Łukasz Pado

Jacek Czech: Grali ten hymn dla mnie, to cenniejsze niż medal

Jacek Czech ze złotym medalem mistrzostw Europy w Dublinie na szyi Fot. Archiwum Jacka Czecha Jacek Czech ze złotym medalem mistrzostw Europy w Dublinie na szyi
Łukasz Pado

- Staram się przejmować tylko tymi rzeczami, na które mam wpływ – mówi tarnobrzeżanin Jacek Czech, który kilka dni temu w Dublinie wywalczył trzy medale mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych, w tym złoto na 100 m stylem grzbietowym.

Masz na koncie wiele medali mistrzostw świata i Europy, udział na dwóch Igrzyskach Olimpijskich, ale złota nie miałeś. Do teraz...
Tak to pierwsze moje złoto na tak dużej imprezie jak mistrzostwa Europy. Pierwsze, wyczekiwane, upragnione i długo wytrenowane, bo tak to trzeba nazwać, lata treningów opłaciły się, zadziałało.

W tekście przeczytasz m.in. o:

- złotym medalu ME

- emocjach podczas mistrzostw

- przygotowaniach

- planach na przyszły rok

- tym z czego żyje niepełnosprawny sportowiec

- życiu na walizkach

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.