(ad)

Informacje z regionu: Kolejne mammobusy lub debata o roli architekta miejskiego

(ad)

Krótkie informacje z północy województwa lubuskiego.

Drezdenko - Strażacy działają już nie tylko w gminie
Ochotniczą Straż Pożarną z Trzebicza włączono do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Będzie teraz mogła brać udział w akcjach poza gminą. Do systemy są włączane jednostki, które mają profesjonalny sprzęt oraz przeszkolonych strażaków.

Dobiegniew - Odważny mężczyzna uwięził włamywaczy
Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o włamanie do garażu w Mierzęcinie. Udał się to dzięki jednemu z mieszkańców, który w okolicy garaży usłyszał hałas, zauważył też zerwaną kłódkę na jednym z pomieszczeń i dwóch mężczyzn w środku. Mężczyzna uniemożliwił włamywaczom ucieczkę i wezwał policję. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.

Gorzów - Czy miastu potrzeba architekta?
Lubuska Okręgowa Izba Architektów oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP zapraszają na konferencję: Po co miastu architekt miasta? (jutro, 12.00-18.00, biblioteka, ul.Sikorskiego). Będzie mowa o funkcji architekta miasta. Przypomnijmy, Gorzów nie ma architekta od 17 lat.

Kostrzyn nad Odrą - Ogrzewalnia czynna jest całą noc
Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że na dworcu PKP (wejście od strony peronu 1 schodami na górę) od tygodnia jest czynna ogrzewalnia dla osób bezdomnych (zawsze od 20.00 do 8.00). To ciepłe pomieszczenie, gorący napój, dostęp do toalety. W razie bardzo niskich temperatur godziny otwarcia mogą zostać przesunięte. Mówcie o ogrzewalni wszystkim w potrzebie.

Region - Darmowe badania w mammobusach
Warto zanotować sobie terminy najbliższych badań w mam-mobusach:1 lutego od 9.00 do 16.00 będą w Kłodawie (przy sali wiejskiej), Witnicy (Regionalne Centrum Ratownictwa), Strzelcach Kraj. (obok sądu) i Drezdenku (pl. Wileński).

(ad)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.