Jak przez te auta oddychać?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Jak przez te auta oddychać?

Jarosław Miłkowski

Gdy ktoś odpala auto pod blokiem przy ul. Moniuszki 8, spaliny lecą wprost w okno Czesława Janowicza z parteru. Czytelnik walczy z tym od... 2004 r. Jak długo jeszcze?

- To nie do pomyślenia! Nigdy nie przypuszczałem, że będę niewolnikiem we własnym domu. Nawet okna nie mogę otworzyć, bo te wszystkie spaliny dostają się do pokoju. Ja jestem po udarze, potrzebuję świeżego powietrza – mówi nam Czesław Janowicz. 84-latek mieszka na parterze bloku przy Moniuszki 8. I od wielu lat walczy o to, by samochody nie parkowały przed jego oknem. Tym bardziej, że tak na prawdę miejsc parkingowych tutaj nie ma (wytyczone są dwa - red.). Po prostu kierowcy zaczęli parkować na trawniku.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Dlaczego nie ma miejsca na parkingu?
 • Ile metrów od budynku można parkować?
 • Co ma wspólnego śmietnik z parkingiem?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.