Jeden członek zarządu wiosny nie uczynił

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Sandra Soczewa

Jeden członek zarządu wiosny nie uczynił

Sandra Soczewa

Na ostatniej sesji rady starosta Patryk Lewicki zaproponował, by wolne miejsce w zarządzie powiatu zajął Eugeniusz Sembartowicz. To podzieliło radnych. - Złożyłem wniosek, ponieważ formalnie tylko ja mam taką możliwość. Ale był to wniosek wielu radnych z naszego klubu - mówi starosta.

Wakat powinien zostać

Wśród przeciwników starosty pojawiają się głosy, że starosta chciał „wsadzić na stołek” znajomego.
- Nie wiem, w jakich relacjach jest pan Lewicki z panem Sembratowiczem, ale przecież też musiałby zarabiać, tak jak inni. W skali roku byłoby to kilkanaście tysięcy złotych, a przecież tyle mówi się o tym, że musimy oszczędzać - komentuje radny opozycyjny Krzysztof Skrzypnik. A dlaczego to właśnie Eugeniusz Sembratowicz miałby wejść do zarządu? Zdaniem niektórych radnych o tym wniosku zadecydowały znajomości.

- Taka była propozycja Klubu Radnych - tłumaczy Lewicki. Swoją decyzję starosta argumentuje tym, że piąty członek zarządu jest po prostu potrzebny. - Nie ma co ukrywać, ale pracy nam nie ubywa. Wręcz przeciwnie. Piąty członek zarządu odciążyłby nas i stać nas to, żeby zatrudnić piątą osobę - mówi Patryk Lewicki.

Pieniądze w powiecie są

Starosta odpiera też zarzut, że powiatu nie stać na kolejnego pracownika. Lewicki mówi, że pieniądze na wypłatę dla E. Sembratowicza znalazłyby się w budżecie bez problemu. Chociażby dlatego, że nowy wice-starosta Adam Basiński zarabia mniej od swojego poprzednika Michała Deptucha. Na tej zmianie powiat oszczędza ok. 400 zł miesięcznie. - Nie przekroczyliśmy planowanych kosztów na wynagrodzenia dla zarządu i pojawiły się oszczędności na zmniejszeniu pensji wice¬starosty - wyjaśnia starosta.

Radni opozycyjni od początku negowali ten wniosek. Teraz jednak kilkoro pozostałych radnyc, podzieliło ich stanowisko. Ostatecznie ośmiu radnych było przeciw zatrudnianiu nowego członka zarządu powiatu. - To zdarzenie pokazuje, że siła opozycji w powiecie jest coraz większa - komentuje jeden z radnych. Starosta zapowiada, że on i Klub Radnych nadal będą się starać, aby do zarządu powiatu dołączyła piąta osoba. W połowie lutego ma być sesja, na której radni zdecydują, czy Lewicki zachowa stanowisko.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.