Jak przebiegają prace na drodze S3? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jarosław Miłkowski

Jak przebiegają prace na drodze S3? [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Druga nitka obwodnicy Gorzowa miała być gotowa w kwietniu, ale nie ma ani jej, ani terminu. Zgodnie z planem idzie za to budowa drugiej jezdni między Sulechowem a Zieloną Górą.

– Prace przy obwodnicy Gorzowa na pewno skończą się w tym roku. Nie ma innej możliwości – zapewniał nas w czwartek Marek Langer, dyrektor oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze. O to, kiedy swobodnie, szybko i przede wszystkim bezpiecznie będzie można ominąć północną stolicę Lubuskiego, pytamy nie bez powodu.

Gdy ponad dwa lata temu rozpoczynała się budowa drugiej nitki drogi S3, mowa była, że przejedziemy nią w maju 2017 r. Ten termin właśnie nadszedł, a 11,6 km nowej drogi jest zrobione w zaledwie 87 proc.

Miesiąc temu dyrektor Langer zapowiadał, że ostateczny termin oddania drogi poznamy do końca kwietnia. Tymczasem kwiecień minął, a terminu jak nie było, tak nie ma. Czy mamy się tym niepokoić?

Czytaj w piątek, 5 maja, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.