Jeszcze w tym roku będzie nowy żłobek

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Jeszcze w tym roku będzie nowy żłobek

Jarosław Miłkowski

Do listopada ma zostać zbudowany żłobek przy ul. Maczka. Miasto właśnie rozpisało przetarg na jego wykonawcę.

Za ponad pół roku rodzice 100 najmłodszych gorzowian nie będą musieli się martwić o opiekę nad swoimi maluchami. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na budowę czwartego w Gorzowie żłobka. Powstanie przy ul. Maczka, tuż obok istniejącego już Przedszkola Miejskiego nr 17.

Żłobek ma powstać za około 6 mln zł. Większość tej kwoty będzie pochodziła z budżetu miasta, dofinansowanie z programu „Maluch” wynosi 1,8 mln zł. Za te pieniądze powstanie parterowy budynek z czterema oddziałami na 25 dzieci.

Autorem projektu jest Krzysztof Grzegorzewski. - Główne wejście zaprojektowano od ul. Maczka. Cały obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych. Na terenie żłobka powstanie też plac zabaw - informuje Krzysztof Weber z biura prasowego urzędu miasta.
Urzędnicy chcą, aby prace nad budową żłobka rozpoczęły się w czerwcu, a skończyły w listopadzie. Skąd taki kalendarz? Jeśli miasto nie wyrobiłoby się z budową żłobka do końca roku, będzie musiało - to podobne zasady jak w przypadku tzw. schetynówek - oddać dofinansowanie.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.