Jedna z przychodni w Nowej Soli będzie zburzona. A dzięki temu okolica będzie w przyszłości piękna

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miejski w Nowej Soli
Eliza Gniewek-Juszczak

Jedna z przychodni w Nowej Soli będzie zburzona. A dzięki temu okolica będzie w przyszłości piękna

Eliza Gniewek-Juszczak

Nie ma powodu do paniki, to budynek dawnej przychodni, która opuściła go kilka lat temu. Stary obiekt teraz tylko straszy. Dlatego pojawił się pomysł, aby go zburzyć, a miejsce uporządkować. Ma być pięknie w tej części miasta.

Prezydent Nowej Soli Jacek Milewski poinformował mieszkańców w tym tygodniu, że zniknie budynek dawnej przychodni położonej w pobliżu rewitalizowanego terenu dawnej fabryki nici Odra.

Zobacz, gdzie to jest:

Budynek dawnej przychodni w Nowej Soli

Teren dawnej przychodni po uporządkowaniu ma być włączony do Parku Odry. - Porozumieliśmy się z właścicielami nieruchomości co do odsprzedania jej naszemu miastu. Na majowej sesji radni zapisali w Wieloletniej Prognozie Finansowej 263 tysiące złotych (18 tysięcy w roku 2020 i 245 tysięcy w roku 2021) na rozbiórkę tego budynku i zagospodarowanie terenu. Tym samym pozbędziemy się kolejnego koszmarka szpecącego nasze miasto. To bardzo cieszy - ogłosił prezydent Milewski na Facebooku.

Przy tym pięknym platanie ten budynek to wielki koszmar.

Wiadomość spotkała się z poparciem nowosolan, chociaż nie zabrakło głosów za tym, aby pieniądze przeznaczyć na inne inwestycje w mieście.
- Przy tym pięknym platanie ten budynek to wielki koszmar - skomentowała pani Lucyna. - Od kiedy pamiętam, ten budynek był koszmarkiem architektonicznym, nareszcie - dodała pani Urszula.

Park Odry ma być pięknym miejscem w Nowej Soli

Na terenie dawnej fabryki nici Odra trwa rewitalizacja. Część budynków pofabrycznych już kilka lat temu zostało zburzonych. Teraz odbudowywana jest wieża, przy której powstanie atrakcyjmy plac z fontanną.

Od lat czynimy starania, aby przenieść szkołę muzyczną obecnie działającą w dwóch budynkach przenieść do jednego, do willi Gruschwitza.

– Jesteśmy w trakcie rewitalizacji terenu po byłej fabryce nici Odra. Ostatnim etapem prac w tym projekcie jest rozbudowa Parku Odry. To dla nas bardzo ważne miejsce – wyjaśnia Ewa Batko, rzecznik prasowa urzędu miejskiego w Nowej Soli. – Od lat czynimy starania, aby przenieść szkołę muzyczną obecnie działającą w dwóch budynkach przenieść do jednego, do willi Gruschwitza. W tym celu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przeniósł się z tego miejsca do dawnej szkoły podstawowej nr 2 przy ul. Staszica. Teraz budynek dawnego właściciela fabryki będzie czekał na rewitalizację. Przypomnę, że szkoły muzyczne podlegają pod ministra kultury. Jeśli projekt przebudowy willi dostanie dofinansowanie, tam zostanie przeniesiona szkoła.

Decyzja pokazuje jak bardzo miasto chce rewitalizować ten teren tak, aby stanowił spójną całość.

Przypomnijmy, w parku powstanie miejsce do koncertowania, w którym będzie można posłuchać na przykład występów uczniów szkoły muzycznej. Pawilon po przychodni jest nieczynny od kilku lat, odkąd lekarze przenieśli się do nowego obiektu przy ul. 1 Maja. – Decyzja pokazuje jak bardzo miasto chce rewitalizować ten teren tak, aby stanowił spójną całość. Przed nami dalsze działania. W ciągu najbliższych miesięcy teren będzie porządkowany – zapowiada rzecznik prasowa urzędu.

Zobacz też wideo: W czerwcu 2021 roku ma być gotowy reprezentacyjny plac w dawnej fabryce nici Odra. 03.06.20 r.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.