Jak są derby to jest walka. Starcie w Wolsztynie okupione urazami

Jakub Lesiński

Ostatni mecz w tym sezonie, w dodatku we własnej hali, a przede wszystkim z rywalem zza miedzy wolsztynianie bardzo chcieli zakończyć zwycięstwem.

Wolsztyniak: Wieczorek, Piskorski - Kuta 7, Rogoziński 5, Szutta, Kaczmarek i Raczkowiak po 3, Szała 2, Głowacki, Pietruszka, Gessner, Podleśny, Lasak, Patelski.
MKS: Badowski, Góral, Sobota - Tokaj 6, Bekisz i Leder po 4, Przedpełski i Witucki po 2, Pacała 1, Narożny, Klopsteg, Kasperczak, Bartłomiejczyk, Pochopień, Niedzielak, Żochowski.

Nasi piłkarze ręczni potrzebowali kompletu, aby trochę odbić się od dolnych rejonów tabeli i nieco przybliżyć się ku jej środkowi. A tam różnice nie są wielkie i dość szybko można trafić z „piekła” do „nieba”. Jak na derby przystało, pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żadna z ekipa nie była w stanie zbudować sobie większej przewagi. Wynik oscylował w okolicach remisu, albo jedna z drużyna prowadziła różnicą zaledwie jednej bramki. Na przerwę w nieco lepszych humorach schodzili jednak przyjezdni.

Nasi nie zamierzali powiedzieć ostatniego słowa. Bardzo szybko doprowadzili do remisu, a potem wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. Zwycięstwo cieszy, ale martwią aż trzy kontuzje w obozie Wolsztyniaka. - Hubert Kaczmarek doznał urazu pleców, Jakub Głowacki łydki, a Kamil Gessner kolana. Czekamy na rokowania - przekazał nam trener Wojciech Hanyż.

Piłka ręczna

I liga mężczyzn

Grupa A: Warmia Traveland Olsztyn - SMS Gdańsk 34:25, ŚKPR Świdnica - Wybrzeże Gdańsk 21:35, Meble Wójcik Elbląg - MKS Grudziądz 38:20, Orlen Wisła II Płock - Polski Cukier Pomezania Malbork 27:28, Real Astromal Leszno - Spójnia Gdynia 22:22, MKS Kalisz - Sokół Browar Kościerzyna 29:22.