Jeden z ładniejszych skwerów w centrum Nowej Soli ma mieć imię. Z pomysłem zwróciło się do rady miasta stowarzyszenie historyczne

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Jeden z ładniejszych skwerów w centrum Nowej Soli ma mieć imię. Z pomysłem zwróciło się do rady miasta stowarzyszenie historyczne

Eliza Gniewek-Juszczak

Skwer u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Świętej Barbary i Głowackiego naprzeciwko Sanepidu w Nowej Soli może upamiętnić żołnierzy niezłomnych. Wnioskiem zajęli się radni miasta.

Skwer, który jeszcze nie ma imienia, a mógłby nosić imię żołnierzy niezłomnych, mieści się przy zbiegu ulic Wojska Polskiego, św. Barbary i Głowackiego. Są ławki. Latem kwitną pelargonie w gazonach. Jest sporo cienia. Przychodzą tutaj mieszkańcy na chwilę relaksu wśród zieleni.

Propozycja nazwy dla skweru w centrum Nowej Soli

Członkowie stowarzyszenia historyczno-kulturalnego "Nowa Sól" złożyło do rady miasta wniosek z propozycją nadania skwerowi nazwy żołnierzy niezłomnych. "Jest uświęcone tradycją honorowanie osób, wydarzeń, inicjatyw ważnych, zarówno dla naszego miasta, jak również dla Polski - poprzez nadawanie nazw ulicom , rondom czy placom. Z tego powodu warto, aby w Nowej Soli pojawiły się materialne znaki pamięci o ludziach, którzy zapisali się w naszej historii, jako Żołnierze Niezłomni, walczący z narzuconym nam z zewnątrz totalitarnym systemem komunistycznym" - czytamy uzasadnienie wniosku.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.