na spektakl do byłego Chemika i sprawdź
„Stilon - najlepszy ze światów” to opowieść trochę realna, trochę zmyślona. Jak zaznacza reżyser Jacek Głomb, część bohaterów sztuki jest wzorowana na prawdziwych postaciach, jednak „tylko wzo-rowana”. W spektaklu można więc odnaleźć poetę Kazimierza Jankowskiego. Na scenie m.in. Joanna Ginda (na zdjęciu) i Krzysztof Tuchalski.
MCK, ul. Drzymały, piątek, sobota, 19.00, bilety: 19-35 zł.

Gorzów. Obraz, który zaczyna się od dźwięku
Tym razem w ramach cyklu: Obrazy dźwięku Piotra Merda pokaże fotografie. Podczas wer-nisażu będzie muzyka, która inspirowała artystę podczas pracy (Piotr Merda interesuje się starymi technikami fotograficznymi).
Klub MagnetOffOn ul. Jagiełły, piątek, 19.30, wstęp darmowy.

Gorzów. Miłosna intryga w operze Mozarta
„Wesele Figara” Wolfganga Mozarta to opera lekka, ale pełna dramaturgii i humoru. Jednocześnie zajmuje czołowe miejsce wśród najlepszych oper. Obok gorzowskich muzyków wystąpią soliści z Akademii Muzycznej w Poznaniu.
CEA Filharmonia Gorzowska, piątek, 19.00, bilety: 36-70 zł.

Kostrzyn nad Odrą. Co się dzieje pod niemieckimi łóżkami?
W spektaklu „Pod niemieckimi łóżkami” zobaczymy Tamarę Arciuch, Bartosza Opanię i Bartka Kasprzykowskiego.
ESC Kręgielnia, piątek, 18.00, bilety: 60, 70 zł.

Gorzów. Dokument o cukrze i naszym umyśle
„Cały ten cukier” w zabawny i pouczający sposób mówi m.in. o tym, gdzie w sklepach są niebezpieczne produkty.
Kino 60 Krzeseł, piątek, 18.15, bilety: 12 zł.

Rzepin. Akty i pejzaże Sikucińskiego
Na wernisażu Jerzego Sikucińskiego „Moja przygoda z malarstwem” artysta zaprezentuje portrety, akty i pejzaże.
MDK, piątek, 17.00, wstęp darmowy.

Santok. Naucz się robić tradycyjne pisanki
„Pisanka wielkanocna” to warsztaty dla dzieci i dorosłych. Każdy będzie mógł poznać techniki zdobienia jaj.
Muzeum Grodu Santok, piątek, 9.00, wstęp darmowy.

Zielona Góra. Czy i Was może uratować sztuka?
„Tylko dzieło sztuki może mnie uratować” - to tytuł wystawy prac Michała Frydrycha, który sprawi, że przestrzeń galerii staje się mieszanką lasu, oranżerii, przestrzeni wirtualnej.
Galeria BWA, piątek, 19.00 - wernisaż.

Zielona Góra. Zagrają trzy zespoły black metalowe
Koncert dadzą: Arkona, Nebiros z Niemiec, zielonogórski Warfist.
4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, piątek, 19.00, 30 zł.

Zielona Góra. Cadillac zagra słynną płytę Pink Floyd!
Zielonogórski zespół Cadillac istnieje już ponad 20 lat. Muzykom nie brak ambicji i umiejętności, by porywać się na dzieła epokowe. Tym razem Zenek „Chodi” Chodorowski (gitary, wokal), Zenek „Stefan” Czernicki (instr. klawiszowe, wokal), Jarek Gil (wokal, gitara basowa), Marek „Kielu” Kieloch (perkusja, wokal) zaprezentują płytę gigantów rocka Pink Floyd - „Dark Side of The Moon”. Wystąpią też: Jaga Macewicz i Kasia Pusowska (chórki), Przemek Puchalski (instr. klawiszowe), Paweł Krawczonek (saksofon).
Piwnica Kawon, ul. Zamkowa, piatek, 20.00, bilety: 25 zł.

Zielona Góra. Magdalena Łazar-Massier na wystawie „Stan na dziś” pokaże prace z dwóch cykli
„Big & Fresh” i „Czarny smok, żółty smok” - to cykle prac Magdaleny Łazar-Massier - absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Zielonogórskiego, laureatki nagród w dziedzinie malarstwa i fotografii. Jej prace prezentowane są m.in. w galeriach we Francji, Australii, Japonii.
Galeria Pro Arte, Stary Rynek, piątek, 18.00 - wernisaż.

Zielona Góra. „Gdy przyjdzie sen” - tragikomiczna sztuka rozpisana na 18 krwistych postaci
Elżbieta Donimirska i Ernest Nita i cała armia aktorów LT tworzy w spektaklu Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak tragikomiczny chór, który śpiewa, szczeka, muczy, gdacze... A w pierwszym planie szamoce się Baśka, która chciałaby wyrwać z tej wsi gdzieś w świat.
Lubuski Teatr, piątek, sobota, 19.00, niedziela, 18.00, 40/45 zł.

Żary. Dziś zaczyna się w mieście jarmark Wielkanocny!
W najbliższą niedzielę przypada Niedziela Palmowa, a zatem Wielkanoc już wkrótce. Stąd czas na otwarcie świątecznych straganów. Cóż się zdarzy w Żarach? Występy artystyczne żarskich szkół i przedszkoli, zespołów śpiewaczych, pokazy tańca, mega jajecznica dla mieszkańców Żar, zagroda z żywymi zwięrzętami - to tylko niektóre atrakcje czekające na mieszkańców podczas rozpoczynającego się w piątek jarmarku Wielkanocnego na żarskim Rynku. W Salonie wystaw Artystycznych odbędą się warsztaty robienia palm i zdobienia pisanek. Dla najmłodszych przewidziane są konkursy. Będą też stoiska z rękodziełem i smakołykami.
Rynek miasta: 18 marca, piątek, 12.00-18.00; 19 marca, sobota, 11.00-18.00; 20 marca, niedziela, 12.00-18.00.

SOBOTA, 19 MARCA

Gorzów. Przypomnijcie sobie i najmłodszym historię Simby i jego kompanów. Na dużym ekranie!
Pod koniec ubiegłego roku powstał serial „Lwia straż”, który jest dalszym ciągiem „Króla lwa”. Jest więc okazja przpomnieć sobie animację z 1994 r. Młody lwi król przychodzi na świat w afrykańskiej dżungli. Jego wuj Skaza staje się dopiero drugim kandydatem do objęcia tronu. Mufasa zostaje zabity, a Simba - przekonany, że śmierć ojca jest jego winą - ucieka z królestwa.
Kino Helios, galeria Askana, sobota, niedziela, 12.00, bilety: 17 zł.

Gorzów. Wielki jazz zagra Jerry Bergonzi
Jerry Bergonzi to amerykański saksofonista tenorowy, kompozytor i pedagog. Współpracował m.in. z Joem Lovano i Patem LaBarberem. Uznanie zyskał grając w zespołach Dave’a Brubecka. Jest również pianistą i gitarzystą basowym.
Jazz Club Pod Filarami, sobota, 19.30, bilety: 10-40 zł.

Gorzów. Kawiarniane show Katarzyny Żak.
Znana i lubiana aktorka zaśpiewa utwory Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jana Jakuba Należytego. Będzie to nie tylko koncert, ale również spotkanie przeplatane opowieściami i anegdotami Katarzyny Żak.
Art Cafe, Teatr Osterwy, sobota, 20.00, bilety: 50 zł.

Przytoczna. Paweł Stasiak na festiwalu
Młodzi utalentowani zaprezentują się podczas XXXI Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. A gościem specjalnym festiwalu będzie Paweł Stasiak, znany z grupy Papa Dance, oraz Endrju i grupa T - Teens.
Sala widowiskowa GOK, sobota, 16.00, wstęp darmowy.

Sulęcin. Kobiety, które rozbawią do łez
Kabaret Teraz My tworzą panie spotykające się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Tym razem zaprezentują doskonały program „Samo życie”, czyli zestaw skeczów i scenek z życia wziętych.
SOK, ul. Moniuszki, sobota, 17.00, wstęp darmowy.

Witnica. Nie przegap dnia świętego Patryka
Tradycyjnie z okazji dnia św. Patryka szykuje się świetna zabawa. Tym razem na scenie pojawi się Grupa Rogala, która wykonuje muzykę country. Goście oczywiście będą też degustować piwo i smakołyki. Zaplanowano jeszcze konkursy.
Sala RCR, sobota, 18.00, bilety: 25 zł.

Zielona Góra. Paweł Stachowiak zaśpiewa w Bachusie
Paweł Stachowiak, znany z zespołu System Subtelny, spektaklu „Ławeczka” w Lubuskim Teatrze, zahipnotyzuje swoim głosem, dźwiękiem gitary, poetyckim tekstem. To będzie recital w klimacie folkowym (inspiracje bluesem, country, irlandzki zaśpiew).
Winiarnia Bachus, Stary Rynek, sobota, 20.00, wstęp wolny (rezerwacja stolików).

Zielona Góra. Haust zaprasza na tydzień irlandzki
Grający muzykę w celtyckim klimacie zespół Palisounder da koncert w minibrowarze Haust, który jest laureatem plebiscytu „GL” - Nasze Dobre Lubuskie. Okazja - oczywiście Dzień św. Patryka (przypada 17 marca), który tutaj obchodzony będzie przez kilka dni (typowe irlandzkie menu i premiera pewnego napoju z wyraźnym kawowo-czekoladowym aromatem, o irlandzkim rodowodzie...). W sobotę scenę minibrowaru weźmie we władanie właśnie zielonogórski Palisounder, która da koncert w składzie: Katarzyna Prusowska – skrzypce, śpiew, Stanisław Jordanow – gitara, Maciej Paszak – flety, dudy.
Minibrowar Haust, pl. Pocztowy, sobota, 20.00, bilety: 10 zł.

Zielona Góra. Fani Depeche Mode, to Wasza noc!
Fanklub DM - FC Black Day zaprasza na Depeche Mode Black Day Party - kilka tanecznych godzin przy muzyce i konkursy.
4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, sobota, 21.00.

Zielona Góra. Czy Gerda uratuje Kaja? Sprawdźcie...
Marek Sitarski dokonał adaptacji „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena. Młodzi widzowie wchodzą w świat zaczarowanych lalek w krainie zimy. Spotkają: Babcię, Gerdę, Kaja, Diabła Maestro, a także Królową Śniegu... Występują: Joanna Wąż, Kaja Bień, Beata Sobicka - Kupczyk, M. Sitarski.
Lubuski Teatr, sobota, 16.00, niedziela, 12.00, bilety: 22/25 zł.

Zielona Góra. Ida Zalewska zaczaruje pięknym głosem, a zagra czterech utalentowanych muzyków
Ida Zalewska wokalistka o niezwykłej, „czarnej” barwie głosu, przyjedzie ze świeżutką płytą „Storytelling”. Pochodzące z albumu nastrojowe jazzowe ballady i energetyczne bluesy wykonają z nią utalentowani muzycy: Jakub Płużek (piano), Jakub Dworak (kontrabas), Szymon Mika (gitara), Damian Niewiński (perkusja).
Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna, sobota, 20.00, 25 zł.

Żary. Kolejna odsłona polsko- niemieckiego festiwalu tańca
W Gimnazjum nr 3 w Żarach rusza siódma już edycja festiwalu tańca w polsko- niemieckiej obsadzie. Na godzinę 10.00 planowane jest uroczyste otwarcie imprezy. Pokazy poszczególnych grup potrwają do godz. 15.00. Na godzinę 19.00 zaplanowano równie uroczyste zakończenie turnieju. Festiwal z każdym rokiem przyciąga coraz więcej uczestników. A jak wiemy, taniec w przeróżnych stylach stał się w ostatnich latach niezwykle popularny, również dzięki rozmaitym programom telewizyjnym. W żarskiej imprezie biorą udział tancerze w wieku od 6 do 19 lat. Poprzednimi laty zgłaszało się nawet 100 zespołów z całej Polski. Jak będzie w tym roku? Organizatorką jest Kamila Olczyk.
Gimnazjum nr 3 w Żarach, ul. Okrzei, sala gimnastyczna, sobota 19 marca, 10.00, wstęp wolny.

Kolsko. Wachlarz absurdów z uśmiechem Nowaków
W sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury spróbuje nas rozśmieszyć zielonogórski kabaret Nowaki, laureat wielu festiwali, m. in. krakowskiej PaKI czy Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. W jego skład wchodzą Adrianna Borek – kobieta, potrafiąca wcielić się w każdą postać, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – pełni energii, którą zarażają widownię, świetnie sprawdzający się także w roli konferansjerów. W ich najnowszym programie „Moda na Nowaki” kabaret przedstawia swoje największe hity i cały wachlarz absurdalnych i zaskakujących postaci, które są zabawną odpowiedzią na naszą codzienność. Nowaki to jedna z formacji Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Słyną z niesamowitej energii, którą eksplodują na scenie.
Gminny Ośrodek Kultury, sobota 19 marca, 16.00, bilety 40 zł.

Żagań. Przyjdź na koncert muzyki pasyjnej do kościoła
W sobotę 19 marca o godzinie 19.00 w Holu Opatów kościoła pw. WNMP, przy placu Klasztornym odbędzie się koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu chóru Con Anima Musica. Zapraszają: Pałac Książęcy, Miejska Biblioteka Publiczna oraz parafia WNMP. Warto zobaczyć i usłyszeć klimatyczny koncert przy świecach, w wyjątkowych wnętrzach dawnego klasztoru.
Żagański zespół kameralny Con Anima Musica ma na swoim koncie wiele wydarzeń muzycznych. Na
zaproszenie Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego,oraz
Lubuskiego Towarzystwa Kulturalnego uczestniczył w III Festiwalu Muzyki Pasyjnej.
Kościół p.w. WNMP, sobota 19 marca, godz. 19.00. Wstęp wolny.

Żagań. Wielka Ucieczka z Żagańskim Crossem
W sobotę na Stalagu zaczyna się Żagański Cross, połączony z obchodami Wielkiej Ucieczki. Z tej okazji w niedzielę w godz. 9.00-17.00 odbędzie się pokaz sprzętu 11 LDKPanc. Przyjedzie też zabytkowy pociąg „Harry” z Wolsztyna. W środę 23 marca o 11.00 w muzeum zaczyna konkurs historyczny wiedzy o Wielkiej Ucieczce. W czwartek 24 marca od 12.00 oficjalne uroczystości pod pomnikiem. A Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych zaczynają się w sobotę, 19 marca o 11.30. 11.45 – 15.30. W niedzielę 20 marca 10.30 – 12.30 biegi seniorów i seniorek w ramach MP. 12.30 bieg dzieci. 13. 15 start biegu otwartego na 10 km, 14.30 dekoracja zwycięzców.
Stalag, sobota i niedziela 19-20 marca.

Nowa Sól. Tysięczny (!) występ Eliasza Gramonta
Teatr Terminus A Quo obchodzi w tym roku okrągłe 40. urodziny. Z tej okazji organizuje cykl teatralnych wieczorów jubileuszowych. Kolejny z nich odbędzie się w tę sobotę. W programie same kulturalne atrakcje: 17.00 - „Głowa zdrajcy”, 18.30 - „Noc nie jest dziewicą” – 1.000 (!) występ Eliasza Gramonta w TAQ, 20.00 - Gość: Teatralne Studio Rapsodyczne z Chojnic, 21.30 - „Nowa Sztuka Zakopiańska”, 23.00 - koncert, 24:00 - „Sysi”, 1.00- Film „Solanin”Premiera: „Mucha nie siada”. Jak sami na swojej stronie internetowej zachęcają: Ludziska! Przybywajcie! Karnet na całość kosztuje tylko 15 zł, a na jeden spektakl 8 zł.
Teatr Terminus A Quo, sobota, 19 marca, 16.33.

NIEDZIELA, 20 MARCA

Pszczew. Coś dla miłośników science fiction, gdzie jest akcja, krew, pot i łzy. Wybierzcie się na seans
„Deadpool” to ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Były żołnierz oddziałów specjalnych zostaje poddany niebezpiecznemu eksperymentowi. Uwalnia swoje alter ego i rozpoczyna polowanie na człowieka, który niemal zniszczył jego życie.
Kino Pszczew, niedziela, 18.00, bilety: 12-14 zł.

Sulęcin. Będzie rękodzieło i przysmaki
Na Jarmarku kogucim będzie można obejrzeć i kupić piękne ozdoby świąteczne, wyroby wikliniarskie oraz wielkanocne przysmaki. Będzie też konkurs na palmy wielkanocne i koncert zespołów lokalnych.
Plac Czarnieckiego, niedziela, od 10.00.

Świdnica. Festiwal Muzyki Pasyjnej - w Letnicy
III Festiwal Muzyki Pasyjnej finiszuje w Letnicy. W dawnym zborze wystąpią: Beata Dunin-Wąsowicz (sopran), Bogumiła Tarasiewicz (mezzosopran), Eugeniusz Olejniczak (bas), Bartłomiej Stankowiak (pozytyw), Chór Cantemus Domino, Orkiestra Kameralna Zielonogórskie Talenty. Dyrygował będzie Maciej Ogarek, prowadzenie koncertu: Elżbieta Kusz.
Letnica, zbór poewangelicki, niedziela, 16.00, wstęp wolny.

Wschowa. Kto nie widział alpaki, zobaczy w muzeum
Muzeum Ziemi Wschowskiej na ,,Niedzielne Mieszczańskie Zabawy w Muzeum”. Tym razem tematem spotkania będzie sukiennictwo. Dlaczego taki? Bo dawno temu produkcja sukiennicza w Polsce opierała się na hodowli owiec, natomiast w muzeum gośćmi specjalnymi będą alpaki – ssaki południowoamerykańskie podobne do owiec. Warsztaty poprowadzi alpakoterapeutka Karolina Grys.
Muzeum Ziemi Wschowskiej, niedziela 20 marca, 14.00, wstęp wolny.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.