Jeździsz autobusami? Jest dobra wiadomość

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Tomasz Rusek

Jeździsz autobusami? Jest dobra wiadomość

Tomasz Rusek

Najpewniej w styczniu 2017 r. na trasy w Gorzowie wyjedzie 15 nowiutkich wozów. Miejski Zakład Komunikacji właśnie ogłosił przetarg na ich dostawę.

MZK szuka przedsiębiorstwa, które w ciągu pół roku dostarczy do Gorzowa 15 nowych autobusów (czyli nie ma mowy o używanych - jak do tej pory się zdarzało). Skoro umowa na dostawę będzie podpisana w sierpniu, łatwo policzyć, że tabor powiększy się na przełomie stycznia i lutego. Choć dużo lepszy byłby styczeń (powodem są remonty m.in. torowisk).

Gorzowska firma na dokładne wymagania: pojazdy mają być z kategorii maxi, czyli nieco większe od standardowych- o długości o 11,5 do 12 metrów. Szczegółowych wytycznych jest jednak dużo więcej. Każdy autobus ma być niskopodłogowy, powinien też mało palić, najlepiej, by pochodził od producenta, którego pojazdy już MZK posiada (to obniża koszty serwisu; w grę wchodzą solarisy lub many) oraz był częściowo wykonany z niepalnych materiałów. Wiadomo też, że autobusy będą wyposażone w monitoring oraz klimatyzację - poniżej tego standardu gorzowska spółka nie schodzi już od lat.

Ostatnie zakupy autobusowe MZK robił w tym roku. W styczniu podpisał umowę, a w maju na ulice miasta wyjechało 10 zielonych solarisów. Kolejne zakupy - tym razem tramwajowe - będą w ciągu najbliższych miesięcy. Zakład chce kupić 14 składów.

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim. Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.