Jak będzie żona, to taka, która zrozumie, że straż jest na pierwszym miejscu – mówi Mariusz Kulesza, strażak i Osobowość Roku 2018

Czytaj dalej
Fot. archiwum Mariusza Kuleszy
Zbigniew Borek

Jak będzie żona, to taka, która zrozumie, że straż jest na pierwszym miejscu – mówi Mariusz Kulesza, strażak i Osobowość Roku 2018

Zbigniew Borek

Cztery razy byłem poza Bogdańcem, raz na weselu. Na tym weselu przeszło mi nawet przez myśl, żeby jechać, ale się powstrzymałem, że chyba jednak wypada zostać - Mariusz Kulesza tłumaczy, dlaczego na 160 akcji wziął udział "tylko" w 155.

Co się stało 8 marca o 19.18, że pan tak pamięta nie tylko datę, ale i godzinę?
Uratowałem życie człowiekowi.

Proszę mówić.
Zadzwonił kolega: „Mariusz, ratuj! Teściowa nie oddycha!”. Siedziałem akurat ze znajomym, rzuciliśmy się do samochodu, do remizy, po sprzęt medyczny, w tym defibrylator.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Borek

Jestem dziennikarzem i wydawcą drukowanego wydania "Gazety Lubuskiej". Jako reporter lubię pracować w terenie (a wszystko jest terenem, jak stwierdził kiedyś filozoficznie jeden z kolegów po fachu), pogadać z ludźmi, a przede wszystkim słuchać ich historii.


Dziennikarsko interesuję sprawami społecznymi, sądownictwem, polityką, Gorzowem, w którym mieszkam, Strzelcami Krajeńskimi, z których pochodzę, regionem lubuskim, w którym żyję i pracuję, a poza tym - przynajmniej się staram - wszystkim, co wydaje mi się ważne także w kraju i na świecie.


W swojej pracy szczególnie lubię


Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.