Jarosław Miłkowski

Jak zachować młodość na starość?

Prof. dr hab. Jan Celichowski jest neurofizjologiem. Fot. Jarosław Miłkowski Prof. dr hab. Jan Celichowski jest neurofizjologiem.
Jarosław Miłkowski

Wczoraj odbył się Gorzowski Festiwal Nauki z AWF-em. Prof. Jan Celichowski opowiadał nam na nim o tym, jak ważna jest aktywność w życiu człowieka.

Co tu dużo mówić - mam już 40 lat. Mogę w tym wieku być jeszcze młodym?
Jeśli będzie pan aktywny, to owszem. Człowiek jest stary, gdy się poddaje. Proszę spojrzeć na sportowców. Są długo aktywni i dzięki temu dłużej zachowują sprawność. Nie wydłużą życia, ale dłużej będą sprawni, a więc przez to „młodzi”.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Co robić, by być młodym?
 • Czy na starość można schudnąć?
 • Kiedy starzenie zaczyna się na dobre?

 

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.