Jaka była przyczyna pożaru w gorzowskiej katedrze? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Jaka była przyczyna pożaru w gorzowskiej katedrze? [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

– Minął miesiąc od pożaru katedry, a jeszcze nikt nie powiedział nic o jego przyczynach. Tak ciężko to ustalić? – pyta pan Piotr, Czytelnik z os. Piaski.

Na to, by dowiedzieć się, co wywołało ogień, będziemy musieli poczekać jeszcze kilka tygodni.

– Mamy już wstępną opinię biegłych z zakresu pożarnictwa dotyczącą przyczyn pożaru – mówi Jacek Wasilewski, który jest w dwuosobowym zespole prokuratorów prowadzących śledztwo .

– Co zawiera ta opinia? – dopytujemy. – Odpowiedzi będzie można udzielić po otrzymaniu opinii kompleksowej. Gdy dochodzi do wypadku drogowego, tuż po nim mówi się często, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, a gdy później dalej bada się przyczyny wypadku, okazuje się, że są one złożone. Nie chcemy więc mówić, że „kierowca nie dostosował prędkości do warunków drogowych” – mówi prok. Wasilewski.

Czytaj w czwartek, 3 sierpnia, w „Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą: Przystanek Woodstock 2017: koncerty, zdjęcia, filmy, informacje

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.