Imprezowy weekend w Lubuskiem (6-8 maja)

Czytaj dalej
Fot. Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek

Imprezowy weekend w Lubuskiem (6-8 maja)

Zdzisław Haczek

Imprezowy weekend w Lubuskiem przed nami. Sprawdź, co będzie się działo

ŻAGAŃ/ KONCERT
Łemkowska energia z rockową mocą
„Wirna ma lubow”, „Wesna” i inne piosenki śpiewane po łemkowsku, ukraińsku i polsku z płyty „Kultural”, ale też zupełnie nowe, porywające utwory zagra zespół Nadija. Grupa jest zwycięzcą plebiscytu „GL”: Lubuski zespół (nie tylko) rockowy i udowadnia, ile potrafi zmieścić w muzyce korzeni rockowej mocy, rytmów reggae i ska! Przy mikrofonie - Andrzej Kajfasz.
Klub Elektrownia, ul. Konopnickiej, dziś, 20.30, bilety: 10 zł.
(HAK)

NOWA SÓL/ SPEKTAKL
Kiedy drzewo zakwita... pączkami?!
Spektakl „Pączkowe drzewo” (adaptacja książki Stefana Brzozowskiego) to historia małego Kajtka, w którego ogrodzie rośnie drzewo, zakwitające pączkami (o smaku truskawkowym). Sąsiadką bohatera zostaje niepełnosprawna dziewczynka Tonia, który sprawi, że Kajtek zmieni postrzeganie świata...
Nowosolski Dom Kultury, niedziela, 11.00, bilety 8 zł.
(HAK)

SULECHÓW/ KABARET
Kabaret Ciach jedzie z królową i Bondem
Kabaret Ciach - jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego - pokaże swój premierowy program - „Historie śmiechem pisane” oraz przebojowe skecze.
Sulechowski Dom Kultury, piątekj, 19.00, bilety: 35 zł.
(HAK)

GORZÓW WLKP. / KONCERT
Żółte Kalendarze i drewnofromlas
Kto się składał na drugą (a pierwszą długogrającą) płytę gorzowskiej formacji_Żółte Kalendarze (zbiórka crowdfun-dingowa), ten musi się wybrać na koncert. Kto lubi Żółte Kalendarze i ich album „The Best of...”_- też ma obowiązek! Razem z ŻK na scenie MCK formacja drewnofromlas.
Gorzów, MCK, sobota, 20.00, wstęp wolny.
(olis)

ZIELONA GÓRA/ SPEKTAKL
Co robi smok na wakacjach?
W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Teatr Idy Ochockiej zaprezentuje bajkę „Wakacje Smoka Bonawentury” na podstawie książki Macieja Wojtyszki.
Biblioteka Norwida, Sala Dębowa, sobota, 13.00, wstęp wolny.
(HAK)

GORZÓW/ ZIELONA GÓRA/ŻARY
Musical pełen polskich przebojów
„Warszawa” T.Love, „Szare miraże” Maanamu, „Ale w koło jest wesoło” Perfectu, „Nie dokazuj” Marka Grechuty, „Wszystko czego dziś chcę” z repertuaru Izabeli Trojanowskiej - te hity usłyszymy w musicalu „#Wszystko gra” Agnieszki Glińskiej. Występują: Eliza Rycembel, Kinga Preis, Stanisława Celińska, Sebastian Fabijański.
Cinema 3D i Helios w Gorzowie, Cinema City w Zielonej Górze, Pionier w Żarach.
(HAK)

ZIELONA GÓRA/ KABARET
Artyści kabaretowi grają dla zwierząt
Fundacja Centaurus w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Z tej okazji w koncercie charytatywnym z cyklu „Gramy dla Zwierząt” wystąpią zielonogórskie formacje kabaretowe: żeńska Zalotka, Inicjatywa Sceniczna Fruuu, Kabaret Amatorski Adi, kabaret Rewers. Po koncercie Kawon zaprasza na cotygodniową imprezę taneczną.
Piwnica Artystyczna Kawon, ul. Zamkowa, sobota, 18.00, bilety: 30 zł.
(HAK)

ZIELONA GÓRA/ PRZEGLĄD
Na deptaku zatańczy nam prawie 40 grup!
39 zespołów dziecięcych i młodzieżowych wystąpi podczas VII Przegląd Zespołów Tanecznych. A wszystkie zatańczą na 6! To trzeba zobaczyć i nie szczędzić braw.
Deptak, sobota, od 14.00.
(HAK)

ZIELONA GÓRA/ WYSTAWA
Wietnamscy artyści na uniwersytecie
Na wystawie „Chwila natchnienia” zobaczymy dziś prace wietnamskich artystów z Uniwersytetu Kultury w Hanoi. Kuratorem wydarzenia jest dr hab. inż. Van Cao Long, prof. UZ.
Galeria Uniwersytecka Rektorat, ul. Licealna, dziś, 16.00.
(HAK)

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.