Jesteście wielcy! Zebraliście milion na leczenie Kornelki z Gorzowa

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Jesteście wielcy! Zebraliście milion na leczenie Kornelki z Gorzowa

Jarosław Miłkowski

Aż trudno uwierzyć, jak szybko udało się zebrać ogromne pieniądze na leczenie Kornelki Bielawskiej, 5-letniej gorzowianki.

- Pewnie pana zaskoczę, ale gdy zaczęła się zbiórka, to wierzyliśmy, że zbierzemy te pieniądze. Ja od początku mówiłem, że wystarczy przekonać 100 tys. osób do wpłacenia 10 zł – mówił nam wczoraj uradowany Marcin Bielawski. Jest tatą 5-letniej Kornelki, na leczenie której przez ostatnie tygodnie zbierane były pieniądze. Potrzeba było ogromnej kwoty, bo prawie 1 mln zł. Tyle bowiem kosztuje nierefundowana przez NFZ immunoterapia, której musi zostać poddana dziewczynka.

  • "Zbiórka rozpoczęła się na początku grudnia. W połowie miesiąca było 100 tys. zł, przed świętami - już 500 tys. zł. Tylko w czasie pisania tego tekstu na koncie przybyło 1.187 zł".

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.