Jakub Korżyński, czyli Moto - Mikołaj z Kostrzyna, zaraz rusza w trasę!

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik
(olis, pik)

Jakub Korżyński, czyli Moto - Mikołaj z Kostrzyna, zaraz rusza w trasę!

(olis, pik)

Słyszycie ten ryk motorów?! To zaczyna się wielka kostrzyńska akcja Moto - Mikołaje. Jakub Korżyński jest z niej dumny!

Kilkaset paczek Mikołaje na motorach, quadach, trajkach i innych maszynach w piątek 4 grudnia zawiozą uczniom kostrzyńskich szkół i przedszkoli. Za to w sobotę 5 grudnia każdy, kto przyjdzie na plac Wojska Polskiego na finał akcji, dostanie coś słodkiego. - Postaramy się, żeby każdy kostrzy-nianin dostał przynajmniej Mikołaja z czekolady - mówi Jakub Korżyński, szef Grupy Motocyklowej Free Riders i głównodowodzący wielką akcją Moto - Mikołaje.

Wielką dosłownie i w przenośni, bo spróbujcie sobie wyobrazić kilkadziesiąt osób w mikołajkowych przebraniach na ryczących maszynach - też świątecznie przystrojonych - które suną przez miasto...

- W przedszkolach paczki dostanie w sumie 200 maluchów, w szkołach podstawowych będziemy częstować łakociami. Mamy ich dwa worki - mówi Jakub Korżyński, który od paru dni nie robi nic innego, tylko pakuje prezenty. Jest ich tyle, że ledwie mieszczą się w domu. Na szczęście żona i synowie nie mają pretensji, bo... sami biorą udział w moto - mikołajkowej akcji.

To niejedyna akcja charytatywna, jaką kostrzynianin organizuje i w jaką się angażuje.

W sobotę na wielkim finale (poprzedzi go parada motocyklowa) na Placu Wojska Polskiego każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z nietypowymi Mikołajami na ich supermaszy-nach. Będą konkursy i inne atrakcje (początek imprezy o 12.30). Na koniec Moto - Mikołaje pojadą jeszcze do domu seniora. Oczywiście z prezentami dla pensjonariuszy.

- Zapraszamy wszystkich naszych moto - znajomych z Dębna, Gorzowa, Sulęcina, Ośna ze Słubic idt. Dołączcie do fajnej zabawy - apelują kostrzyńscy Moto - Mikołaje na Facebooku.

Sam Jakub Korżyński o świątecznej akcji motocyklowej mógłby opowiadać godzinami. To jego „dziecko”, prawie tak ważne i kochane jak dwaj synowie Maks i Aleks. To też niejedyna akcja charytatywna, jaką kostrzynianin organizuje i w jaką się angażuje. - W tym roku po raz pierwszy też biorę udział w ogólnopolskiej Szlachetnej Paczce - mówi pan Jakub i zaraz szczegółowo wylicza, jak, kiedy, co i ilu rodzinom zawiezie już w tę niedzielę, czyli dzień po finale kostrzyńskich Moto - Mikołajów.

Właśnie za tę działalność Jakub Korżyński jest nominowany do tytułu Człowiek Roku Krono w naszym plebiscycie (głos na niego to SMS o treści GL.71 na numer 72355) i był liderem rankingu. Zajrzyjcie do plebiscytu.Pokazujemy tu wielu wyjątkowych Lubuszan: społeczników, artystów, ludzi, którzy robią więcej niż muszą albo nie zawahali się, kiedy trzeba było komuś pomóc.

SMS-y na nominowanych można wysyłać już tylko do najbliższego poniedziałku (7 grudnia, do 11.59). Każdy SMS to 10 punktów na koncie nominowanego (wysyłający zyskuje dostęp do e-wydania „GL”). Liczba głosów (za SMS-y, a wcześniej za głosy na naszej stronie internetowej i na Facebooku) zdecyduje o tym, kto dostanie tytuł: Człowiek Roku Krono od Czytelników. Drugi tytuł przyzna kapituła plebiscytowa. Wśród nagród dla laureata jest m.in. voucher wart 5 tys. zł, nagroda od Kronopolu. Człowiek Roku będzie go mógł przekazać wybranej organizacji charytatywnej.

(olis, pik)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.