Natalia Dyjas-Szatkowska

Jak zarejestrować się w systemie miejskiego roweru w Zielonej Górze? To trwa chwilę

Wczoraj już, już chcieliśmy wypożyczyć miejski rower. W końcu jazda na nim to niezła frajda. Ale system pokazał nam, że musimy być cierpliwi. Wypożyczenia Fot. Mariusz Kapała Wczoraj już, już chcieliśmy wypożyczyć miejski rower. W końcu jazda na nim to niezła frajda. Ale system pokazał nam, że musimy być cierpliwi. Wypożyczenia możliwe są od dziś...
Natalia Dyjas-Szatkowska

W piątek, 1 marca, rusza kolejny sezon roweru miejskiego. Przypominamy, krok po kroku, jak zarejestrować się w systemie, by móc skorzystać z jednośladu.

Rejestracja przez stronę

1. Wejdź na: www.zielonogorskirowermiejski.pl

2. Wybierz opcję: rejestracja.

3. Podaj wymagane w formularzu dane: nr tel. imię, nazwisko, adres zamieszkania (taki jak w dowodzie), mail, PESEL.

4. Zaakceptuj regulamin i kliknij przycisk: „dalej”.

5. Zaloguj się na swą skrzynkę.

6. Powinniśmy otrzymać maila, z linkiem do potwierdzenia rejestracji. Kliknij w niego.

7. Na podany przez nas nr telefonu przyjdzie PIN, którym będziemy posługiwać się przy wypożyczaniu. To on, razem z numerem telefonu będzie naszym „kluczem” do konta w systemie na stronie roweru miejskiego.

8. Musimy wpłacić kwotę inicjalną. Po kliknięciu na stronie napisu: „doładuj konto” pokaże nam się lista banków i sposobów doładowania. Wybieramy swój bank, sposób przelania pieniędzy i doładowujemy rower. Do konta możesz też podpiąć kartę kredytową.

9. Jeśli nasze konto będzie doładowane, na telefon przyszedł sms z PIN-em i aktywowaliśmy konto przez link, to udajemy się do stacji wypożyczania rowerów.

10. Podchodzimy do terminalu.

11. Na ekranie naciskamy: „wypożyczenie/zwrot” i postępujemy zgodnie z instrukcją.

12. Trzeba podać PIN, który otrzymałeś w smsie.

13. Podać swój numer telefonu.

14. Wpisz numer roweru, który chcesz wypożyczyć (na każdym bicyklu jest naklejka z przypisanym numerem).

15. Jeżeli nie ma żadnego roweru, to udajemy się na inną stację.

16. Po wpisaniu odpowiednich danych rower zostanie zwolniony automatycznie z blokady. Usłyszymy określony dźwięk.

17. Wyprowadź rower ze stacji.

18. Jeśli bicykl jest zapięty linką, należy ją odblokować przy pomocy otrzymanego kodu.

19. Czas na rowerową wycieczkę!

20. Po zakończeniu rower odstawiamy na stację (nie musi być to ta, z której ruszyliśmy).

21. Wprowadzamy rower do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot.

22. Jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca, można przypiąć rower obejmą z zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru.

Poprzez terminal: Na ekranie klikamy przycisk „rejestracja”. I postępujemy zgodnie z instrukcjami. Po zaakceptowaniu warunków dostaniemy smsem PIN, zaś na adres mailowy link do aktywacji. Przy tej rejestracji jesteśmy też pytani o numer karty kredytowej, możemy te dane podać lub pominąć. Rower wypożyczamy i oddajemy jak przy rejestracji poprzez stronę.

Poprzez infolinię: Czekamy na linii (nr 68 422 84 44), nie rozłączamy się. Po pytaniach automatycznej sekretarki będziemy przekierowani do konsultanta, który pomoże nam w rejestracji.

Poprzez aplikację na komórce: Na komórkę ściągamy aplikację nextbike. Klikamy opcję rejestracji. Wybieramy kraj, miasto, w którym chcemy skorzystać z aplikacji. Potwierdzamy rejestrację i postępujemy, jak w przypadku rejestracji na stronie. Musimy podać swoje dane kontaktowe, dokonać wpłaty itd.

W sobotnim wydaniu Magazynu „GL” zaprezentujemy mapę ścieżek rowerowych w Zielonej Górze. Już dziś zachęcamy do lektury!

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.