decha, acha

Informacje z Zielonej Góry. Co nowego w najbliższych dniach?

decha, acha

Coś o skarbach i detektorach metalu oraz święcie pszczelarzy.

Rozmowy o skarbach i detektorach metalu
W czwartek i piątek w Zielonej Górze spotkają się niedawni „wrogowie”, czyli archeolodzy i historycy oraz poszukiwacze skarbów pracujący przy użyciu detektorów metali. W dwudniowej konferencji inicjatorzy zapraszają do dyskusji o problemach i wyzwaniach stojących przed środowiskami poszukiwaczy, archeologów, muzealników oraz służb konserwatorskich. Zaprezentowany zostanie również wypracowany w województwie lubuskim model współpracy. W naszym regionie jako pierwszym próbuje się „ucywilizować” takie poszukiwania. W czwartek zainteresowani spotkają się w Muzeum Ziemi Lubuskiej (godz.17.00), a w piątek w rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego (godz. 9.30).

Pszczelarze będą mieli swoje święto
W najbliższą niedzielę w kościele pw. św. Antoniego o godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta msza z okazji święta patrona pszczelarzy, św. Ambrożego. Mszę poprowadzi ksiądz Jarosław Leśny, który jest duszpasterzem lubuskich pszczelarzy. Po mszy w tutejszej remizie odbędzie się spotkanie z pszczelarzami i zaproszonymi gośćmi.

Nie siedź w domu, chodź na spacer!
PTTK zaprasza wszystkich chętnych na 12-kilometrowy spacer po leśnych ścieżkach Płotów, Słonego i Wilkanowa, który odbędzie się już w niedzielę. Zbiórka o godz. 9.30 na dworcu PKS.

decha, acha

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.