Jest w orkiestrze zastalowskiej siła!

Czytaj dalej
Fot. Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek

Jest w orkiestrze zastalowskiej siła!

Zdzisław Haczek

Libertango Piazzolli? Przebojowe piosenki z musicali „Koty” czy „Skrzypek na dachu”? Muzycy Orkiestry Dętej Zastal z równym sukcesem mierzą się z „Czterema porami roku” Vivaldiego!

O czym przekonają się szczęśliwcy, którym udało się zdobyć wejściówkę czy zaproszenie na sobotni koncert w Filharmonii Zielonogórskiej. Jubileuszowe wydarzenie z okazji 70 lat działalności orkiestry o 18.00.

Podczas wtorkowej próby w sali na terenie dawnego Zastalu było... gorąco. Przez upał. I emocje. Dyrygent Leszek Gąd - kolejny na liście kapelmistrzów, na której zapisali się w 70-letniej historii orkiestry: Michał Kobak, Edmund Piątyszek, Kazimierz Długosz, Marian Kiernowicz, Franciszek Rzeźniczak, Włodzimierz Zandecki, Jan Buśko - cyzelował w muzykami każdy utwór. W końcu krótka przerwa...

Czytaj w sobotę, 24 czerwca, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz też: Stary most w Cigacicach na godzinę zamienił się w... plan filmowy

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.