Jedna gorzowska ulica wyremontowana. A co z resztą? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Jedna gorzowska ulica wyremontowana. A co z resztą? [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Można jeździć zamkniętą od wakacji ul. Borowskiego w Gorzowie. Za chwilę zostanie otwarty odcinek Jagiełły i Warszawskiej. Co z resztą ulic?

- Trochę trzeba było czekać, ale było warto. Bardzo tu ładnie – mówił Jan Sosnkowski, murarz z Górczyna. Spotkaliśmy go, gdy spacerował wzdłuż ul. Borowskiego. Od kilku dni znów można po niej chodzić i jeździć. Warto o tym pamiętać! Remont trwał od wakacji, więc część kierowców o istnieniu Borowskiego mogła już… zapomnieć. Gdy byliśmy tu we wtorek, ruch pieszych i samochodów był tu jeszcze niewielki. Nic dziwnego, oddanie drogi było wcześniej kilkakrotnie przekładane.

Początkowo ul. Borowskiego miała być przejezdna na koniec listopada 2016 r. Termin okazał się jednak nierealny i prace trwały do wiosny. A gdy tuż po Wielkanocy wydawało się, że można będzie jeździć już po nowej drodze, trzeba było jeszcze czekać, aż odebraną zostaną dwa mostki (nad Kłodawką i jej odnogą powstały od zera). To właśnie konieczność ich budowy spowodowała, że remont 200-metrowego odcinka kosztował ponad 4 mln zł.

Czytaj w czwartek, 4 maja, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.