Jest remont, jest i zmiana w poruszaniu się po mieście

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Jest remont, jest i zmiana w poruszaniu się po mieście

Jarosław Miłkowski

Dobiega końca remont ul. Śląskiej w Gorzowie. Kierowcy zyskali tu nie tylko nową nawierzchnię, ale też pierwszeństwo wjazdu z ul. Towarowej.

Jadąc od strony mostu kolejowego w kierunku gorzowskiego stadionu żużlowego nie jeździjcie już na pamięć. Przebudowa ul. Śląskiej jest na finiszu, a wraz z nią dochodzi do zmian w organizacji ruchu.

Najważniejszą zmianą jest zmiana pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie ulic: Śląskiej, Towarowej i Brackiej. Do czasu remontu było tak, że pierwszeństwo w tym miejscu miały pojazdy jadące cały czas ul. Śląską. Dotychczas było tak, że kto z ul. Towarowej skręcał w stronę stadionu, musiał przepuścić pojazdy jadące od strony ul. Wawrzyniaka (analogiczna sytuacja była w przeciwnym kierunku). Teraz to się zmienia. Kierowcy jadący od strony mostu i przychodni mają pierwszeństwo wjazdu w ul. Śląską.

- O to rozwiązanie prosili mieszkańcy. Zdecydowaliśmy się na nie, bo tą trasą jeździ najwięcej osób. Kierowcy jadący od strony stadionu zwykle skręcają ze Śląskiej w Towarową, a z Towarowej w kierunku stadionu – mówi Krzysztof Kropiński z biura miejskiego inżyniera ruchu.

By na skrzyżowaniu było bezpieczniej, na wlocie na skrzyżowania od strony Wawrzyniaka została zamontowana tzw. poduszka berlińska, która zmusza kierowców do zmniejszenia prędkości.

Tyle jeśli chodzi o zmiany, które wprowadzane są na stałe. Przez najbliższe półtora tygodnia będą jeszcze zmiany tymczasowe. Na odcinku od Waryńskiego do Towarowej ul. Śląska będzie drogą jednokierunkową. W tym miejscu trwają jeszcze ostatnie prace drogowe. 2 marca prowadzony zostanie docelowy ruch dwukierunkowy na całej przebudowanej ul. Śląskiej – informuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu będą też w związku z pracami przy przebudowie ul. Sikorskiego. Na skrzyżowaniu ulic: Orląt Lwowskich, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja ma powstać rondo. I dlatego od piątku 21 lutego zwężony ma zostać odcinek jezdni na wysokości wejścia do Rolnika. Będzie on jednokierunkowy z możliwością wjazdu jedynie od strony al. Konstytucji 3 Maja i ul. Orląt Lwowskich w ul. Dworcową i ul. Sikorskiego.

Ul. Dworcowa pozostanie drogą dwukierunkową. Gdzie zatem będą mogli skręcać kierowcy? Jedynie w ul. Sikorskiego. Odcinkiem, który biegnie po torowisku tramwajowym będzie można dojechać do skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich, a z niej np. skręcić w ul. Estkowskiego. Co ważne: ul. Kosynierów Gdyńskich od jutra ponownie będzie drogą jednokierunkową.

Co warto wiedzieć, gdy chodzi o inne prace drogowe? Cały czas trwają prace nad budową drugiej nitki jezdni na ul. Myśliborskiej. Między stacją paliw a wjazdem do Hodowli Roślin Strzelce w Małyszynie już ona powstała. A ponieważ pierwsza nitka została już rozebrana i w jej miejsce ma powstać nowa droga, ruch w obu kierunkach odbywa się po nowej jezdni.

Jeśli chodzi o rozbudowę ul. Łukasińskiego, zniwelowano już teren, w którym ma zostać zbudowana druga nitka jezdni. Prowadzone tu roboty nie powodują jednak utrudnień dla kierowców.

Na koniec odnotujmy jeszcze zmiany na przebudowie ul. Kostrzyńskiej. 4 lutego pisaliśmy w GL, że kierowcy przeklinali barierki, które zasłaniały inne samochody na skrzyżowaniu ul. Plac Słoneczny i al. Konstytucji 3 Maja. Po naszej interwencji barierki zostały zdemontowane.

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.