Łukasz Koleśnik

Jednak IV liga nie dla Tęczy

Krośnianie liczą na szybki powrót do IV ligi. Czy im się to uda? Fot. Łukasz Koleśnik Krośnianie liczą na szybki powrót do IV ligi. Czy im się to uda?
Łukasz Koleśnik

Przez chwilę była szansa, że krośnieńska drużyna ponownie będzie rywalizować w IV lidze po reformie rozgrywek. Jednak nic z tego.

Wydawało się, że nie mają szans na utrzymanie. 11 miejsce w ostatnim sezonie na pewno tego nie gwarantowało. Rozgrywki ligowe przechodziły reformę, przez co nawet drużyny w środku tabeli były zagrożone spadkiem. Wszystko wskazywało na to, że Tęcza spadnie ponownie do „okręgówki”. Jednak jeszcze tydzień temu tliła się iskierka nadziei. Wtedy to pojawiła się informacja, że Stilon Gorzów Wlkp. utrzyma się w trzeciej lidze.

To oznaczało, że zostanie miejsce dla drużyny z województwa lubuskiego w niższej klasie rozgrywkowej. Niestety, chwilę później gorzowska drużyna również potwierdziła spadek. Następnie pojawił się pierwszy terminarz poszczególnych lig. I wszystko było jasne. Ekipa z Krosna Odrzańskiego nie zagra w najbliższym sezonie w IV lidze. Ponownie zawita w „okręgówce”.

Będzie to jednak inna liga okręgowa niż do tej pory, ponieważ wraz z Tęczą spadły również inne, silne drużyny. Przykładem jest Promień Żary, który tak nisko nie grał od wielu lat. To właśnie z takimi ekipami można spodziewać się zaciętych bojów. O awans będą też walczyć Czarni Żagań, Unia Kunice czy też Błękitni Ołobok. Powrócą też derby powiatu krośnieńskiego, ponieważ w lidze okręgowej wciąż walczy Carina Gubin. Drużyna znad Nysy Łużyckiej nie może zaliczyć ostatniego sezonu do szczególnie udanych. Podobnie jak krośnianom w IV lidze, gubinianom w meczach ligi okręgowej brakowało skuteczności. Do tego drużyna wciąż przechodzi pewne zmiany po ostatniej rewolucji w zarządzie.

Ciekawe jak zaprezentują się w tym sezonie. Przygotowania już trwają. - Jesteśmy na zgrupowaniu w Borowicach. Po składzie i wzmocnieniach sądzę, że na pewno będziemy walczyć o awans - przyznaje Przemysław Fiedorowicz, doświadczony zawodnik gubi-ńskiej Cariny. Dodaje również, że dużo się zmieniło i liczy, że są to zmiany na lepsze, które doprowadzą ich bardzo daleko. Pierwsza kolejka spotkań rozpocznie się już 13 i 14 sierpnia. Tęcza Krosno Odrzańskie zmierzy się na własnym stadionie z Piastem Iłowa. Carina Gubin pierwszy mecz rozegra na wyjeździe. Rywalizować będzie z żarską Unią Kunice.

Do A-klasy z hukiem spadł Tramp Osiecznica, który od dziewięciu lat utrzymywał się w lidze okręgowej. W tym roku spisywał się bardzo źle. Braki kadrowe, słaba forma, a w rezultacie bilans: 3 wygrane, 1 remis i 26 porażek. Teraz o powrót do okręgówki będzie rywalizował z wieloma miejscowymi drużynami. Derby Krosna Odrzańskiego zostaną rozszerzone o spotkania Czarnych Czarnowo, Pogoni Wężyska oraz właśnie Trampa Osiecznicy. Do tego w A-klasie są jeszcze inni przedstawiciele powiatu krośnieńskiego: Energetyk Dychów, Alfa Jaromirowice i Relaks Grabice. Rozgrywki A-klasy ruszają 20-21 sierpnia.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.