Jakub Nowak

Jest zgoda wojewody, ul. Ogrodową czeka remont

Jakub Nowak

Udało się! Wojewoda wyraził zgodę na odstępstwa, w związku z planowaną od wielu lat przebudową ulicy Ogrodowej w Bytomiu Odrzańskim.

- To prawda, mamy już praktycznie zgodę na odstępstwa - cieszy się Jacek Sauter, burmistrz Bytomia Odrzańskiego, nawiązując do trwających od dawna zawirowań wokół jednej z kluczowych tras w jego gminie. Przypomnijmy: do remontu ul. Ogrodowej samorząd przygotowywał się już od lat. - To dla nas strategiczna trasa. Droga należy jednak do województwa, dlatego, aby pokazać, jak bardzo zależy nam na pracach, zobowiązaliśmy się m.in. do wykonania projektu, wykupu terenów oraz opłaceniu 50 proc. kosztów całej inwestycji - przypomina burmistrz.

Umowa na wykonanie projektu została rozpisana jeszcze w 2013 roku, jednak do dziś nie można było uzyskać pozwolenia na rozpoczęcie prac. Wszystko przez zmianę ustawy. - Według wytycznych pas drogi wojewódzkiej musi mieć 25 metrów, również w starej zabudowie, jak nasza, ponadto skrzyżowania muszą być oddalone od siebie o ponad 300 metrów - wylicza. Ul. Ogrodowa tych warunków nie spełniała, stąd brak było zgody na rozpoczęcie jakichkolwiek prac.

Aż do teraz. W poniedziałek w Zarządzie Dróg Wojewódzkich burmistrz Bytomia Odrz. spotkał się m.in. z władzami województwa. - Jestem bardzo wdzięczny wicewojewodzie Robertowi Paluchowi, dzięki któremu udało się załatwić problem. Bez niego chyba byśmy tej inwestycji nie zrobili - podkreśla J. Sauter. Jak zaznacza, dzięki zgodzie wojewody, do ministerstwa trafi niedługo odpowiednie pismo, i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pozwolenie na budowę powinno być najpóźniej na początku przyszłego roku.

Według przeprowadzonych ustaleń, warunkiem prac będzie jedynie przebudowa skrzyżowania: Akacjowa, Witosa.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.