Jarmark już tuż-tuż, a na nim...

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Paweł Nijaki

Jarmark już tuż-tuż, a na nim...

Paweł Nijaki

W czwartek, 17 grudnia, na zielonogórskim deptaku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Potrwa sześć dni, do wtorku, 22 grudnia.

Będzie co oglądać. Na zielonogórzan czekać będą stroiki, anioły, haftowane obrusy, ozdoby choinkowe stworzone przez lokalnych artystów i rękodzielników. Pasjonaci gotowania i jedzenia również znajdą coś dla siebie. Będzie również okazja do spróbowania grzanego wina. Na jarmarku pojawią się uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, którzy podpowiedzą, jak powinien wyglądać wigilijny stół i jak przyrządza się karpia oraz inne świąteczne potrawy.

A w niedzielę, 20 grudnia, na deptaku miejska wigilia, na którą zapraszają prezydent miasta Janusz Kubicki oraz biskup Stefan Regmunt.

Nie zabraknie tradycyjnych potraw wigilijnych, ale będzie również coś do posłuchania. W koncercie kolęd i pastorałek zaprezentują się chóry: Pohulanka, Chór ZOK, Społeczne Ognisko Artystyczne, Zespół Pieśni Tańca Maki z Młodzieżowego Centrum Edukacji i Kultury Dom Harcerza. Będziemy wspólnie kolędować z zespołami: M2, Studio A, Tonika, zespołami wokalnymi Niepublicznego Przedszkola Językowego Ha-kuna Matata, Szkoły Podstawowej nr 21 w Zespole Edukacyjnym nr 3 i From January z Gimnazjum nr 6, New Message i Studiem Piosenki Erato.

O godz. 15.00 uroczyste życzenia wszystkim mieszkańcom złoży ks. biskup diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz władze miasta. Nie może was tam zabraknąć. Pomimo mrozu atmosfera będzie z pewnością gorąca.

Paweł Nijaki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.