Jakub Korżyński, czyli Moto - Mikołaj z Kostrzyna, zaraz rusza w trasę!

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik
(olis, pik)

Jakub Korżyński, czyli Moto - Mikołaj z Kostrzyna, zaraz rusza w trasę!

(olis, pik)

Słyszycie ten ryk motorów?! To zaczyna się wielka kostrzyńska akcja Moto - Mikołaje. Jakub Korżyński jest z niej dumny!

Kilkaset paczek Mikołaje na motorach, quadach, trajkach i innych maszynach w piątek 4 grudnia zawiozą uczniom kostrzyńskich szkół i przedszkoli. Za to w sobotę 5 grudnia każdy, kto przyjdzie na plac Wojska Polskiego na finał akcji, dostanie coś słodkiego. - Postaramy się, żeby każdy kostrzy-nianin dostał przynajmniej Mikołaja z czekolady - mówi Jakub Korżyński, szef Grupy Motocyklowej Free Riders i głównodowodzący wielką akcją Moto - Mikołaje.

Wielką dosłownie i w przenośni, bo spróbujcie sobie wyobrazić kilkadziesiąt osób w mikołajkowych przebraniach na ryczących maszynach - też świątecznie przystrojonych - które suną przez miasto...

- W przedszkolach paczki dostanie w sumie 200 maluchów, w szkołach podstawowych będziemy częstować łakociami. Mamy ich dwa worki - mówi Jakub Korżyński, który od paru dni nie robi nic innego, tylko pakuje prezenty. Jest ich tyle, że ledwie mieszczą się w domu. Na szczęście żona i synowie nie mają pretensji, bo... sami biorą udział w moto - mikołajkowej akcji.

To niejedyna akcja charytatywna, jaką kostrzynianin organizuje i w jaką się angażuje.

W sobotę na wielkim finale (poprzedzi go parada motocyklowa) na Placu Wojska Polskiego każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z nietypowymi Mikołajami na ich supermaszy-nach. Będą konkursy i inne atrakcje (początek imprezy o 12.30). Na koniec Moto - Mikołaje pojadą jeszcze do domu seniora. Oczywiście z prezentami dla pensjonariuszy.

- Zapraszamy wszystkich naszych moto - znajomych z Dębna, Gorzowa, Sulęcina, Ośna ze Słubic idt. Dołączcie do fajnej zabawy - apelują kostrzyńscy Moto - Mikołaje na Facebooku.

Sam Jakub Korżyński o świątecznej akcji motocyklowej mógłby opowiadać godzinami. To jego „dziecko”, prawie tak ważne i kochane jak dwaj synowie Maks i Aleks. To też niejedyna akcja charytatywna, jaką kostrzynianin organizuje i w jaką się angażuje. - W tym roku po raz pierwszy też biorę udział w ogólnopolskiej Szlachetnej Paczce - mówi pan Jakub i zaraz szczegółowo wylicza, jak, kiedy, co i ilu rodzinom zawiezie już w tę niedzielę, czyli dzień po finale kostrzyńskich Moto - Mikołajów.

Właśnie za tę działalność Jakub Korżyński jest nominowany do tytułu Człowiek Roku Krono w naszym plebiscycie (głos na niego to SMS o treści GL.71 na numer 72355) i był liderem rankingu. Zajrzyjcie do plebiscytu.Pokazujemy tu wielu wyjątkowych Lubuszan: społeczników, artystów, ludzi, którzy robią więcej niż muszą albo nie zawahali się, kiedy trzeba było komuś pomóc.

SMS-y na nominowanych można wysyłać już tylko do najbliższego poniedziałku (7 grudnia, do 11.59). Każdy SMS to 10 punktów na koncie nominowanego (wysyłający zyskuje dostęp do e-wydania „GL”). Liczba głosów (za SMS-y, a wcześniej za głosy na naszej stronie internetowej i na Facebooku) zdecyduje o tym, kto dostanie tytuł: Człowiek Roku Krono od Czytelników. Drugi tytuł przyzna kapituła plebiscytowa. Wśród nagród dla laureata jest m.in. voucher wart 5 tys. zł, nagroda od Kronopolu. Człowiek Roku będzie go mógł przekazać wybranej organizacji charytatywnej.

(olis, pik)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.