Imprezowy weekend w Lubuskiem. Majówka 2016

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Zdzisław Haczek

Imprezowy weekend w Lubuskiem. Majówka 2016

Zdzisław Haczek

W majówkowy weekend w Lubuskie odbędzie się mnóstwo imprez. Zobacz nasz przewodnik.

ZIELONA GÓRA / KONCERT
Zachwyci gitarzysta Scott Henderson
Koncert da Scott Henderson - jeden z czołowych gitarzystów z kręgu muzyki modern jazz - fusion - blues, współtwórca zespołu Tribal Tech, który współpracował m.in. z Chick Corea Electric Band, Joe Zawinul Syndicate. Amerykaninowi towarzyszyć będą jego rodak - basista Travis Carlton i polski perkusista, lider zespołu Walk Away Krzysztof Zawadzki.
Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna, sobota, 20.00, bilety: 40 zł.
(HAK)

KOSTRZYN N.O. / PIKNIK
Mieszkańcy, do pędzli! Malujemy obraz
We wtorek w Parku Miejskim - piknik. Mieszkańcy mogą zabrać ze sobą grille, koce i leżaki. Warto, bo najlepiej przygotowane rodzinne pikniki będą nagrodzone. Będzie można wypoczywać przy muzyce zespołów Tsigunz Fanfara Avantura i Cisza Jak Ta. Będzie też próba namalowania największego obrazu w historii Kostrzyna. Jego wymiary to co najmniej kilkanaście metrów kwadratowych!
Park Miejski, 3 maja, 15.30.
(PIK)

GORZÓW WLKP. / WYŚCIG
Rowerowe atrakcje... pełne potu i łez
Macie zaproszenie na rowerową, ostrą majówkę pełną potu i łez czyli: XC MTB Wyścigi Rowerowe „Gorzowska Golgota”.
Park Zacisze (okolice ul. Wyszyńskiego), niedziela, 1 maja, 11.00
(TR)

GORZÓW WLKP. / FESTYN
To będzie zabawa dla całej rodziny
Lubuski Urząd Wojewódzki, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na Festyn Rodzinny. - Zabierzcie ze sobą koce, leżaki, krzesła, ale również dobre buty. Startujemy o godzinie 15.00 i to dosłownie - zachęcają organizatorzy. Plan imprezy jest następujący: 15.00 Bieg Konstytucji 3 maja zorganizowany przez Lubuski Urząd Wojewódzki, 16.00 Koncert Orkiestry Dętej OSP Siedlice, 16.45 Koncert Tea Time Boogie oraz występy gorzowskich zespołów tanecznych. Na tych, którzy przyjdą się wspólnie bawić, czekają jeszcze: wioska harcerska (ZHR), stoiska gastronomiczne, wata cukrowa, gry, zabawy, konkurencje sportowe, przejażdżki kucami, dziecięca piekarnia.
Park Wiosny Ludów, wtorek, 3 maja, od 15.00, wstęp wolny.
(TR)

ZBĄSZYNEK / koncerty
Bezsensu, Sztywny Pal Azji i Czesuaf
W sobotę od 15.00 do 18.00 - blok gier i zabaw dla dzieci - w parku przy domu kultury. O 18.00 w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury rozbawi poznański kabaret Czesuaf (impreza biletowana). O 21.00 potańcówka z DJ TMX.
W poniedziałek w parku o 19.30 koncert da zielonogórski zespół Bezsensu, a o 21.00 wystąpi Sztywny Pal Azji. O 22.30 - spring night music.
Zbąszynecki Ośrodek Kultury, 30 kwietnia i 2 maja.
(HAK)

KROSNO ODRZAŃSKIE
Czy w sobotę uszyją najdłuższą flagę?
W sobotę, 30 kwietnia: rajd rowerowy o 10.00. Rozpoczęcie sezonu rowerowego z PTTK. Piknik „Majówka nad Odrą” ul. Parkowa: fitness w trawie, animacje dla dzieci, koncerty, 18.30 próba bicia rekordu długości polskiej flagi, 19.00 koncert zespołu Białe Kruki
W niedzielę, 1 maja: 10.00 Skejtowisko na boiskach przy Hali Sportowo-Widowiskowej. Godz. 17.00 Skateboard and bike show: pokaz piłkarski, pokazy taneczne, koncerty hip-hop
W poniedziałek: 21.30 Plac 11 Pułku - Kino pod gwiazdami „O północy w Paryżu”.
We wtorek, 3 maja: 8.00 Drużynowe Grand Prix Okręgu PZW w Zielonej Górze, Port Rzeczny; 10.00 Piłkarski Turniej Orlików i Żaków, stadion ul. Pocztowa; 13.00 majowy Test Coopera na stadionie przy ul. Pocztowej.
(ACHA)

SŁUBICE / FESTYN
Wystąpią artyści Teatru Wielkiego
We wtorek, 3 maja odbędzie się XVII Festyn Wincentyński Impreza rozpocznie się koncertem o 10.30 w kościele przy ul. 1 Maja. Wystąpi Orkiestra Koncertowa Victoria z Warszawy oraz soliści Teatru Wielkiego Opery Narodowej i Warszawskiej Opery Kameralnej. Wykonają m.in. Bogurodzicę i Alleluja Mozarta. O 15.00, na boisku Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych, rozpocznie się festyn. W programie są m.in. prezentacje lokalnych grup artystycznych oraz koncert orkiestry Victoria. Będzie można posłuchać m.in. utworów Chopina oraz szlagiery operetkowe.
Kościół przy ul. 1 Maja, Zespół Szkół Ekonomiczno-Rolniczych.
(RH)

ŁAGÓW / ZLOT i KABARET
Zlot maluchów z kabaretem Zalotka
Impreza 2 maja w amfiteatrze: 11.00 rejestracja uczestników, 12.00 konkurencje sprawnościowe, 14.00 parada Łagów - Łagówek - Jemiołów, 15.00 zielonogórski żeński kabaret Zalotka, 18.00 Krzysztof Kamyszek.
Amfiteatr, poniedziałek, 2 maja, od 11.00.
(ACHA)

NOWA SÓL / parada
Parada motocykli z okazji święta 3 Maja
Solidarność Walcząca zaprasza na świętowanie 3 Maja. Msza św. w intencji ojczyzny o 11.00 w kościele pw. św. Józefa. Ok. 12.15 - uroczysta parada motocyklowa ulicami miasta. Zakończenie parady w parku Wodny Świat, gdzie odbędzie się rodzinny festyn.
Przed kościołem, 3 maja, 12.15.
(jan)

DRZONÓW / wystawy
Wojskowa grochówka i przejażdżka BTR-152
Muzeum proponuje 1 maja: przejażdżki transporterem BTR-152, wojskową grochówkę, zwiedzania pojazdu gąsienicowego. 3 maja dodatkowo - pokaz sprzętu wojskowego 1. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.
Lubuskie Muzeum Wojskowe, 1 i 3 maja, 10.00 - 17.00.
(ACHA)

TRZEBIECHÓW / koncert

Kto zdobędzie Złotą Nutę Obrzycy 2016
VIII Festiwal Zespołów Śpiewaczych rozpocznie się o 16.00. O 17.00 - bigos dla wszystkich uczestników, o 20.00 - zabawa taneczna z zespołem Astra. Do tego dmuchańce dla dzieci, zabawki, stoisko gastronomiczne.
Przed pałacem, 1 maja.
(ACHA)

WITNICA / teatr i koncert
Teatralna niedziela, poniedziałek z arią
1 maja, 18.00 - spektakl komediowy „Zapiski amoralnego moralisty”. 2 maja, 18.00 - koncert „Opera czy operetka, która z nich większa kokietka”.
Regionalne Centrum Ratownictwa, wstęp wolny!
(JM)

SZPROTAWA / FESTYN

Święto Konstytucji 3 Maja ze Stonehenge
We wtorek burmistrz, przewodniczący rady i Szprotawski Dom Kultury zapraszają na wspólne świętowanie. Wystąpią dzieci z montażem słowno-muzycznym, zagra orkiestra dęta pod dyrekcją Zdzisława Głowackiego, będzie też można podziwiać pary taneczne. Zagra zespół Stonehenge.
Park Szprotawskiego Domu Kultury, wtorek, 3 maja, od 16.00.
(MT)

SŁAWA / JARMARK

Jarmark Produktu Lokalnego dwa dni
Od 2 do 3 maja trwać tu będzie kolejna edycja Jarmarku Produktu Lokalnego, który na dobre wpisał się w kalendarz imprez, i który już od wielu lat ściąga różnego rodzaju stragany z rękodziełem, regionalnymi przysmakami i tradycyjnymi specjałami. Będzie spektakl Teatru Rozrywki Trójkąt.
Rynek, 2 i 3 maja od 10.00.
(JAN)

DREZDENKO / KONCERT

Festyn Wiosenny z Piasecznym i KSU
Sobotnią imprezę rozpocznie koncert disco-polowego zespołu Coctail Boys. O 17.00 odbędzie się Biesiada Polska w wykonaniu zespołu Yagooar & Michał Milowicz. O 19.00 odbędzie się koncert legendarnego, punkowego zespołu KSU, a o 21.00 wystąpi Andrzej Piaseczny z zespołem.
Stadion, 30 kwietnia, 16.00, wstęp wolny.
(AGR)

GŁOGÓW
Otwarcie mariny i hity Czerwonych Gitar
W sobotę oficjalne otwarcie Mariny Port Głogów. O 18.00 zagra kapela Bajer, a o 20.00 - Czerwone Gitary. 21.30 - sztuczne ognie. Od 1 do 3 maja, o 20.00 - „Szanty w porcie”.
Marina Port Głogów, wstęp wolny.
(HAK)

ZABÓR / biesiada i koncert
Lubuskie Centrum Winiarstwa zaprasza
W sobotę, 30 kwietnia: magazyn KUKBUK zaprasza do udziału we wspólnym gotowaniu, które poprowadzi szef kuchni i ekspert kulinarny stacji TVN 24 Kuba Korczak. Będą też warsztaty kosmetyki naturalnej, zajęcia z wyplatania wianków.
Niedziela, 1 maja będzie dniem „Na ludowo”: nauka tańców ludowych, Lubuski Zespół Pieśni i Tańca, zabawa z Kapelą Ludową Syrba.
We wtorek, 3 maja: zabawy sportowe na świeżym powietrzu, crossfit, golf, strefa urody, animacje dla dzieci, a na koniec energetyczny występ zespołu Las Melinas z piosenką „W dzikim winie zaplątani”.
Lubuskie Centrum Winiarstwa, sobota, niedziela, wtorek, 11.00 - 20.00.
(HAK)

LUBUSKIE / ZWIEDZANIE
To jest Weekend Otwartych Winnic
30 kwietnia czekają na Was winnice: Ingrid, Miłosz, Equus i Saint Vincent.
1 maja winnice: Na Leśnej Polanie, Cantina, Equus, Ingrid, Miłosz.
3 maja winnice: Julia, Ingrid, Cantina, Ingrid.
(HAK)

SULECHÓW / REKREACJA

Sulechowski Bieg Po Flagę
Organizatorzy zapraszają wszystkich, niezależnie od tego czy biegają maratony czy dzaczynają biegową przygodę.
Stadion, 2 maja, ul. Licealna, 16.00.

ZIELONA_GÓRA / FESTYN
Piknik Rodzinny w Parku Piastowskim
Koncerty, dietetyka, marsz z kijkami, działania plastyczne.
Park, 3 maja, 12.00 - 17.00.
(ACHA)

OTYŃ / koncert
Rozśpiewana majówka w gminie
To już 10. Otyńskie Spotkania Zespołów Śpiewaczych. Wystąpią zespoły: Antidotum, Tęcza, Osetnopolanie, Sasanka i gospodarze zespół Jarzębinki. - Będzie to okazja nie tylko do wspólnej zabawy, ale i podsumowań poprzednich edycji – mówi Krzysztof Gąsior, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Otyniu. Na zakończenie wystąpi zespół Starzy Przyjaciele Country.
Rynek, 1 maja, 16.00.
(JAN)

ZIELONA GÓRA KRĘPA
Pieszo, rowerem albo na galarze
W niedzielę, 1 maja, w programie majówki z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury m.in.: 12.00 – Rejsy galarami po Odrze z przystani w Lesie Odrz., Piknik Rodzinny na placu festynowym, koncerty, grupy taneczne, działania plastyczne „Malowniczy rejs – rzeczne opowieści”, 12.30 i 15.30 – start rajdu pieszego z Krępy do Lasu Odrz., 13.00 i 14.00 – wycieczki z przewodnikami po Lesie Odrz., 15.00 – koncert zespołu Szalone Gitary.
(ACHA)

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.