Leszek Kalinowski

Jak rodzice stają się nauczycielami i uczą w szkole filmu czy migania

Grzegorz Lipiec, tata Huberta, prowadzi w klasie V b, w Szkole Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze, warsztaty filmowe. W planach jest również utworzenie Fot. Archiwum Zespołu Edukacyjnego nr 3 w Zielonej Górze Grzegorz Lipiec, tata Huberta, prowadzi w klasie V b, w Szkole Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze, warsztaty filmowe. W planach jest również utworzenie klasowej telewizji
Leszek Kalinowski

Rodzice uczniów wcielają się w role nauczycieli i prowadzą ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Bo przecież mają swoje pasje. Z takiej współpracy zadowoleni są wszyscy.

- Jestem wdzięczny dyrekcji SP-21 i pani Dorocie Głowience za możliwość zajęć filmowych z dziećmi. To świetny kierunek obrany przez klasę V b, czyli lekcje z rodzicami - mówi Grzegorz Lipiec (tata Huberta) z grupy filmowej Sky Piastowskie, który prowadzi warsztaty filmowe. - Edukacja przez sztukę jest przyszłością. Tak już dzieje się m.in. w Finlandii. Widzę po uczniach, że taki model nauczania daje wiele radości i erupcję kreatywności. Mam nadzieję, że inne szkoły pójdą tym tropem.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.