Imprezy i koncerty w Lubuskiem. Gdzie się wybrać w Walentynki

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski/Polskapresse
red.

Imprezy i koncerty w Lubuskiem. Gdzie się wybrać w Walentynki

red.

Prezentujemy najciekawsze wydarzenia kulturalne, które odbędą w ten weekend (12-14 lutego) w województwie lubuskim.

Gorzów. Maraton filmowy dla zakochanych z romantyczną Agnieszką Więdłochą
Ten zestaw filmów zadowoli zakochanych, ale nie tylko. Będzie romantycznie i mrocznie. W Heliosie i w Cinema 3D dwie świetne komedie: „Planeta singli” z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą oraz premierowo „Jak to robią single”. Helios proponuje jeszcze dodatkowo dwa thrillery: „Loft” i „Demon”.
Kino Helios, piątek, 12 lutego o 23.30, bilety: 27-35 zł. Kino Cinema 3D, piątek, 12 lutego o 22.00, bilety: 25 zł.

Gorzów. Dzieci postraszy „Cykor - bojąca dusza”
Cykor to mały mieszkaniec Małego Lasu położonego w środku Wielkiego Świata opanowanego przez Straszydła. Jak to zwykle bywa, to właśnie on będzie musiał stanąć do walki z Potworami. W obronie swoich przyjaciół, swojego lasu i całego świata. Spektakl od lat 6.
Teatr Osterwy, piątek, 12 lutego o 10.00, bilety: 19 - 25 zł.

Strzelce Krajeńskie. Walentynki ze Streep i Eastwoodem
To będzie specjalny seans nie tylko dla zakochanych z filmem Clinta Eastwooda „Co się wydarzyło w Madison Coun¬ty”. Organizatorzy zapraszają też do konkursu na wypieki: wystarczy przynieść do 18.00 do Spichlerza swoje słodkości i można wygrać jedną z nagród.
Spichlerz, ul. Wojska Polskiego, piątek, 12 lutego o 19.00, wstęp darmowy.

Frankfurt. Arcydzieło opery z polskimi napisami
Spektakl operowy „La Favorite”. Gaetano Donizetti napisał swoje arcydzieło po francusku, ale Forum Kleista zaprezentuje je z polskimi i niemieckimi napisami. Fernand zakochał się bez pamięci. Choć jest nowicjuszem, porzuca klasztor i spotyka się z piękną nieznajomą na odludnej wyspie. Nie zdaje sobie sprawy, że jego wybranką jest faworyta króla – Leonor. Metresa z ciężkim sercem odsuwa młodzieńca.
Kleist Forum, Platz der Einheit 1, piątek, 12 lutego o 19.30, niedziela, 14 lutego o 15.00. Bilety: 23 - 25 euro, (informacja tel.: 609 19 40 43).

Gorzów. To będzie jazz w świetnym wydaniu
Schmidt Electric zaprezentuje materiał z drugiego albumu. „Tear The Roof Off” w krótkim czasie zdobył wyśmienite recenzje znawców i wprawił w zachwyt fanów jazzu.
Jazz Club Pod Filarami, piątek, 12 lutego o 19.30, bilety: 10 - 30 zł.

Gorzów. Był „Sen na pogodne dni”. A co jest dziś?
Beata Bartelik w połowie lat 80. wylansowała przebój „Sen na pogodne dni”. Teraz zaśpiewa znane przeboje oraz własne kompozycje.
Art Cafe, ul. Teatralna, piątek, 12 lutego o 20.00, bilety: 50 zł.

Zielona Góra. „Małgośka mówią mi...” - zaśpiewajmy razem z trzema zielonogórzankami różnych pokoleń
Maryla Rodowicz urodziła się w Zielonej Górze. Stąd reżyser Lech Mackiewicz napisał sztukę „Małgośka z Zielonej”, w której usłyszymy przeboje M. Rodowicz i zobaczymy trzy kobiety w różnym wieku, które łączą z utworami swoje losy. Występują m.in.: Elżbieta Donimirska, Marta Frąckowiak, Alicja Stasiewicz.
Lubuski Teatr, piątek, 12 lutego (premiera studencka), sobota, 19.00, niedziela,18.00, bilety: 40/45 zł.

Zielona Góra. Walentynki z operą i operetką
Grupa Operowa Sonori, którą tworzą artyści z Wiednia, Pragi i Wrocławia wystąpi podczas Koncertu Walentynkowego. Śpiewacy wykonają przebojowe dzieła operowe i operetkowe z Orkiestrą Symfoniczną FZ pod batutą Czesława Grabowskiego.
Filharmonia Zielonogórska, piątek, 12 lutego o 19.00, bilety z ew. zwrotów.

Zielona Góra. Walentynkowy weekend w Hauście
Walentynki w Minibrowarze Haust (laureat plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2015) potrwają od piątku do niedzieli. W tym czasie w ofercie specjalne menu. W niedzielę od 18.00 do 22.00 imprezę karaoke (wstęp: 5 zł) poprowadzi DJ Mundek.
Minibrowar Haust, pl. Pocztowy, piątek, sobota, niedziela (12-14 lutego), prowadzi DJ Mundek.

Zielona Góra. Trzy zespoły dadzą rockowego ognia
W jednym koncercie zagrają No News For Tomorrow (rock/alternatywa), Git Parafia (romantic thrash metal), Othersight (metal).
Piwnica Kawon, ul. Zamkowa, piątek, 12 lutego o 19.00, bilety: 10 zł.

Zielona Góra. Kto hałasuje u nas w podziemiu?
Odpowiedź da 50. koncert ekipy stowarzyszenia Art of Underground. Zagrają: De Evolve (rock-metal, Zielona Góra) i The Corners (rock alternatywny, post-punk, Sulechów).
4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, piątek, 12 lutego o 19.00, bilety: 15 zł.

Zielona Góra. Ta historia ojca i córki poruszy i wzruszy...
W dramacie „Ojcowie i córki” Russell Crowe gra pisarza, który przez chorobę nie może opiekować się córeczką. Dorosła Katie (Amanda Seyfried) próbuje odbudować więź z ojcem.
Cinema City - od piątku, 12 lutego.

Gorzów. Walentynkowy weekend w centrum
Weekend Walentynkowy to zaproszenie do zabawy, będzie m.in. konkurs fotograficzny i turniej bowlingowy.
Sobota, niedziela, (13-14 lutego) ul. Chrobrego, od 14.00.

Gorzów. Czadu da Grubsza Strona Rabarbaru
Dla tych, co lubią funk i pop zagra gorzowska grupa.
Klub C- 60, ul. Zaułek, sobota, 13 lutego, bilety 20 zł (para 30 zł).

Gorzów. Walentynkowe bity rozgrzeją kluby
Obara, Tuznik Danish Quar tet feat Joel Illerhag & Jakob Hřyer Wife to cztery silne osobowości. Muzycy operują na granicy free i konwencjonalnego brzmienia kwartetu jazzowego, zmiksowanego z elementami skandynawskiego i polskiego folkloru. Kontynuują ścieżkę wytyczoną przez Krzysztofa Komedę i Tomasza Stańkę.
Jazz Club Pod Filarmi, ul. Jagiełły, sobota, 13 lutego o 19.30.

Drezdenko. Zazdrość i kłamstwo, czyli antywalentynki
Czas na komedię damsko-męską „Danie główne” na podstawie sztuki Debbi Isitt. Główna bohaterka - zagubiona Hilary i pragnący zmian Kenneth konfrontują swoje racje. Będzie zazdrość, podejrzliwość i kłamstwo. Tym spektaklem Teatr Kotłownia włącza się w „akcję antywalentynkową”.
Teatr Kotłownia, podziemie kościoła, ul. Marszałkowska, sobota, 13 lutego o 17.00, 19.00, 20.15. Bilety: 15 zł.

Pszczew. Rewelacyjna Agata Kulesza w roli gwiazdy popularnych seriali. Ale to nie jest komedia
W obliczu choroby rodzica, siostry postanawiają polepszyć relacje między sobą. W filmie Kingi Dębskiej „Moje córki krowy” zagrali: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński.
Kino Przystań, sobota, 13 lutego o 15.00, 18.00, bilety: 12-14 zł.

Nowe Miasteczko. Walentynki z zespołem New Message
W sobotę, 13 lutego o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się wieczór walentynkowy z zespołem New Message. Cena biletu wynosi 10 zł (dostępne są w bibliotece). Gwarantowana dobra atmosfera przy świecach, kawa oraz... niespodzianka.

Żary. Koncert oraz kiermasz na Walentynki
W sobotę, 13 lutego od godz. 10.00 do 12.00 potrwa Walentynkowy Koncert Życzeń pt. „Piosenki z Sercem”. Impreza odbędzie się na żarskim Rynku. 12-14 lutego od godz. 10.00 w Salonie Wystaw Artystycznych na Rynku odbędzie się z kolei „Kiermasz Walentynkowy”. Warto przyjść! W niedzielę 14 lutego o godz. 17.00 w sali widowiskowej Luna przy ul. Okrzei odbędzie się także koncert walentynkowy w wykonaniu zespołu “Wrocławska 7”. Bilety na imprezę w cenie: normalny – 10 zł, ulgowy – 7 zł, rodzinny – 5 zł (dostępne są w Żarskim Domu Kultury lub na dkzary.pl).

Gubin. Panie z Zalotki - tornada żeńskiego humoru - wiedzą, że kobieta to najlepsza inwestycja!
Dominika Najdek, Sylwia Leszczyńska, Anna Wolińska pokażą skecze m.in. z przebojowego programu „Kobieta - najlepsza inwestycja!”. Zielonogórzanki zdobyły laury Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.
Gubiński Dom Kultury, sobota, 13 lutego o 20.00, bilety: 6/10 zł.

Zielona Góra. Tatrzańskie pejzaże w Galerii Pro Arte
Swoje obrazy zaprezentuje Małgorzaty Martyniak - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, wielbicielka Tatr i tradycyjnej sztuki podhalańskiej. Artystka z pasją maluje pejzaże tatrzańskie, starając się uchwycić wyjątkowe piękno górskiego krajobrazu. Stosuje techniki olejne, akwarele i pastele. Projektuje tkaniny unikatowe i artystyczną biżuterię.
Galeria Pro Arte, sobota, 13 lutego o 18.00 - wernisaż, wstęp wolny.

Zielona Góra. 4 Róże z Michałem, nazajutrz - z Rockastą
W sobotę, 13 lutego 4 Róże dla Lucienne zapraszają na Klubowe Walentynki. Michał wyczaruje rock, reggae, taneczne bity...
4 Róże dla Lucienne, Stary Rynek, sobota, 20.00.
W niedzielę, 14 lutego koncert da zespół Rockasta, założony przez szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę Przemysława Nowaka. To będą rockowe walentynki!
4 Róże dla Lucienne, niedziela, 19.00., wstęp wolny.

Zielona Góra. Walentynkowe bity rozgrzeją kluby
Podczas urodzinowej imprezy One Love wystąpią Hubson, Bicie Serca, a filmowcy ze Sky Piastowskie prapremierowo pokażą swój teledysk.
Klub One Love, al. Niepodległości, sobota, 13 lutego o 21.00, 15 zł.
Na walentynkowej 26. edycji maratonu tanecznego Electric Flash zagra m.in. duet My 2ed Wife.
Harlem Club, ul. Sienkiewicza, sobota, 13 lutego o 21.00, wstęp: 10/15 zł.

Słubice. Rozbawi Was „Misiek w Nowym Jorku”
Na północy pojawiają się tłumy turystów i zakłócają spokój. Misiek ma wyruszyć do Nowego Jorku, żeby zniechęcić ludzi do zasiedlania Arktyki. W niebezpiecznej misji towarzyszy mu trójka kompletnie nieobliczalnych lemingów. Spotkanie zwierzaków z północy z mieszkańcami wielkiego miasta zaowocuje serią nieporozumień, które rozbawią wszystkich.
Kino SMOK, niedziela, 14 lutego o 13.00, 15.00, bilety: 14 - 17 zł.

Gorzów. Romantyczna francuska piosenka przeniesie wszystkich zakochanych wprost do Paryża
Spektakl muzyczny w reżyserii Jana Tomaszewicza zbudowany jest na bazie najpopularniejszych szlagierów francuskich. To wspomnienie miłości przeżytej w Paryżu i napotkanych tam kobietach. Niezwykłe wykonanie i zaskakujące interpretacje nawiązują do klimatu paryskich kabaretów ubiegłego wieku. Spektakl traktuje nie tylko o miłości, tęsknocie, rozczarowaniu i nostalgii, ale także o przyjaźni, radości, nadziejach i marzeniach.
Teatr Osterwy, niedziela, 14 lutego o 16.00, 19.00, bilety: 30 - 35 zł.

Gorzów. Wybierz się z nimi na piękną wędrówkę
Klub „Nasza Chata” zaprasza w niedzielę na malowniczą wycieczkę z Nowin Wielkich do Sosen. Klub piechurów Super Relaks zaprasza na pieszą wycieczkę z Nowin Wielkich przez Stanowice do Bogdańca. Z kolei z klubem turystyki pieszej Tramp można powędrować na trasie: Santocko – Marzęcin – Mironice – Gorzów.
Wycieczki ruszają w niedzielę, 14 lutego: Nasza Chata: 9.00, zbiórka przy pomniku Mickiewicza; Relaks: 9.25, zbiórka na dworcu PKP; Tramp: 9.30, zbiórka przy hotelu Mieszko.

Gorzów. Walentynki z filmem i słodkościami
Romans „P.S.” to wstęp do wieczoru z niespodziankami.
Kino 60 Krzeseł, niedziela, 14 lutego o 18.15, bilety: 16 zł.

Nowe Miasteczko. Wystąpi kabaret Jurki
W niedzielę, 14 lutego, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się występ kabaretu Jurki. Impreza rozpocznie się o godz. 20.00, bilety (do nabycia w bibliotece) kosztują 35 zł. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 517 332 836.

Kożuchów. Stanisław Tym rozśmieszy nas na Walentynki
W najbliższą niedzielę, 14 lutego, czyli w Dniu Zakochanych Kożuchów odwiedzi znany aktor i kabareciarz Stanisław Tym wraz z kabaretem Rewers. Swój program zaprezentują oni na Zamku. Dzięki niemu dowiemy się m.in. jak przetrwać w związku, co to jest gender oraz dowiemy się co nieco o taxi. To jednak nie koniec, w programie zaplanowano oczywiście także inne, równie znakomite skecze. Lubisz dobrą zabawę? To nie może Cię zabraknąć w najbliższą niedzielę w Kożuchowie. Początek imprezy o 16.00 na terenie kożuchowskiego Zamku. Bilety można już kupić w sekretariacie Centrum Kultury Zamek.

Nowa Sól. Kabaret Ciach wystąpi już w niedzielę
W niedzielę, 14 lutego o godz. 17.00 w Nowosolskim Domu Kultury odbędzie się występ kabaretu Ciach, który jest jednym z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret Ciach jest młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Bilety w cenie 25 zł.

Bytom Odrzański. Walentynkowa pomoc dla Weroniki Ziober
O Weronice Ziober i jej walce o zdrowie pisaliśmy na łamach „GL” już nie raz. Lekarstwa, podróże do kliniki - to wszystko kosztuje nawet tysiąc złotych miesięcznie. Jak można pomóc? Ot, chociażby przychodząc w niedzielę, 14 lutego do domu kultury, gdzie od 15.00 rusza kolejna edycja imprezy charytatywnej „Serce Sercu”. - Będziemy mieć loterię, domowe ciasta i mnóstwo fantów do zlicytowania - mówi Alfreda Filip, wychowawczyni Weroniki. - Oprócz przedmiotów, będzie można też wylicytować np. piosenkę z dedykacją. Burmistrz chciał zaoferować własnoręczne odśnieżanie ulic, ale nie mamy śniegu! - śmieje się. Jak podkreśla wychowawczyni, pieniądze z tego typu akcji, w przeciwieństwie do tych zbieranych przez fundację, można przeznaczyć na codzienne potrzeby.

Szprotawa. Romantyczny wieczór z muzyką w tle
Szprotawski Dom Kultury i restauracja „Na szlaku smaku” zapraszają już w najbliższą niedzielę, czyli w Walentynki, o godz. 17.00 na pewien romantyczny wieczór... Jak zapowiadają organizatorzy imprezy będzie można podczas niego m.in. zaśpiewać karaoke. Na miejscu wszystkim chętnym pomoże też grupa wokalna Sunniaki. Wszyscy będą mogli zamówić także odpowiednią piosenkę na życzenie i dołączyć do niej miłosną dedykację.

Głogów. Walentynki można spędzić na sportowo!
W niedzielę, 14 lutego o godz. 9.45 na torze motocrossowym na Górkowie odbędzie się kolejny Walentynkowy Zimowy Półmaraton. Aby wziąć udział w imprezie, należy wypełnić formularz i zarejestrować się na stronie internetowej: www.crossstracencow.pl. Weryfikacja uczestników rozpocznie się w niedzielę, 14 lutego o godzinie 9.45. Godzinę później odbędzie się odprawa techniczna, a o godzinie 11.00 rozpocznie się bieg główny. Koszt udziału w biegu wynosi 30 złotych, a połowa tej sumy powędruje na leczenie małej głogowianki Amelki Brzezińskiej, która urodziła się z wadą serca. - Nie ma miłości bez bólu – śmieje się Jerzy Górski, organizator Walentynkowego Zimowego Półmaratonu.

Głogów. Laguna zamieni się w... statek miłości!
Wszyscy zakochani, którzy szukają romantycznego miejsca, gdzie można w miłej atmosferze spędzić czas we dwoje, ale nie tylko we dwoje, i napić się np. pysznej kawy, powinni w najbliższą niedzielę, 14 lutego, czyli w Walentynki, wybrać się nad Odrę. W głogowskim porcie katedralnym będzie można wejść na jeden z naszych dwóch lubuskich statków, Lagunę, i tam skorzystać z przytulnej i romantycznej kawiarenki, która poza sezonem rejsów po naszej rzece Odrze służy mieszkańcom swoimi wnętrzami. Wspomniana kawiarenka na statku ruszy od godz. 15.00. Wszyscy chętni są mile widziani. Spokój i romantyczna atmosfera gwarantowane!

Zielona Góra. Paweł Stachowiak zahipnotyzuje dźwiękiem gitary, poetyckim tekstem, pięknym głosem...
„Kiedy dzień tańczy nocą” to kolejny recital autorski Pawła Stachowiaka – muzyka, który m.in. wykonuje na żywo swoje kompozycje w spektaklu LT - „Ławeczka”, znany jest z zespołu System Subtelny. W walentynkową niedzielę artysta zaśpiewa o miłości, ale szeroko pojętej. O miłości do ziemi, do ludzi, do dzieła stworzenia... Muzyczne spotkanie wpisuje się w folk - usłyszymy m.in. inspiracje bluesem, muzyką country i irlandzkim zaśpiewem.
Lubuski Teatr, niedziela, 14 lutego o 15.00, bilety: 30 zł.

Zielona Góra. Śpiewa tak jak Anna German
W niedzielę, 14 lutego przypada 80. rocznica urodzin Anny German. Z tej okazji koncert da, pochodząca z Ukrainy, solistka Filharmonii w Odessie - Vladyslava Vdovychenko - wokalny sobowtór słynnej piosenkarki. To ona śpiewa kilka utworów w serialu „Anna German”.
ZOK, Hydro(za)gadka, niedziela, 14 lutego o 17.00, bilety (35 zł) tylko z ewentualnych zwrotów.

Krosno Odrzańskie. Kabaret Zachodni „kopnie” skeczem
CAK-Zamek zaprasza na występ zielonogórskiego kabaretu Zachodni (dawniej Słuchajcie). Karolina Kuras, Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka i Jarosław Marek Sobański wcielą się w galerię postaci. Będą m.in.: pijany elektryk, który chętnie pokopałby się z prądem, oszuści chodzący po kolędzie, Zygmunt Chajzer, lekarz mówiący w liczbie mnogiej, dominująca żona...
Galeria Handlowa Horex, niedziela, 14 lutego o 18.30, 15/20/25 zł.

Świebodzin. Trochę moralnego niepokoju...
Kabaret Moralnego Niepokoju z Robertem Górskim i Magdaleną Stużyńską na czele pokaże najnowszy program „Jerzyk dzisiaj nie pije” ze skeczami - hitami „Palenie” czy „Odrabianie lekcji”.
Świebodziński Dom Kultury, niedziela, 14 lutego o 15.30, bilety: 60 zł.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.