Jaki jest, ile żyje, jakim autem jeździ statystyczny lubuszanin?

Czytaj dalej
Kamila Kamiennik

Jaki jest, ile żyje, jakim autem jeździ statystyczny lubuszanin?

Kamila Kamiennik

Statystyki podobno nie kłamią, więc jaki jest statystyczny mężczyzna według tabelek, a jaki jest ojciec w prawdziwym życiu?

Jaki jest statystyczny mężczyzna w województwie lubuskim? Czy różni się czymś od innych Polaków? I tak, i nie. Pierwszym, co się rzuca w oczy jest wiek. Faceci żyją krócej od kobiet i jest ich mniej, bo stanowią oni prawie 49 procent mieszkańców naszego województwa, a ich przeciętny maksymalny wiek to 72 lata. Mimo, że kobiet jest więcej, dłużej żyjemy, jesteśmy zdrowsze, to jednak mężczyźni pełnią rolę głowy rodziny, zarabiają więcej, jeżdżą lepszymi samochodami. Jednak to, że w niektórych dziedzinach radzą sobie lepiej od słabszej płci nie znaczy, że są ideałami. Statystyczni Janusze stanowią tylko 60 procent mobilnych mieszkańców. Mobilne jest 66 proc. statystycznych Grażyn!

Wiele mężczyzn potwierdzi, rodzina jest najważniejsza, a chłopców rodzi się więcej niż dziewczynek i są zdrowsi. Może to wynikać z faktu, że kobiety przenoszą genetycznie wszystkie choroby na kolejne pokolenie, a facetom się udaje ten proceder ominąć.
Moda na singli dalej trwa w najlepsze, a chłopaki wiodą prym także w tej kategorii, bo stanowią aż 35 procent kawalerów, zaś panny tylko 25. Żonaci to ponad połowa naszej lubuskiej populacji, a wdowcy liczą niecałe trzy procenty. Ze statystyk wynika, że jak mężczyzna się ożeni, to unika rozwodu jak ognia, bo to kobiety są większością w tej kategorii. Jest nas prawie siedem procent, zaś rozwodników płci męskiej jedynie pięć.

Nie możemy pominąć bardzo istotnej kwestii, gdy już bierzemy pod lupę mężczyzn : jakim jeżdżą samochodem? I tu sprawa wygląda różnie, w zależności od wieku. Chłopcy do 25 roku życia w większości jeżdżą małymi samochodami, takimi jak Volkswagen Lupo, Fiat Grande, czy Seicento. Po studiach wielu z młodych mężczyzn zarabia pierwsze większe pieniądze i może sobie pozwolić na lepsze Audi czy Hondę. Natomiast faceci po 40-tce stawiają na komfort jazdy i bezpieczeństwo, więc wybierają Skodę, Volvo czy Volkswagena.

Jakie hobby ma statystyczny mężczyzna? Motoryzacja, majsterkowanie, stolarka, to standardowe zainteresowania panów. Jednak coraz więcej z nich zaczyna gotować potrawy z całego świata, zakładają buty i biegną kilkadziesiąt kilometrów, a nawet zakładają pasiekę, by wspólnie z synem godzinami zaglądać do pszczół i rozmawiać o tym przy piwku.
Statystyki nie kłamią, ale każdy z mężczyzn jest inny, wyjątkowy, więc my, kobiety nie możemy o tym zapominać.

Kamila Kamiennik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.