Czesław Wachnik

Jedna z ulic trafi do burmistrza

Czesław Wachnik

Za prawie 5 mln zł wybudowano obwodnicę Jezior. Teraz droga prowadząca przez wieś zostanie przekazana staroście. Ten musi ją przyjąć.

- Powiat zostanie obdarowany drogą prowadzącą przez Jeziory - poinformował nas wicestarosta świebodziński Mieczysław Czepukowicz. Stanie się to zgodnie z tzw. ustawą kaskadową. Mówi ona, że gdy zarząd dróg wojewódzkich wybudował obwodnicę Jezior, to droga, którą wcześniej zarządzał, a więc ta prowadząca przez wieś, trafia do operatora niższego szczebla. Czyli powiatu.

Przypomnijmy, że kosztem prawie 5 mln zł wybudowano nową jezdnię o długości 2,3 km. Wicestarosta Czepukowicz dodał, że droga przez Jeziory jest w fatalnym stanie, ale tu nie ma dowolności, powiat musi ją przejąć. Dodał również, że jednocześnie zgodnie ze wspomnianą ustawą, starosta ma prawo przekazania drogi o podobnej długości, a więc około 2 km dla gminy. Najpewniej tak się stanie. Zapowiadane są rozmowy w tej sprawie z burmistrzem.

- Chcemy mieć z gminą dobre stosunki. Dlatego usiądziemy i zastanowimy się, którą drogę będziemy mogli przekazać. Myślimy o jednej z ulic w Świebodzinie. Musimy się też zastanowić, co dalej z inwestycjami w Jeziorach - zapowiedział wicestarosta

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.