Iwona Marciniak

Jest akt oskarżenia za użycie tasera na komendzie. Czterej policjanci staną w marcu przed sądem

Jest akt oskarżenia za użycie tasera na komendzie. Czterej policjanci staną w marcu przed sądem Fot. arch
Iwona Marciniak

Czterech kołobrzeskich policjantów (w tym jeden już wydalony ze służby) jest oskarżonych o znęcanie się nad 18-letnim Kornelem z Kołobrzegu.

Jeden z nich miał razić skutego kajdankami chłopaka paralizatorem, a pozostali nie powstrzymali kolegi przed łamaniem prawa. Nie dopełnili więc swoich obowiązków.

Akt oskarżenia sporządzony przez Prokuraturę Rejonową w Białogardzie trafił już do kołobrzeskiego Sądu Rejonowego. Proces ma się rozpocząć w marcu. Będzie dotyczył głośnych w całym kraju wydarzeń z nocy z 17 na 18 lipca 2016 r. Wtedy, jak informowała policja, funkcjonariusze zatrzymali 18-latka, który chwilę wcześniej miał pod wpływem alkoholu wdać się w bójkę i dotkliwie pobić dwie osoby w dzielnicy nadmorskiej Kołobrzegu. Chłopak miał być agresywny, próbował uciekać, dlatego policjanci użyli paralizatora, obezwładniając 18-latka na ulicy. Akt oskarżenia dotyczy jednak tego, co później miało się wydarzyć na komendzie.

- Jeden z policjantów, już wydalony z policji, ma zarzut przekroczenia uprawnień i znęcania się nad 18-latkiem przez kilkakrotne rażenie - już obezwładnionego - paralizatorem w celu nielegalnego wymuszenia informacji - mówi Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Bierność pozostałej trójki policjantów (zostali zawieszeni w obowiązkach) poskutkowała podobnymi zarzutami. Dodatkowo 18-latka nie poinformowano także o jego prawach. Policjantom grozi do 10 lat więzienia. Żaden z oskarżonych nie przyznaje się do winy.

Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.