Jak upały, albo deszcze, to najlepiej schronić się… w bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego

Czytaj dalej
Fot. UMiG Międzyrzecz
Dariusz Dutkiewicz

Jak upały, albo deszcze, to najlepiej schronić się… w bunkrach Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego

Dariusz Dutkiewicz

Dobiega końca rozbudowa Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy w Pniewie. Jej ostatnią odsłoną ma być uruchomienie kolejki wąskotorowej, która kursować będzie w podziemiach międzyrzeckich bunkrów.

 

[sc]Będzie nowa ekspozycja[/sc]

Burmistrz podkreśla, że muzeum i bunkry MRU to największa atrakcja turystyczna całego regionu. - Są marką doskonale znaną i rozpoznawalną w całym kraju i poza jego granicami. Musimy w pełni wykorzystać ich ogromny potencjał turystyczny. Zwłaszcza, że goście napędzają koniunkturę w całej gminie – dodaje R. Lorenz. 

Trwające jeszcze prace budowlane nie kolidują z obsługą turystów. Trasa turystyczna jest czynna przez okrągły tydzień, dodatkowymi atrakcjami dla zwiedzających są ekspozycja sprzętu wojskowego z okresu Drugiej Wojny Światowej, przejażdżki transporterem opancerzonym BTR i sklepik z pamiątkami, a w weekendy goście mogą też korzystać z kantyny. – Mamy kilka wariantów tras – zachęca L. Lisiecki. 

 

[sc]Była dotacja unijna[/sc]

Dyrektor muzeum podkreśla, że zwiedzanie bunkrów jest doskonała alternatywą dla osób znużonych deszczami, lub panującymi na powierzchni upałami. – W podziemiach panuje miły chłodek i nic nie pada nam na głowy – mówi. 

Budowa nowej siedziby muzeum oraz zakup i montaż podziemnej kolejki mają kosztować prawie 4,2 mln. zł. Burmistrz zaznacza, że muzeum otrzymało na inwestycje ponad 3 mln. 200 tys. zł unijnej dotacji. 

 

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Dutkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.