Jensen, Vaculik i Drabik. Oni też jadą w memoriale

Czytaj dalej
Fot. SłAwomir Kowalski / Polska Press
Paweł Tracz

Jensen, Vaculik i Drabik. Oni też jadą w memoriale

Paweł Tracz

Już tylko siedem wolnych pozycji zostało na liście startowej kwietniowego Memoriału Edwarda Jancarza. Ponadto rusza sprzedaż biletów na GP.

Zaledwie tydzień temu działacze Stali Gorzów poinformowali o wskrzeszeniu turnieju, poświęconego pamięci najlepszego zawodnika w historii klubu, a już poznaliśmy ponad połowę uczestników. Pierwszym został Bartosz Zmarzlik, w kolejnych dniach dołączyli do niego pozostali żużlowcy żółto-niebieskich z pierwszej drużyny: kapitan Krzysztof Kasprzak, drugi z młodzieżowców Adrian Cyfer, Słoweniec Matej Zagar, Przemysław Pawlicki oraz Duńczycy Michael Jepsen Jensen i Niels Kristian Iversen.

Tych nazwisk można było się spodziewać, ponieważ Memoriał Jancarza jest jedną z imprez, w których stalowcy będą szlifować formę przed nowym sezonem. Zagadką byli za to pozostali uczestnicy. Prezes Ireneusz Maciej Zmora zdradził tylko, że zawody mają mieć silną obsadę. - Chcemy, by pojechali zawodnicy ekstraligowi, liderzy swoich drużyn. Mamy już wstępną deklarację zawodników, którzy będą w tej imprezie startować. Stopniowo będziemy odsłaniać te nazwiska, gdy zostaną podpisane z nimi konkretne umowy, by później zmian w składzie było jak najmniej - wyjaśnił szef Stali.

Od ubiegłego czwartku codziennie gorzowski klub przedstawiał kolejnych zawodników. Po wspomnianych stalowcach przyszedł czas na osoby z zewnątrz. W środę ósmym uczestnikiem memoriału został Słowak Martin Vaculik, a wczoraj dołączył Maksym Drabik, syn Sławomira, ikony Włókniarza Częstochowa. 17-letni junior Betardu Sparty Wrocław był objawieniem minionego sezonu i walnie przyczynił się do zdobycia przez wrocławian wicemistrzostwa Polski. Ponadto ma kilka sukcesów indywidualnych (m.in. zdobył Brązowy Kask, był drugi w Srebrnym Kasku), więc słusznie został wyróżniony tytułem najlepszego debiutanta PGE Ekstraligi.

- Do tej pory nie miałem zbyt dużo okazji do jeżdżenia na gorzowskim torze. Na „Jancarzu” byłem może dwa, trzy razy. Tor nie jest łatwy, ale mi pasuje - powiedział M. Drabik.

Zadowolony z zaproszenia do kwietniowego memoriału jest też Vaculik. - Te zawody dużo mi dadzą. To będzie początek sezonu, więc warto zmierzyć swoje siły z najlepszymi zawodnikami. Musimy po prostu sprawdzić na co nas stać i co trzeba jeszcze poprawić. Gorzowski stadion dobrze mi się kojarzy i lubię tutaj startować - stwierdził zwycięzca turnieju Grand Prix Polski na „Jancarzu” z 2012 roku.

Przy okazji GP. Dziś ruszyła sprzedaż zamknięta biletów na sierpniowy turniej. Kibice Stali, którzy kupili karnet na rok 2016, mają możliwość zakupu wejściówek w promocyjnej cenie 70 zł (na cały stadion!) do 5 marca. Od 6 do 19 marca potrwa z kolei przedsprzedaż biletów dla pozostałych fanów. Ceny, trybuna niska: I łuk - 90 zł, prosta - 125 zł, II łuk - 70 zł; trybuna wysoka: I łuk - 120 zł, prosta - 145 zł, II łuk - 90 zł. Od 20 marca rozpocznie się sprzedaż otwarta, a ceny wzrosną w zależności od sektora od 5 zł do 20 zł. Więcej szczegółów na stronie internetowej Stali.

Paweł Tracz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.