Jeździsz autobusami? Jest dobra wiadomość

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Tomasz Rusek

Jeździsz autobusami? Jest dobra wiadomość

Tomasz Rusek

Najpewniej w styczniu 2017 r. na trasy w Gorzowie wyjedzie 15 nowiutkich wozów. Miejski Zakład Komunikacji właśnie ogłosił przetarg na ich dostawę.

MZK szuka przedsiębiorstwa, które w ciągu pół roku dostarczy do Gorzowa 15 nowych autobusów (czyli nie ma mowy o używanych - jak do tej pory się zdarzało). Skoro umowa na dostawę będzie podpisana w sierpniu, łatwo policzyć, że tabor powiększy się na przełomie stycznia i lutego. Choć dużo lepszy byłby styczeń (powodem są remonty m.in. torowisk).

Gorzowska firma na dokładne wymagania: pojazdy mają być z kategorii maxi, czyli nieco większe od standardowych- o długości o 11,5 do 12 metrów. Szczegółowych wytycznych jest jednak dużo więcej. Każdy autobus ma być niskopodłogowy, powinien też mało palić, najlepiej, by pochodził od producenta, którego pojazdy już MZK posiada (to obniża koszty serwisu; w grę wchodzą solarisy lub many) oraz był częściowo wykonany z niepalnych materiałów. Wiadomo też, że autobusy będą wyposażone w monitoring oraz klimatyzację - poniżej tego standardu gorzowska spółka nie schodzi już od lat.

Ostatnie zakupy autobusowe MZK robił w tym roku. W styczniu podpisał umowę, a w maju na ulice miasta wyjechało 10 zielonych solarisów. Kolejne zakupy - tym razem tramwajowe - będą w ciągu najbliższych miesięcy. Zakład chce kupić 14 składów.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.