Jeździcie po Gorzowie objazdami? Wprowadźcie korektę!

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Jeździcie po Gorzowie objazdami? Wprowadźcie korektę!

Jarosław Miłkowski

W poniedziałek 10 października rusza drugi etap przebudowy ul. Borowskiego. A to oznacza, że zamknięte zostanie skrzyżowanie z ulicą Dąbrowskiego.

Remont ul. Borowskiego to jedna z ważniejszych i trudniejszych inwestycji drogowych w tym roku. Dlaczego? Na odcinku między ul. Dąbrowskiego a skrzyżowaniem z ul. Drzymały i Wyszyńskiego znajdują się dwa mostki (nad Kłodawką i jej odnogą do młyna). Modernizacja tego fragmentu wkracza w kolejną fazę. Wymaga ona zamknięcia – i to już od dziś! – skrzyżowania ul. Borowskiego z ul. Dąbrowskiego.

– Dotychczasowy objazd, który prowadził od ul. Wyszyńskiego przez ul. Mickiewicza i Dąbrowskiego, zostanie zawieszony. Nowy objazd wytyczony został ul. Drzymały i 30 Stycznia. Na odcinku od Borowskiego do 30 Stycznia zostanie więc wprowadzony ruch dwukierunkowy z zakazem zatrzymywania się na tym odcinku – informuje Ewa Sadowska--Cieślak, rzeczniczka magistratu. Utrudnienia, jak wynika z harmonogramu prac, mają potrwać kilka dni.

W tej części miasta utrudnienia czekają także przechodniów. Planowane jest rozpoczęcie przebudowy chodnika wzdłuż ul. Borowskiego. Nowa nawierzchnia dla pieszych będzie od Dąbrowskiego do Kosynierów Gdyńskich.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.