Magdalena Zimna

Isia oddała rakietę

Magdalena Zimna

Dawno już żadna dramatyczna historia nie zmobilizowała tak sportowego środowiska. Przedstawiciele różnych dyscyplin wspierają Darcy Warda.

Koszulka siatkarskiej reprezentacji od Mariusza Wlazłego, koszykarski trykot od Marcina Gortata, piłka do szczypiorniaka od Artura Siódmiaka, buty Jacka Krzynówka, plastron Kamila Stocha czy kolacja w towarzystwie siatkarza Andrzeja Wrony. To wszystko mogli wylicytować kibice na specjalnych aukcjach zorganizowanych w ramach akcji #4Darcy. Dochód z niej przekazany zostanie na dalszą rehabilitację kontuzjowanego Australijczyka.

W sierpniu w meczu ligowym w Zielonej Górze Warda miał wypadek, który przedwcześnie zakończył - zapowiadającą się świetnie - karierę. Żużlowiec, z talentem i potencjałem na wielokrotnego mistrza świata, doznał przerwania rdzenia kręgosłupa i od kilku miesięcy przechodzi intensywną rehabilitację. Szanse na powrót do pełnej sprawności, jak przyznał ostatnio, ma niewielkie.

- Na dłuższą metę nie mogę nic z tym zrobić i to jest najtrudniejsze. Nie zmienię tego, niezależnie ile pieniędzy będę miał albo jak dobrzy będą lekarze wokół mnie - mówił w rozmowie z „Daily Echo”.

Ward jednak walczy o możliwie najlepsze efekty rehabilitacji, a na nią potrzebne są pieniądze. W ich zbieranie zaangażowały się klubu i tysiące kibiców, którzy wpłacali pieniądze na specjalne konto lub kupowali „cegiełki”. Zaangażowali się również sportowcy, nawet ci, którzy o żużlu tylko słyszeli, a Warda na torze nie widzieli nigdy. Pomoc zaoferowali siatkarze, piłkarze, szczypiorniści, pięściarze i wielu innych. Do tego grona dołączyła właśnie najlepsza polska tenisistka, czołowa zawodniczka świata Agnieszka Radwańska. Na aukcję przekazała swoją rakietę i sukienkę sportową, ze swoimi autografami. Dla kibiców to nie lada gratka; cena rakiety Radwańskiej przekroczyła wczoraj 2 tys. zł. Licytować ją można na portalu allegro (tam też inne aukcje) do 21 grudnia.


Najgroźniejsze upadki fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. PGE Ekstraliga/x-news

Warto pamiętać, że Ward nie jest jedynym żużlowcem, który potrzebuje wsparcia. Walkę o powrót do zdrowia wciąż toczą Kamil Cieślar czy Rosjanin Witalij Biełousow.

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.