Jadą do nas autobusy na miarę XXI wieku

Czytaj dalej
Fot. UM Nowa Sól
Filip Pobihuszka

Jadą do nas autobusy na miarę XXI wieku

Filip Pobihuszka

Latem 2018 wsiądziemy do nowoczesnych autobusów marki Solaris. Przed świętami podpisano umowę na dostarczenie 23 pojazdów.

To już pewne - twarzą rewolucji transportowej zostaną 23 pachnące nowością autobusy klasy midi, polskiej firmy Solaris (dokładnie takie, jak na zdjęciu). Tuż przed świętami umowę na ich dostarczenie podpisali prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz i Wiesław Cieśla, pełnomocnik zarządu producenta. Mieszkańcy miasta, gmin Otyń, Kolsko, Kożuchów, Siedlisko i gminy wiejskiej Nowa Sól pojadą nimi już w lipcu 2018.

Koszt 23 autobusów to prawie 23 mln zł. Jak więc łatwo policzyć, jeden autobus wart jest niemal okrągły milion złotych. Cena oczywiście będzie przekładać się na jakość. Jak podaje nowosolski magistrat, będą to autobusy niskopodłogowe, klimatyzowane, z silnikami o standardzie emisji spalin Euro 6, czyli najbardziej restrykcyjnym z dotychczasowych.

Każdy pojazd będzie wyposażony w system zapowiadania przystanków, monitoring, system emisji reklam oraz lokalizacji. Będą też dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Na koniec coś, co wciąż może być postrzegane jako nowość: w każdym autobusie będą porty USB które pozwolą podróżującym podładować ich tablety, telefony i inne urządzenia mobilne w czasie podróży.

Czytaj więcej 18 kwietnia w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.