Imprezowy weekend w Lubuskiem (26-28 lutego)

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski/Polskapresse
red.

Imprezowy weekend w Lubuskiem (26-28 lutego)

red.

Koncert Grzegorza Turnaua i Doroty Miśkiewicz, Ga-Ga/Zielone Żabki i kabaret Rewers. Te oraz wiele innych wydarzeń kulturalnych odbędzie się w ten weekend, 26-28 lutego w Lubuskiem.

PIĄTEK, 26 LUTEGO

Gorzów. „Bal w operze”, czyli Tuwim w akcji
W satyrycznym utworze „Bal w operze” Julian Tuwim krytykuje elity rządzące oraz całe społeczeństwo. Poemat jest zaliczany do jednych z ostrzejszych i bardziej brutalnych utworów w twórczości Tuwima. Spektakl na podstawie „Balu” wyreżyserował Lech Raczak.
Teatr Osterwy, ul. Teatralna, piątek, 26 lutego o spektakle o 11.00, 19.00, bilety: 19-35 zł.

Słubice. Zagrają punkowe Ga-Ga/Zielone Żabki
Ga-Ga/Zielone Żabki to projekt przypominający dorobek obu grup, które skończyły już swoją działalność. Ale mieszanka punka z oldscho-olowym hc nadal porusza widownie, która rusza w pogo i razem ze Smalcem, liderem grupy, wyśpiewuje kultowe już kawałki kapeli.
Klub Prowincja, ul. 1 Maja, piątek, 26 lutego o 20.00, bilety: 20-25 zł.

Zielona Góra. Punkrockowy grzmot w 4 Różach
„Pankówka”, „Butelka”, „Piątek” czy „ZielonogórSKA” zabrzmią za sprawą zespołu Grunberg na koncercie z cyklu Art Of Underground. Tego samego wieczoru z zielonogórską kapelą wystąpi też Polish Fiction (Punk Rock Chojnów). Będzie czad! Będzie pogo!
Klub 4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, piątek, 19.00, bilety: 10/15 zł.

Zielona Góra. Wszystkie barwy Winobrania na...
Na wystawie „Elżbieta Altevogt. Zielonogórskie Winobranie w witrażu” swoje prace zaprezentuje kożuchowianka, która ukończyła kurs zawodowy tworzenia i naprawy witraży w technice Tiffany’ego i klasycznej, studiuje malarstwo na UZ.
Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Wina, piątek, 17.00 - wernisaż, wstęp wolny.

Małomice. Dwa kursy samoobrony dla pań
Fundacja „A Priori” zaprasza na panie na dwa kursy samoobrony. Odbędą się one w piątek i 4 marca od godz. 18.00 do 19.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół.
Sala gimnastyczna ZS, piątek, 18.00, wstęp wolny.

Żagań. Niezwykłe zjawiska w Karkonoszach
W piątek w sali Inter Pałacu Książęcego prelekcję pt. „Zwykłe i niezwykłe zjawiska meteorologiczne w Karkonoszach” przedstawi Tomasz Nasiółkowski, meteorolog i przewodnik turystyczny, który pracuje na Śnieżce, w obserwatorium meteorologicznym.
Sala Inter, piątek, 18.00, wstęp wolny.

SOBOTA, 27 LUTEGO

Gorzów. Najlepsza jazzowa improwizacja
Backspace to jedna z najbardziej oryginalnych grup na polskiej scenie muzyki improwizowanej. Zespół powstał w 2013 r. Muzycy z powodzeniem łączą brzmienia akustycznego akordeonu i elektrycznych skrzypiec z możliwościami współczesnej technologii.
Jazz Club Pod Filarami, ul. Jagiełły, sobota, 27 lutego o 19.30, bilety: 10-20 zł.

Gorzów. „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”
Główni bohaterowie filmu spotykają się w jednym ze stołecznych klubów fitness. Każdy inaczej patrzy na świat - i każdy na własny sposób szuka szczęścia. Ich losy się przeplatają, co nie kończy się dobrze.
Sobota, kino Cinema 3D, galeria Manhattan, seanse: 15.45, 18.15, 20.45, 22.00, kino Helios w galerii Askana, seanse: 12.30, 14.30, 18.30, 21.00.

Zielona Góra. Rewers rozśmieszy nowymi skeczami
„Przysłowia i Parafrazy” to nowy program kabaretu Rewers. Ania Olechnowicz, Janusz Rewers, Maciej Wojciechowski pokażą, jak wygląda życie szkoły z zakazem sprzedaży niezdrowej żywności, jak może wyglądać małżeństwo gender, jak ćwiczyć z Ewą Chodakowską...
Zielonogórski Ośrodek Kultury, Hydro(za)gadka, sobota, 19.00, bilety: 25 zł.

Zielona Góra. Urodziny Strefy67 z grupą CamaSutra
Na imprezie pierwszych urodzin klubu gwiazda disco polo CamaSutra (wokalistka Małgosia z DJ Fisherem i tancerkami) wykonają hity „Jesteś ideałem”, „Do nieba bram”, „Chcę Cię mieć na chwilę”, „Dla mnie ty”. Imprezę rozkręci DJ Immortal.
Strefa67, ul. Chrobrego 67, sobota, 27 lutego, 20.00, bilety: 15/20 zł.

NIEDZIELA, 28 LUTEGO

Międzyrzecz. „Zjawa” to murowany faworyt Oscarów
Hugh Glass (w tej roli Leonardo DiCaprio) szuka zemsty na ludziach, którzy zostawili go poważnie rannego po ataku niedźwiedzia. Dzięki niezwykłej sile woli Glass pokonuje przeciwności losu, by odnaleźć siebie i wymierzyć sprawiedliwość wrogom. Film nominowany do Oscara w 12 kategoriach.
Kino MOK, al. Konstytucji 3 Maja, niedziela, 28 lutego o 19.00, bilety: 15-19 zł.

Gorzów. Przeboje Queen symfonicznie
Orkiestra Alla Vienna i 20-osobowy chór Vivid Singers wykonają największe przeboje grupy Queen. Koncert podzielony na dwie części: pierwsza - symfoniczna, druga bardziej rockowa z występem solisty.
CEA Filharmonia gorzowska, ul. Dziewięciu Muz, niedziela, 28 lutego o 18.00, bilety: 119 zł.

Gorzów. Bajanie dla tych najmniejszych
„Baju baju mój naj - naju” to spektakl przygotowany dla najmłodszych widzów, już od pierwszego roku życia. Trwa 40 minut. Jest oparty na skojarzeniach, grze barw i dźwięków.
Teatr Osterwy, ul. Teatralna, niedziela, 28 lutego o 12.00, bilety: 15 zł.

Zielona Góra. Kiedy Anioł Stróż przybywa z nieba...
Sala pęka ze śmiechu za każdym razem, kiedy Elżbieta Donimirska pojawia się w domu bohaterów „Przyjaznych dusz”. Jedni z nich żyją i zmagają się z problemami miłosnymi, tudzież z niemocą twórczą. Inni już tylko jako duchy mogą kibicować żyjącym, czasem ingerując w zdarzenia.
Lubuski Teatr, piątek, sobota, niedziela, 19.00, bilety: 35/40 zł.

Sulechów. Mocna dawka śląskiego humoru
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet rozbawi Kabaret Śląski Grzegorza Stasiaka. Będzie też Śląska Biesiada z gwiazdami TVS, wystąpi grupa Fest. - Pogodomy, pośpiwomy, po naszymu... - obiecują artyści.
Sulechowski Dom Kultury, niedziela, 17.00, 30/40 zł.

Zielona Góra. Kabareciarze atakują ostrym dowcipem
Klub 4 Róże dla Lucienne zaprasza na wieczór stand-up w cyklu Sztuka Kultury. Ostrym dowcipem potraktują widzów Krzysztof Gajewski i Michał Kutek, reprezentanci sceny poznańskiej.
4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, niedziela, 19.00, 15 zł.

Szprotawa. Pokażą spektakl na podstawie Moliera
Grupa teatralna Marionetka działająca przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych pokaże spektakl „Szaleństwo pana Jourdaina”, scenariusz napisany na podstawie komedii Moliera.
Gimnazjum, niedziela, 16.00, wstęp wolny.

Żagań. "Samoloty 2" do obejrzenia za darmo
W sali Inter Pałacu Książęcego będzie okazja zobaczyć film pt. „Samoloty 2 ”. Rezerwacji miejsc można dokonać pod nr telefonu: 68 477 64 78 lub w biurze organizacji imprez Centrum Kultury w Żaganiu.
Sala Inter, niedziela, 14.00, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Kożuchów. Noworoczny turniej piłki nożnej
W hali sportowej przy samorządowym Gimnazjum zostanie rozegrany trzeci noworoczny turniej piłki nożnej halowej amatorów. Chętni mogą się zgłaszać jeszcze dziś, tel. 606 889 009 (Jacek Niezgodzki) lub 697 201 525 (Adrian Michalak).
Hala Gimnazjum, niedziela, 9.30, wstęp wolny.

Nowa Sól. Turnau&Miśkiewicz na otwarcie NDK
Na otwarcie NDK (po długim remoncie) wystąpią Grzegorz Turnau i Dorota Miśkiewicz. Z tej okazji przygotowali oni specjalny koncert, coś na kształt "the best of".
Nowosolski Dom Kultury, niedziela, 17.00 bilety 30 zł.

Wschowa. Mieszczańskie zabawy w muzeum
Zapraszamy na pierwsze w tym roku Niedzielne Zabawy w Muzeum. W zeszłym roku uczestnicy podobnych warsztatów poznawali historie związane z królewskim miastem, jakim przez wieki była Wschowa. Teraz organizatorzy proponują cykl spotkań "Niedzielne Mieszczańskie Zabawy". W ten sposób chcą przypomnieć , szczególnie najmłodszym, bogatą, wielowątkową historię mieszczaństwa. Pierwsze ze spotkań odbędzie się pt. "Jak zostać cechowym mistrzem?". Poznamy, co kryje się pod tajemniczym słowem "majstersztyk" i jaką drogę musiał odbyć rzemieślnik zanim został cechowym mistrzem.
Muzeum Ziemi Wschowskiej, niedziela, 14.00, wstęp wolny.

POZOSTAŁE DNI

Żary. Dwa polskie filmy w kinie Pionier
Kino Pionier zaprasza na polską komedię "Siedem rzeczy, których nie wiecie o facetach". Projekcje do poniedziałku do środy o 16.00 i 20.00. We wtorek o 15.00 i 21.00 i "Na granicy" - thriller polski, od soboty do środy 18.00. We wtorek 17.00.
Kino Pionier, bilety: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł. Na seanse 3D - 21 i 18 zł.

Nowa Sól. Poniedziałkowe gambity szachowe
Miłośnicy szachów i osoby chętne do nauki gry spotkają się w kawiarence szachowej, które znajduje się w czytelni regionalnej.
Biblioteka miejska, poniedziałek, 29 lutego, 16.00.

Nowa Sól. Pokaz filmów solaninowych
Miłośników kina offowego zapraszamy do Galerii pod Tekstem na pokaz filmów nagrodzonych podczas poprzednich edycji festiwalu Solanin Film Festiwal. W programie: "Franek" (Grand Prix 2013), "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" (GP 2014) i "Mów do mnie" (GP 2015).
Biblioteka, wtorek 1 marca, 18.00, wstęp wolny.

Iłowa. Łowcy B. atakują ostrym dowcipem
W Gminnym Centrum Kultury i Sportu wystąpi kabaret Łowcy B. Tworzy go grupa studentów Uniwersytetu Śląskiego (filia w Cieszynie).
Gminne Centrum Kultury, poniedziałek, 7 marca, 19.00.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.