Jak wziąć 500 zł na dziecko w 2017 r.

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Kaśka Borek

Jak wziąć 500 zł na dziecko w 2017 r.

Kaśka Borek

Pierwszy okres, na jaki przyznano prawo do świadczenia 500+, trwa do 30 września 2017 r. Co dalej? Jak będziemy składać wnioski w 2017 r.? – pytają rodzice. Wyjaśniamy.

do programu można dołączyć w dowolnym momencie. Oznacza to, że jeśli twoje dziecko urodzi się na przykład w lutym, będziesz mógł złożyć wniosek już nawet dzień po jego narodzinach.

Prawo do świadczenia wychowawczego ustala się, zaczynając od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami – nie wcześniej niż od dnia urodzenia się dziecka.

Czyli jeśli rodzice malucha urodzonego w lutym 2017 r. kompletny wniosek złożą w lutym, pieniądze będą im wypłacane, właśnie począwszy do tego miesiąca. Jeśli w marcu, to od marca? Uwaga! Nie ma wyrównania za stracone miesiące, czyli te, które minęły od narodzin dziecka do złożenia wniosku. Nie dostaniesz za nie pieniędzy.

Co po 30 września 2017 roku? Czytaj w środę, 1 lutego, w Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Kaśka Borek

Zawodowo obecnie zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętym poradnictwem. Jestem otwarta na ludzi i świat, ciekawa wydarzeń. Chcę zrozumieć innych, poznać ich intencje, zainteresowania i kłopoty.
Prywatnie interesuję się sportami ekstremalnymi i aranżacją wnętrz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.