Jeszcze w tym roku ruszy produkcja czekoladek w Nowej Soli. Budowa fabryki dobiega końca. Część pracowników już jest zatrudniona

Czytaj dalej
Fot. Kolaż zdjęć z archiwum GL
Eliza Gniewek-Juszczak

Jeszcze w tym roku ruszy produkcja czekoladek w Nowej Soli. Budowa fabryki dobiega końca. Część pracowników już jest zatrudniona

Eliza Gniewek-Juszczak

Kiedy ta inwestycja ruszy, jedna z ulic na strefie gospodarczej będzie bardzo zapachowa. Z jednej strony pachniało będzie pieczywo, a z drugiej… czekolada. Pobliską działką też interesuje się inwestor z branży spożywczej.

W drugiej połowie tego roku zacznie się w Nowej Soli produkcja czekolady. W najbliższych tygodniach montowana będzie pierwsza linia produkcyjna. Budowa fabryki dobiega końca. W ciągu dwóch miesięcy będzie gotowa. W tym czasie budynek zostanie wykończony i wyposażony. – W drugiej połowie roku zaczniemy testy produkcyjne, aby uzyskać bardzo wysoką jakość produktów. Na koniec roku chcemy już wysyłać gotowe partie – zapowiada Jacek Rusin, Dyrektor Generalny Toms Polska.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.