Eliza Gniewek-Juszczak

Jedzie nowe. Skorzystają pasażerowie sześciu gmin. 1 lipca rusza nowa komunikacja w Nowej Soli i okolicach

Czy to kolor karminowy, czy czerwony? Takie autobusy będą jeździć po Nowej Soli i okolicach Fot. Urząd Miejski Nowa Sól Czy to kolor karminowy, czy czerwony? Takie autobusy będą jeździć po Nowej Soli i okolicach
Eliza Gniewek-Juszczak

Zbliża się ważna data w historii komunikacji w Nowej Soli i pięciu innych gminach. 1 lipca rusza projekt wart 50 milionów złotych.

Pierwszy lipca to będzie niedziela. W taki dzień tygodnia kursuje mniej autobusów, to zwiększa nadzieję, że pierwszy dzień funkcjonowania projektu komunikacyjnego przebiegnie bez problemów. - Trzeba być optymistą - mówi Mirosław Paszkiewicz, prezes nowej spółki Sub-Bus, która przygotowuje wszystko, co związane jest z przewożeniem pasażerów od lipca w mieście i gminie wiejskiej Nowa Sól, Kożuchowie, Otyniu, Siedlisku i Kolsku. Pracy jest jeszcze sporo, a przed spółką zadań wiele. - Mieszkańcy długo czekali na poprawę komunikacji. Była nie do końca obsługiwana tak jakby tego sobie życzyli - ocenia Mirosław Paszkiewicz.

- Osoby, które skończą 70 rok życia będą mogły bezpłatnie jeździć po terenie sześciu gmin. Emeryci i renciści skorzystają z ulg, podobnie jak młodzież szkolna - zapowiada Mirosław Paszkiewicz

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.