Jak odpoczywać, to po cichu

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Brożek
Dariusz Brożek

Jak odpoczywać, to po cichu

Dariusz Brożek

Międzyrzecz/Głębokie. Cisza nocna poróżniła restauratorów i właścicieli domków na popularnym kąpielisku, choć sezon jeszcze się tutaj nie zaczął. Czy nowe zasady aby nie odstraszą letników?

Ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Głębokie to ulubione miejsce wakacyjnego relaksu mieszkańców Międzyrzecza i pobliskich miejscowości oraz turystów z całego kraju. Kusi ich piaszczysta plaża i czysta woda, ale też rozbudowana infrastruktura: bary, sklep, boisko do piłki plażowej i plac zabaw dla dzieci.

I właśnie z placem zabaw sąsiaduje nieczynna od kilku lat zjeżdżalnia, która podniosła ostatnio ciśnienie internautom. W sieci pojawiła się informacja, że zarządzający kąpieliskiem Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku chce ją rozebrać. Od razu pojawiły się głosy, że zjeżdżalnię trzeba wyremontować i uruchomić. - Rozważamy wszystkie opcje. Na razie nie podjęliśmy jeszcze decyzji – mówi Grzegorz Rydzanicz, dyrektor ośrodka.

Zjeżdżalnia to niejedyny punkt zapalny. Właścicieli domków letniskowych i lokali gastronomicznych poróżniła ostatnio sprawa ciszy nocnej. Część jest oburzona planami administratora, który zamierza ukrócić głośne imprezy, odbywające się od niedzielnego wieczora do środy. Pierwsi chcą spokoju, drudzy natomiast zarabiają na imprezach.

– Nasz projekt przewiduje, że w tych dniach od godziny 22.00 obowiązywać będzie cisza nocna. Od czwartku do nocy z soboty na niedzielę imprezy będą się mogły odbywać do pierwszej w nocy. Chcemy w ten sposób pogodzić obie strony. Jedni przyjeżdżają odpocząć, ale inni odpoczywają przy głośnej zabawie. Musimy uszanować i jednych i drugich – mówi dyrektor ośrodka.
Głębokie to jedno z największych kąpielisk na lubusko-wielkopolskim pograniczu. Oficjalne rozpoczęcie sezonu zaplanowano tu na 1 lipca. Właśnie w tym dniu ratownicy pojawią się na pomostach. Już od ostatniego weekendu w czerwcu za parkowanie samochodu przed ośrodkiem zapłacimy 5 zł, a za wjazd do ośrodka 10 zł. Wstęp na kąpielisko będzie natomiast darmowy.

Głębokie to też pole biwakowe, szkoły nurkowania i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Jedzie się tu „starą trójką” z Międzyrzecza do Skwierzyny. Ośrodek jest około 4 km na północ od Międzyrzecza.

Dariusz Brożek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.