Jak zapowiadają się miejskie imprezy sylwestrowe w Gorzowie i innych miastach?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Agnieszka Drzewiecka

Jak zapowiadają się miejskie imprezy sylwestrowe w Gorzowie i innych miastach?

Agnieszka Drzewiecka

Disco polo, trochę rockandrolla i fajerwerki, a wszystko to na starym bulwarze nad Wartą - tak zapowiada się miejski sylwester.

W tym roku impreza pod tytułem „Sylwester pod gwiazdami” rozpocznie się o 21.15. Od 22.00 aż do 2.00 na scenie będą trwały koncerty.

Jako pierwszy wystąpi zespół Coctail Boys, który tworzy pięciu gorzowskich muzyków: Daniel Maternik, Piotr Wasyłeńko, Andrzej Jóźwiak, Przemysław Szulc, Jarosław Pikuła i Karol Wiśniewski. Muzycy mają za sobą lata estradowych występów. Każdy z nich brał udział w różnorodnych projektach muzycznych, czasem jazzowych, czasem popowych czy rockowych. Jak sami o sobie piszą, jako grupa Coctail Boys prezentują nową jakość coverowego grania: łączą przeboje disco polo z autorskimi, poprockowymi aranżacjami.

Po ich występie, o 23.15, rozpocznie się koncert gwiazdy wieczoru, czyli zespołu Loka. A właściwie pierwsza część koncertu. Loka to rockandrollowy zespół, który założyli Kamil Mikuła (autor muzyki i aranżacji do pierwszego hitu tej grupy „Prawdziwe powietrze”), Marcin Ułanowski (znany wcześniej z Sistars i z zespołu Kasi Kowalskiej) oraz Grzegorz Porowski (z zespołu Rotary). Ich utwór „Prawdziwe powietrze” uzyskał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategoriach hit lata oraz najlepszy debiut. Zespół wystąpił też na festiwalu TOPtrendy, konkurując z takimi wokalistkami jak Mika Urbaniak, Kasia Wilk czy Hania Stach. Gdy koncert grupy Loka zakończy się, wybije północ. Będzie czas na składanie noworocznych życzeń oraz podziwianie fajerwerków, a już kwadrans po północy Endrju wystąpi z utworem „Pierwsza Gwiazdka 2015”. Endrju to Andrzej Kozajda. Mieszka w Gorzowie, uczy tu muzyki, a od dwóch lat tworzy dance i disco polo.

Od 00.20 do 1.00 potrwa druga część koncertu zespołu Loka, a od 1.00 do 2.00 w planie jest koncert Endrju.

Tego dnia już od rana zamknięta dla ruchu będzie ul. Nadbrzeżna. Poza tym w związku z imprezą oganizator - czyli Ośrodek Sportu i Rekreacji - nie przewiduje żadnych innych zmian w ruchu drogowym. - Porządku i bezpieczeństwa bawiących się mieszkańców będzie pilnowało kilkudziesięciu wynajętych przez nas ochroniarzy. Będzie nas wspierało też kilkudziesięciu policjantów i straż pożarna - mówi Włodzimierz Rój, dyrektor OSiR.

Jak co roku na imprezie będzie też obowiązywał zakaz wnoszenia wyrobów pirotechnicznych i alkoholu. Każdej bramki wejściowej na bulwar będą pilnować ochroniarze, którzy zabiorą alkohol czy sztuczne ognie tym, którzy będą próbowali wnieść je na teren imprezy.

A co na tę noc zaplanowały inne miasta?

Drezdenko

Mieszkanców Drezdenka sylwestrowa zabawa pod chmurką czeka po raz pierwszy od wielu lat. Dotychczas w sylwestrową noc o północy na placu Wileńskim był pokaz sztucznych ogni, burmistrz składał wszystkim życzenia, ale potem wszyscy rozchodzili się do domów.

W tym roku gmina zaplanowała dla mieszkańców niespodziankę: porządną imprezę na placu Wileńskim. Część ulic w centrum będzie tego wieczoru wyłączona z ruchu, scena stanie w okolicy urzędu miejskiego.

DJ-e będą puszczać muzykę taneczną od 21.00. Do 24.00 mieszkańcy będą się bawić przy disco i muzyce lat 80., a po północy przy muzyce klubowej.

Strzelce Krajeńskie

Miejski sylwester odbędzie się na rynku. Początek o 23.30. O północy burmistrz złoży mieszkańcom życzenia noworoczne, a potem rozpocznie się impreza taneczna. DJ będzie puszczał muzykę do 2.00.

Sulęcin

Tuż przed północą burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie na placu Czarnieckiego, by wspólnie składać sobie noworoczne życzenia. Będzie też pokaz sztucznych ogni. Dla mieszkańców sołectw będą zapewnione dojazdy autobusami (rozkład jest dostępny na stronie internetowej gminy).

Międzyrzecz

Miejski sylwester rozpocznie się o 23.00 na placu za Międzyrzeckim Domem Kultury. Wystąpi zespół grający muzykę na żywo, o północy będzie pokaz fajerwerków. Impreza ma się zakończyć o 1.00.

Agnieszka Drzewiecka

Jestem dziennikarką gorzowskiej redakcji Gazety Lubuskiej, piszę o sprawach powiatu strzelecko - drezdeneckiego, a także o Gorzowie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.