Informacje z powiatów zielonogórskiego i świebodzińskiego

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
(wak) (acha) (pn)

Informacje z powiatów zielonogórskiego i świebodzińskiego

(wak) (acha) (pn)

Sprawdź, co będzie się działo w najbliższym czasie w naszym regionie.

Świdnica

Zgłoś się i zostań wolontariuszem
Gmina serdecznie zaprasza wszystkich wolontariuszy, którzy chcą kwestować podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rejestracja chętnych osób odbywa się w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Ogrodowej 37 w dniach: środa (09.12) - piątek (11.12) w godz. od 10.00 do 18.00. W sobotę (12.12) i niedzielę (13.12) w godz. od 10.00 do 15.00. Osobom niepełnoletnim musi towarzyszyć rodzic lub opiekun prawny.

Sudoł/Czerwieńsk

Mieszkańcy będą wspólnie świętować
Świąteczne spotkanie odbędzie się w wiejskiej świetlicy w sobotę, 19 grudnia o godz. 18.00. Mieszkańcy będą mogli spędzić wspólny wieczór w miłej, świątecznej atmosferze. Każdy, kto będzie chciał wziąć udział w spotkaniu, musi się na nie zapisać do wtorku u sołtysa lub u opiekuna świetlicy.

Nietków/Czerwieńsk

Tym dzieciakom nie brakuje pomysłów
Wzięły więc udział w VI ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Zrób to sam” i przygotowały... orkiestrową instalację muzyczną. Najciekawszy jest materiał, z którego ją wykonały. Były to m.in.: rama rowerowa, koła, talerze, czajniki. Dzięki połączeniu sił kreatywnych dzieci i rodziców wyszło dzieło - czyli wielki instrument, który został doceniony przez jury konkursu.

Świebodzin

Uwaga na oszustów, ostrzega policja
Przed kilkoma dniami ktoś przez domofon zaproponował 84-letniej mieszkance Świebodzina kupno kosmetyków. Kobieta odmówiła. Ale kolejna osoba przedstawiła się jako pracownik wodociągów i przekonywała, że zapchane są rury. Dlatego została wpuszczona. Kiedy właścicielka sprawdzała w łazience drożność rur, przybyły szybko splądrował pokój. I ukradł 2.400 zł. Policjanci apelują więc o ostrożność. - Bardzo często pod pretekstem kontroli licznika, oferty zasiłku czy sprzedaży towaru do mieszkania wpuszczamy złodzieja. Dlatego bądźmy ostrożni. I nie trzymajmy pieniędzy w tradycyjnych miejscach - apeluje aspirant Łukasz Szymański ze świebodzińskiej policji.

Rzeczyca/Świebodzin

Przy kościele kolejny parking
Budowę parkingu przy kościele w Rzeczycy planowano od kilku lat. Było to jednak niemożliwe, bo nieznany był właściciel działki. Sprawę jednak wyjaśniono, działka należy do Skarbu Państwa, a ten przekazał ją nieodpłatnie gminie, która wybuduje parking. Na razie radni podjęli uchwałę o przejęciu działki. Natomiast budowa miejsc do parkowania być może rozpocznie się w przyszłym roku. Na początku trzeba przebrnąć procedury biurokratyczne.

Świebodzin

Remont elewacji od wiosny
Do 22 grudnia urząd miejski przyjmuje oferty firm, które zechcą wyremontować elewację basenu Świewoda. Przypomnijmy, że już wcześniej wyremontowano dach pływalni, a od wiosny rozpocznie się naprawa elewacji oraz wnętrza. Koszt całkowity to około 700 tys. zł. Jeśli chodzi o zakres prac, to gruntownie zostanie pomalowane wnętrze, wymieni się wszystkie urządzenia natryskowe, słupki startowe i liny oddzielające poszczególne tory. Wymienione zostana także szafki w przebieralniach, pojawią się też nowe suszarki o większej mocy. Nowością ma być sauna parowa. Całkowity remont basenu ma się zakończyć jesienią 2016 roku.

(wak) (acha) (pn)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.