Łukasz Koleśnik

Informacje z południa województwa lubuskiego

Łukasz Koleśnik

Skrót informacji z południowej części województwa lubuskiego.

Zielona Góra - Tego nie zobaczysz w telewizji! Ostrym tekstem rozbawi kabareciarzy aż trzech
Dziś o 20.00 w Piwnicy Kawon spektakl komediowy wymyślą na gorąco: niepokorny stand-uper Kacper Ruciński i niepoprawni improwizatorzy Jakub Śliwiński i Wojtek Tremiszewski (ex-Limo). Szykujcie się na dawkę absurdu i komicznej abstrakcji. Bilety: 40 zł.

Zielona Góra - Wybitny skrzypek zagra w filharmonii
W piątek w Filharmonii Zielonogórskiej - koncert z cyklu „Wielka symfonika”. Wybitny artysta Krzysztof Jakowicz wykona III koncert skrzypcowy G. Bacewicz. Orkiestra Symfoniczna FZ pod gościnną batutą Jerzego Swobody zagra też Uwerturę do op. Nieszpory sycylijskie G. Verdiego, II Symfonię D-dur J. Brahmsa. Początek o 19.00, bilety: 40/35 zł.

Zielona Góra - Cadillac zagra przeboje Led Zeppelin
20 utworów Led Zeppelin zagra w piątek w klubie 4 Róże dla Lucienne zielonogórski Cadillac, który tworzą: Zenek „Chodi” (gitary, wokal), Zenek „Stefan” (instr. klawiszowe, wokal), Jarek (wokal, gitara basowa), Marek „Kielu” (perkusja, wokal). Bilety: 20 zł.

Zielona Góra/Krosno Odrzańskie - Dyżur poselski Jacka Kurzępy z PiS
W najbliższy poniedziałek 25 bm. odbędzie się dyżur poselski prof. Jacka Kurzępy. Miejsce dyżuru: biuro poselskie Zielona Góra, ul. Bohaterów Westerplatte 23 (Centrum Biznesu), pok. 119, I piętro, w godz. 9.00 - 14.00 i Krosno Odrzańskie ul. Poznańska 9 (Tercet) , pok. 102 I piętro, w godz. 15.00 - 19.00. Zapisy na dyżur u dyrektor biura Małgorzaty Walkiewicz, w godz. od 8.00 - 16.00, tel. 68 325 98 23, 603 379 489. Pisemne zgłoszenie można również przesłać e-mailem na adres [email protected].

Zielona Góra/Łężyca - Zumba wraca w nowym roku
Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki: fitness - 19.30, zumba 20.30.

Zbąszynek - O.S.T.R. zagra w domu kultury
Po pięciu latach od ostatniej wizyty, 5 lutego o godzinie 18.00 do Zbąszyneckim Domu Kultury wraca z nową energią O.S.T.R. Cena biletu to 30 zł w przedsprzedaży, a 35 zł w dniu koncertu. Ich liczba jest ograniczona, można je kupić w DK. Jako support wystąpią lokalni raperzy, czyli Strefa 68, Dabs WTN.

Czerwieńsk - Wielkie świętowanie przełamania na Odrze
Zapraszamy w przyszłą sobotę, 30 stycznia, w pobliże przeprawy promowej Czerwieńsk-Brody, gdzie mieści się skansen fortyfikacyjny. - Obchody rocznicy przełamania Oderstellung rozpoczniemy o godz. 12.00 krótką prelekcją na temat przełamania. Następnie będzie można zwiedzać obiekty skansenu, czyli obiekty dostępne 766, 765, 764, 763. Każdy obowiązkowo będzie musiał napić się herbaty z pieca bunkrowego - zaprasza Paweł Pochocki.
(MD)

Czarna/Zabór - Przebierańcy w każdym wieku
Stowarzyszenie Miłośników Czarnej zaprasza do sali wiejskiej 30 stycznia w godzinach od 17.00 do 19.30 na bal przebierańców dla dzieci i młodzieży. Za to rodzice będą mogli pobawić się od godziny 20.00. Cegiełka wstępu na bal dla dorosłych to 20 zł. Organizatorzy gwarantują zabawę przy muzyce, kawę, herbatę no i oczywiście świetną zabawę. Dodatkowych informacji udziela prezes stowarzyszenia, Justyna Zakrzewska-Woźniak, pod nr. tel.: 600 670 939.

Bytnica/Maszewo - Konsultacje w sprawie nazwy dziś i jutro
Trwa cykl spotkań konsultacyjnych, dotyczących zmiany nazwy powiatu na krośnie-ńsko-gubiński. Dziś w centrum kultury w Bytnicy zebranie zacznie się o godz. 16.00 i będzie trwało do 18.30. W tych samych godzinach w czwartek (21 stycznia) konsultacje odbędą się w świetlicy w Maszewie. Po dyskusji każdy mieszkaniec będzie mógł wypełnić ankietę, na której określi, czy jest za zmianą nazwy, przeciwko, czy też nie ma zdania. Należy pamiętać o dowodzie osobistym. W poniedziałek (18 stycznia) taką procedurę przeszli mieszkańcy gminy Dąbie. Zagłosowali 20 do 9 za zmianą nazwy.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.