Eliza Gniewek-Juszczak

Jakie imiona są u nas najbardziej popularne w 2017 roku?

W Polsce dziecko z małżeństwa nosi zwykle nazwisko ojca. Bardzo rzadko zdarza się, że ma podwójne, po mamie i tacie Fot. Istock Foto W Polsce dziecko z małżeństwa nosi zwykle nazwisko ojca. Bardzo rzadko zdarza się, że ma podwójne, po mamie i tacie
Eliza Gniewek-Juszczak

Hania i Antoni to imiona najczęściej nadawane dzieciom urodzonym w 2017 roku w nowosolskim szpitalu. Od lat dziewczynek jest więcej.

- Od kilku lat popularne są klasyczne polskie imiona - przyznaje Sławomir Wojciechowski, kierownik urzędu stanu cywilnego. - Nie nadaje się już imion dzieci celebrytów lub bohaterów filmów - dodaje szef USC.

Hanna, Zuzanna, Lena i Maj - te imiona królowały wśród dziewczynek, a wśród chłopców były to: Antoni, Wojciech, Szymon, Jakub i Franciszek. Wszystkich dzieci urodzonych w Nowej Soli w ubiegłym roku było 1252.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.