Eliza Gniewek-Juszczak

Jak przestać się bać dentysty? W gminie wiejskiej Nowa Sól znają na to sposób

Strachu przed dentystą warto się pozbyć jak najszybciej Fot. Arch. Gazety Lubuskiej Strachu przed dentystą warto się pozbyć jak najszybciej
Eliza Gniewek-Juszczak

Przez cały rok dzieci będą spotykały się z osobą, która ma im kojarzyć się z pomocą, a nie białym fartuchem. Od kwietnia ma też działać przyjazny gabinet.

- Do końca marca chcemy uruchomić gabinet dentystyczny. Myślę, że w kwietniu będzie działał pełną parą - liczy wójt gminy wiejskiej Nowa Sól Izabela Bojko.

O planie utworzenia gabinetu w Zespole Szkół w Przyborowie pisaliśmy w ubiegłym roku. Miał działać od stycznia. Trwa rozbudowa szkoły i prace przy gabinecie przesunęły się w czasie.

- Chcemy, aby każde dziecko z naszej gminy miało leczenie zębów za darmo. Jeżeli będzie miało zepsute zęby i trzeba będzie je naprawiać, to będzie robione z pieniędzy naszej gminy - zapewnia wójt.

 

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.