Natalia Dyjas-Szatkowska

Jak zarejestrować się w systemie miejskiego roweru w Zielonej Górze? To trwa chwilę

Wczoraj już, już chcieliśmy wypożyczyć miejski rower. W końcu jazda na nim to niezła frajda. Ale system pokazał nam, że musimy być cierpliwi. Wypożyczenia Fot. Mariusz Kapała Wczoraj już, już chcieliśmy wypożyczyć miejski rower. W końcu jazda na nim to niezła frajda. Ale system pokazał nam, że musimy być cierpliwi. Wypożyczenia możliwe są od dziś...
Natalia Dyjas-Szatkowska

W piątek, 1 marca, rusza kolejny sezon roweru miejskiego. Przypominamy, krok po kroku, jak zarejestrować się w systemie, by móc skorzystać z jednośladu.

Rejestracja przez stronę

1. Wejdź na: www.zielonogorskirowermiejski.pl

2. Wybierz opcję: rejestracja.

3. Podaj wymagane w formularzu dane: nr tel. imię, nazwisko, adres zamieszkania (taki jak w dowodzie), mail, PESEL.

4. Zaakceptuj regulamin i kliknij przycisk: „dalej”.

5. Zaloguj się na swą skrzynkę.

6. Powinniśmy otrzymać maila, z linkiem do potwierdzenia rejestracji. Kliknij w niego.

7. Na podany przez nas nr telefonu przyjdzie PIN, którym będziemy posługiwać się przy wypożyczaniu. To on, razem z numerem telefonu będzie naszym „kluczem” do konta w systemie na stronie roweru miejskiego.

8. Musimy wpłacić kwotę inicjalną. Po kliknięciu na stronie napisu: „doładuj konto” pokaże nam się lista banków i sposobów doładowania. Wybieramy swój bank, sposób przelania pieniędzy i doładowujemy rower. Do konta możesz też podpiąć kartę kredytową.

9. Jeśli nasze konto będzie doładowane, na telefon przyszedł sms z PIN-em i aktywowaliśmy konto przez link, to udajemy się do stacji wypożyczania rowerów.

10. Podchodzimy do terminalu.

11. Na ekranie naciskamy: „wypożyczenie/zwrot” i postępujemy zgodnie z instrukcją.

12. Trzeba podać PIN, który otrzymałeś w smsie.

13. Podać swój numer telefonu.

14. Wpisz numer roweru, który chcesz wypożyczyć (na każdym bicyklu jest naklejka z przypisanym numerem).

15. Jeżeli nie ma żadnego roweru, to udajemy się na inną stację.

16. Po wpisaniu odpowiednich danych rower zostanie zwolniony automatycznie z blokady. Usłyszymy określony dźwięk.

17. Wyprowadź rower ze stacji.

18. Jeśli bicykl jest zapięty linką, należy ją odblokować przy pomocy otrzymanego kodu.

19. Czas na rowerową wycieczkę!

20. Po zakończeniu rower odstawiamy na stację (nie musi być to ta, z której ruszyliśmy).

21. Wprowadzamy rower do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot.

22. Jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca, można przypiąć rower obejmą z zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru.

Poprzez terminal: Na ekranie klikamy przycisk „rejestracja”. I postępujemy zgodnie z instrukcjami. Po zaakceptowaniu warunków dostaniemy smsem PIN, zaś na adres mailowy link do aktywacji. Przy tej rejestracji jesteśmy też pytani o numer karty kredytowej, możemy te dane podać lub pominąć. Rower wypożyczamy i oddajemy jak przy rejestracji poprzez stronę.

Poprzez infolinię: Czekamy na linii (nr 68 422 84 44), nie rozłączamy się. Po pytaniach automatycznej sekretarki będziemy przekierowani do konsultanta, który pomoże nam w rejestracji.

Poprzez aplikację na komórce: Na komórkę ściągamy aplikację nextbike. Klikamy opcję rejestracji. Wybieramy kraj, miasto, w którym chcemy skorzystać z aplikacji. Potwierdzamy rejestrację i postępujemy, jak w przypadku rejestracji na stronie. Musimy podać swoje dane kontaktowe, dokonać wpłaty itd.

W sobotnim wydaniu Magazynu „GL” zaprezentujemy mapę ścieżek rowerowych w Zielonej Górze. Już dziś zachęcamy do lektury!

Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.